آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

نقدی بر قسمت اول فینال فینالیست ‌های شب ‌های مافیا؛ زودیاک

قسمت دوم فینال فینالیست‌های رئالیتی‌شو «شب‌های مافیا/ زودیاک» در حالی روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه منتشر شد، که قسمت اول آن دارای هیجان بالایی بود و برخی از پلیرها از جمله فرزاد فرزین ، سام درخشانی و… توانستند بازی خوبی از خودشان ارائه دهند، ضمن اینکه تقابل سرخ‌آبی‌ها هم به جذابیت قسمت اول کمک کرد.

روز یکشنبه شانزدهم اولین قسمت از فینال فینالیست ‌های «شب ‌های مافیا؛ زودیاک» در پلتفرم فیلیمو منتشر شد. بی اغراق این ، جذابیت ترین قسمت فصل دوم مسابقه مافیایی است که هم ساختاری استاندارد دارد و هم بازیکن ها صاحب ویژگی های خاص (مثبت و منفی) هستند. در این قسمت علیرضا بیرانوند، سام درخشانی، باربد بابایی، فرزاد فرزین، امیرحسین هاشمی، فاطیما بهارمست، مریم مومن، بهرنگ علوی، سروش رفیعی، سعید مهری، بهار قاسمی و شیدا خلیق با هم به رقابت پرداختند.

 قسمت اول فینال فینالیست ‌های شب ‌های مافیا؛ زودیاک

جنگ سرخابی | یکی از جذابیت های «شب های مافیا؛ زودیاک» حضور علیرضا بیرانوند و سروش رفیعی، فوتبالیست های پرسپولیس به همراه سعید مهری بازیکن تیم استقلال است. تازه، فرزین، درخشانی و علوی هم تعصبات شدید به هر یک از این دو تیم دارند. همین، امتیازی ویژه برای مسابقه محسوب می شود که از قضا روی عملکرد یک نفر یعنی علیرضا بیرانوند هم سایه افکند.

تعصب بیرو | یکی از چهره های محبوب فصل دوم «شب های مافیا؛ زودیاک» علیرضا بیرانوند است. او نه تنها نشان داد مافیا را خوب بلد است که جنس شوخی های کلامی و رفتاری اش فضای مسابقه را سرخوش کرده. در قسمت اول فینال فینالیست ها اما شرایط به گونه ای متفاوت پیش رفت. کاپیتان پرسپولیس وقتی دید هم تیمی اش در این باشگاه، یعنی سروش رفیعی مورد هجمه قرار گرفته، غیرتی شد! حمله به سروش توسط فرزاد فرزین استارت خورد که در شب، پی به مافیایی بودن او برده بود. فرزین عادت دارد موقع مسابقه فریاد بزند؛ سروش هم مثل همیشه محجوب بود و لبخند تحویل می داد. کاپیتان سوم سرخ ها فوری چالش گرفت، اقتضائات بازی مافیا را رها کرد و پشت هم تیمی خود در آمد. تعصب بیرو تا جایی بود که گفت حتی اگر سروش مافیا باشد، از او حمایت می کند. بیرانوند سر لج افتاد که نتیجه آن افت عملکردش نسبت به قسمت های پیشین بود. حتی توضیح فرزین افاقه نکرد که گفت خودش یک پرسپولیسی دو آتیشه است اما مسابقه مافیا جای تعصب رنگی نیست. او حتی با سعید مهری (بازیکن استقلال) و سام درخشانی (هوادار استقلال) کل کل کرد. همین ماجرا، سردرگمی بیرانوند، بازیکن نقش دکتر را به همراه داشت؛ تا جایی که به اشتباه مریم مومن (زودیاک) و بهرنگ علوی (مافیا) را نجات داد. در لحظاتی احساس می شد بیرو، پی به شهر بودن فرزین برده اما بر اساس همان خشم ابتدایی در ماجرای سروش، او را سیو نداد. این اتفاقات فرامتن در نهایت به نفع مسابقه تمام شد و آن را از یکنواختی نجات داد. برخی کاربران اما دروازه بان پرسپولیس را متهم به تعصب بی جا و تلاش برای محبوب شدن بیش از پیش خود نزد هواداران کرده اند. ما چنین عقیده ای نداریم ولی عده ای می گویند بیرو روی موج محبوبیت سروش هم سوار شده است.

 قسمت اول فینال فینالیست ‌های شب ‌های مافیا؛ زودیاک

سام و فرزین و بهار | در این مسابقه هم شانس با فرزاد فرزین بود که در شب توانست استعلام دو مافیا را بگیرد و هم استدلال هایش یکی از پایه های موفقیت شهروندان بود. با این حال در بزنگاه آخر، قوی ظاهر نشد و با شک و تردید کار را ادامه داد. چون می توانست مریم مومن را بیرون کند تا شهر بی دردسر پیروز شود. درست مثل یکی از قسمت ها که فرزاد فرزین خوب پیش آمد اما در مرحله آشوب به اشتباه دست داد. سام درخشانی هم در فینال فینالیست ‌های «شب ‌های مافیا؛ زودیاک» خوش درخشید. او بارها بیرانوند را پوشش داد و استدلال آورد که شهروندی است که گرفتار تعصب شده. امیر حسین هاشمی اما پایین تر از حد انتظار ظاهر شد و با کمی خوش شانسی و کمی استدلال درست، به زودیاک دست نداد. درباره بهار قاسمی آن چه قابل ذکر است این که در اتاق مردگان، دست از تخریب بیرانوند برنداشت و عملکرد او را مسخر می کرد!

 قسمت اول فینال فینالیست ‌های شب ‌های مافیا؛ زودیاک

ساختار خوب | پیش تر اشاره کردیم که «شب های مافیا؛ زودیاک» از حرف های اضافه لطمه می خورد. مثل سخنرانی مطول و غرای خیابانی یا احساسی کردن فضا توسط شهرام قائدی که ربطی به مسابقه ندارند. در فینال اما همه صحبت ها در راستای مسابقه بود و چالش پیش از آغاز نیز جذابیت داشت و اتفاقا به ریتم مسابقه کمک کرد. حیف است به عملکرد خوب محمد بحرانی اشاره نکنیم که نه شوخی کرد؛ نه کلام اضافه بر زبان آورد و نه تذکراتش برخورنده بود. این ها از مواردی است که اولین فینال فینالیست های «شب های مافیا؛ زودیاک» را دلچسب کرده است.دومین قسمت فینال فینالیست‌های «شب‌های مافیا/ زودیاک» به کارگردانی محمدرضا رضاییان و گردانندگی محمد بحرانی یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه منتشر می‌شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.