آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

مدارک لازم برای دریافت وام خودرو ۱۴۰۳ + شرایط لازم برای دریافت

در این مطلب از شرایط دریافت وام خودرو ۱۴۰۳ و مدارک لازم برای دریافت وام خودرو ۱۴۰۳ آگاه خواهید شد.

آخرین اظهار نظر وزیر صمت درباره وام خودرو موجب شده تا شرایط دریافت وام خودرو ۱۴۰۳ و مدارک لازم برای آن مورد پرسش افکار عمومی قرار گیرد

وزیر صمت دولت سیزدهم به‌تازگی وعده داده که «تولید و عرضه خودرو به‌زودی به حدی می‌رسد که خودروسازان برای فروش خودروها باید به مردم وام بدهند.»، از آنجایی‌که قیمت خودرو در ایران به‌ویژه طی ماه‌های اخیر با افزایش قابل توجهی همراه بوده، این اظهار نظر او مورد توجه قرار گرفته و گروهی که هنوز موفق به خرید خودرو نشده‌اند، حالا می‌خواهند بدانند شرایط دریافت وام و مدارک لازم برای آن چست؟

اولین نکته‌ای که درباره وام خودرو باید بدانید، این است که بانک‌های دولتی و خصوصی شرایط متفاوتی را برای پرداخت وام ارائه کرده‌اند. بر اساس اطلاعات موجود، بانک‌های دولتی بعد از آنکه شرایط و مدارک متقاضیان خرید خودرو را بررسی می‌کنند، مبلغ معینی را به‌عنوان تسهیلات در اختیارشان می‌گذارند و در عین حال قوانین بازپرداخت را هم مشخص می‌کنند. اگر فرد به هر دلیلی نتواند از پس پرداخت اقساطش برآید، پای ضامن او به میان می‌آید.

تفاوت مهم بانک‌های خصوصی در پرداخت وام خودرو نسبت به بانک‌های دولتی، مبلغ آن است که بالاتر تعیین می‌شود. متقاضیان باید شرایط لازم برای دریافت وام را داشته باشند و مدارکی که بانک‌ از آنها درخواست می‌کند، به طور کامل ارائه دهند.

شرایط دریافت وام خودرو ۱۴۰۳

شرایط دریافت وام خودرو در سال ۱۴۰۳ در همه بانک‌ها یکی نیست، اما در مجموع می‌توان شروط یکسانی را برای متقاضیان نام برد. برای مثال، متقاضی باید بالای ۱۸ سال باشد. فرد باید فاقد سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوقه شناسایی شود. وضعیت نظام وظیفه آقایان زیر ۵۰ سال باید مشخص شود. فرد باید قصد خرید خودرو داشته و مدارک دال بر آن را ارائه دهد. معرفی ضامن معتبر الزامی است.

اثبات توانایی متقاضی و ضامن وی برای پرداخت اقساط با توجه به فیش حقوقی یا مدارک مرتبط با کسب و کار ضروری است. ضامن باید در یک مرکز رسمی مشغول کار بوده یا در صورت انجام کار آزاد، پروانه کسب و کار را ارائه دهد. هر بانکی یک سقف خاصی برای کمک هزینه معین کرده و امکان ارائه تسهیلات بیشتر از سقف معین‌شده را ندارد.گاهی اوقات در صورتی که فرد در گذشته وام خرید خودرو دریافت کرده باشد، به طور مجدد امکان دریافت آن را نخواهد داشت.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.