آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ فردا یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌼ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد

🌱دل رمیده ما را رفیق و مونس شد

🌼نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت

🌱به غمزه مساله آموز صد مدرس شد

🔴تعبیر: 

⭐️اگر تا به امروز دوست و همراهی نداشته ای به خاطر این اسست که خودت نمی خواستی تا امروز دنیا بر وفق مرادت نبوده وای این دوران رو به اتمام است و بخت و اقبال خوشی در راه است. منفی باف نباش، اختیارت را دست کسی نده.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌼عید است و آخر گل و یاران در انتظار

🌱ساقی به روی شاه ببین ماه و می بیار

🌼دل برگرفته بودم از ایام گل ولی

🌱کاری بکرد همت پاکان روزه دار

🔴تعبیر: 

⭐️از همه جا و همه کس ناامید شده ای، حتی همت بلندت نیز کارساز نشد. حسودان و رقیبان باعث عقب افتادن کارهای تو شده اند ولی خداوند حقشان را می شردازد و از گناهانت می گذرد و آنچه را که می خواهی به تو می بخشد.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

لعل سیراب به خون تشنه لب یار من است

🌱وز پی دیدن او دادن جان کار من است

🌼شرم از آن چشم سیه بادش و مژگان دراز

🌱هر که دل بردن او دید و در انکار من است

🔴تعبیر: 

⭐️به درگاه خداوند دست نیاز بلند کرده ای و عاجزانه طلب مراد می کنی. دنبال طبیبی برای درمان دل بیمار خود هستی. حاضری برای رسیدن به مقصود جان خود را هم فدا کنی. بالاخره فیض رحمت خداوندی شامل حالت می شود. روزگار تلخ برایت شیرین شده، نسیم بهاری هم دل سرد و بی روح تو را به گلزاری مصفا مبدل خواهد ساخت.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌼گفتم ای سلطان خوبان رحم کن بر این غریب

🌱گفت در دنبال دل ره گم کند مسکین غریب

🌼گفتمش مگذر زمانی گفت معذورم بدار

🌱خانه پروردی چه تاب آرد غم چندین غریب

🔴تعبیر: 

⭐️ناشکری نکن فقط به فکر خودت نباش به دیگران هم نگاه کن. از بلاتکلیفی نجات خواهی یافت. دوستان و آشنایان کمکت می کنند. کمی طاقت بیاور. فکر نکن که تنهایی، خدا با توست. تو به مقامی می رسی که همگان حیرت می کنند و این زمان دور نیست.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند

🌱واندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند

🌼بیخود از شعشعه پرتو ذاتم کردند

🌱باده از جام تجلی صفاتم دادند

🔴تعبیر: 

⭐️اگر به تمام نیات خودتان می رسید منظور این است که لیاقت داشته و مورد لطف خداوند قرار گرفته اید زیا با تمام وجود خدا را می پرستید و وجود خودتان را از خدا می دانید. صبرتان باعث شد مژدگانی دولت به شما بدهند و جور و جفا را از شما دور کنند.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌼درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد

🌱نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد

🌼چو مهمان خراباتی به عزت باش با رندان

🌱که درد سر کشی جانا گرت مستی خمار آرد

🔴تعبیر: 

⭐️دنیا پستی و بلندی های زیادی دارد. گاهی خوب و گاهی بد، گاهی خزان و گاهی بهار در هر صورت تو فقط به دوستا ها بیاندیش تا التیام دل بی قرار دیگران باشی. بدون دوست خود را تهی می دانی از خدا می خواهی همین چند صباحی را که زنده هستی در کنار دوست باشی و با دوست بمیری.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌼تا ز میخانه و می نام و نشان خواهد بود

🌱سر ما خاک ره پیر مغان خواهد بود

🌼حلقه پیر مغان از ازلم در گوش است

🌱بر همانیم که بودیم و همان خواهد بود

🔴تعبیر: 

⭐️فکر می کنید وضعیت شما تغییر ناپذیر است و این مسئله باعث دل سردیتان شده است. از یکنواختی خسته شده اید . می ترسید که آینده را نتوانید بسازید. ناامید نباشید این کار به دست خودتان حل می شود. همت کنید و زندگیتان را بسازید.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌼ابر آذاری برآمد باد نوروزی وزید

🌱وجه می می‌خواهم و مطرب که می‌گوید رسید

🌼شاهدان در جلوه و من شرمسار کیسه‌ام

🌱بار عشق و مفلسی صعب است می‌باید کشید

🔴تعبیر: 

⭐️از فقر و نداری خود شرمنده نباش، خوبی تو سرمایه ی دولت تو است. ابرهای نعمت و رحمت به سویت می آیند و نجات پیدا می کنی و کارت بالا می گیرد. از چیزی نترس زیرا کسی که راه درست می رود ترس به دل راه نمی دهد. خداوند عادل و روزی رسان است. تو را هم فراموش نکرده و به تو هم کرم می کند

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌼خرم آن روز کز این منزل ویران بروم

🌱راحت جان طلبم و از پی جانان بروم

🌼گر چه دانم که به جایی نبرد راه غریب

🌱من به بوی سر آن زلف پریشان بروم

🔴تعبیر: 

⭐️آرزویی دارید که رسیدن به آن را محال می دانید و مدام به خودتان می گوئید که این کار انجام نمی شود. خودتان را بیمار و رنجور کرده اید و غصه می خورید. نذری کرده اید و متوسل به ائمه شده اید. با خود عهدی بسته اید که اگر انجام شود، تولد دیگری می یابید. انسان های مؤمنی به شما کمک می کنند تا غم این ایام را آسان تر تحمل کنید و از این ورطه نجات یابید و به ستاره ی بخت و اقبال خودتان برسید.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌼پیش از اینت بیش از این اندیشه عشاق بود

🌱مهرورزی تو با ما شهره آفاق بود

🌼یاد باد آن صحبت شب‌ها که با نوشین لبان

🌱بحث سر عشق و ذکر حلقه عشاق بود

🔴تعبیر: 

⭐️ناراحت و افسرده نباش و اینقدر فکر گذشته را نکن. فکر این باش به عهد و پیمانی که بسته ای عمل کنی. به دنبال کسب روزی باش که خداوند هر آنچه را که بخواهی از مال و دولت به تو می بخشد. فعلا” نمی توانی به عهدی که بسته ای عمل کنی ولی سعی خودت را می کنی. این سعی و کوشش تو را به سر منزل مقصود می رساند.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌼سال‌ها دفتر ما در گرو صهبا بود

🌱رونق میکده از درس و دعای ما بود

🌼نیکی پیر مغان بین که چو ما بدمستان

🌱هر چه کردیم به چشم کرمش زیبا بود

🔴تعبیر: 

⭐️به خودت شک داری. آنچه را که در دست داری ارضائت نمی کند. فکر می کنی همگان می خواهند به تو لطف کنند و از روی ترحم جواب سلامت را می دهند. از سرگردانی خسته شده ای. آرزوهای زیادی داری این قدر خود را کوچک نشمار. خدا از نیات قلبی تو آگاه است و باز هم یاریت می کند.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌼بازآی ساقیا که هواخواه خدمتم

🌱مشتاق بندگی و دعاگوی دولتم

🌼زان جا که فیض جام سعادت فروغ توست

🌱بیرون شدی نمای ز ظلمات حیرتم

🔴تعبیر: 

⭐️در این فکر هستی که مه چیز را از نو شروع کنی تا جبران مافات گردد. هر چند که گناهکاری ولی راه توبه را پیش گرفتهای و از این به بعد رحمت خداوند شامل حالت می شود. خودت ذا به دست سرنوشت بسپار. اگرچه خسته و ضعیف شده ای ولی با کی همت باز هم جوان و پرانرژی م شوی به تمام اهداف و مقاصد خود می رسی. مطمئن باش آنقدر عمر می کنی که به آرزوهایت برسی.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.