آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ فردا چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹به صوت بلبل و قمری اگر ننوشی می

🌱علاج کی کنمت آخرالدواء الکی

🌹ذخیره‌ای بنه از رنگ و بوی فصل بهار

🌱که می‌رسند ز پی رهزنان بهمن و دی

🔴تعبیر: 

⭐️برای آینده ی خود توشهای فراهم کن، پس اندازی از مال کن. زیرا آینده ای نامعلوم در انتظار توست. شاید اتفاقاتی بیافتد که مجبور شوی به پس انداز خود تکیه کنی. دیگران را از اطرافت پراکنده نکن، آنها در آینده به دردت می خورند. هیچ مقامی و مالی ماندگار نیست پس به فردا بیشتر فکر کنو به امید این مباش که مال مفتی به تو ببخشند.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹عمر بگذشت به بی‌حاصلی و بوالهوسی

🌱ای پسر جام می‌ام ده که به پیری برسی

🌹چه شکرهاست در این شهر که قانع شده‌اند

🌱شاهبازان طریقت به مقام مگسی

🔴تعبیر: 

⭐️در گذر عمر غافل مانده اید اگر می خواهید به قله های موفقیت صعود کنید از تجربه ی پیران استفاده کنید تا خودتان نیز مانند عمری طولانی و با عزت داشته باشید. خیلی زود گول ظاهر مردم را می خورید و خودتان را کوچک می شمارید. مقامتان بالا می رود و زبانزد خاص و عام می شوید.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹دیشب به سیل اشک ره خواب می‌زدم

🌱نقشی به یاد خط تو بر آب می‌زدم

🌹ابروی یار در نظر و خرقه سوخته

🌱جامی به یاد گوشه محراب می‌زدم

🔴تعبیر: 

⭐️با خواب و خیال به جایی نخواهید رسید. با نشستن و فکر کردن کاری از پیش نخواهید برد اگر می خواهید به مراد و کام دلتان دست پیدا کنید یا علی بگویید و خیالپردازی را کنار بگذارید و توکل به خدا کنید. راه هموار است. انشاالله که موفق می شوید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹رونق عهد شباب است دگر بستان را

🌱می‌رسد مژده گل بلبل خوش الحان را

🌹ای صبا گر به جوانان چمن بازرسی

🌱خدمت ما برسان سرو و گل و ریحان را

🔴تعبیر: 

⭐️قدر جوانی را بدانید. منتظر خبری خوش باشید که برای آن دست به دعا برداشته اید. از چیزی نترسید، ایمانتان شما را از هر طوفانی نجات می بخشد. به بازوی خودتان متکی باشید. خودتان را از بند مادی رها کنید و به قران توسل جوئید.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹نسیم باد صبا دوشم آگهی آورد

🌱که روز محنت و غم رو به کوتهی آورد

🌹به مطربان صبوحی دهیم جامه چاک

🌱بدین نوید که باد سحرگهی آورد

🔴تعبیر: 

⭐️نوید فتح و پیروزی خیلی زود به شما داده می شود و آنقدر خوشحال می شوید مثل اینکه بهشت و یک حوری به شما بخشیده اند. بخت با شماست و این بخاطر سجده در مقابل معبود الهی می باشد همیشه از خدا اطاعت کنید تا به پادشاهی برسید.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹رفتم به باغ صبحدمی تا چنم گلی

🌱آمد به گوش ناگهم آواز بلبلی

🌹مسکین چو من به عشق گلی گشته مبتلا

🌱و اندر چمن فکنده ز فریاد غلغلی

🔴تعبیر: 

⭐️هر کاری را که می خواهید انجام دهید در موردش کمی فکر و تامل کنید اگر عجله کنید باعث پشیمانی تان می شود پس از فضل و عقل خودتان استفاده کنید. کمی هم صبر کنید به آنچه که اراده کرده اید می رسید. در این راه سختی و ضرر زیادی می کشید ولی می ارزد. امید داشته باشید و روزگارتان تغییر می کند.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹زلف بر باد مده تا ندهی بر بادم

🌱ناز بنیاد مکن تا نکنی بنیادم

🌹می مخور با همه کس تا نخورم خون جگر

🌱سر مکش تا نکشد سر به فلک فریادم

🔴تعبیر: 

⭐️کاری نکن که بعدها از کرده ی خویش هم خودت و هم دیگران ناراحت باشند. با همه کس نرد عشق مباز. کاری کن که دائم مثل گل همیشه بهار با طراوت بای و سرت همه جا بالا باشد. خداوند در همه حال و همه جا به فریادت رسیده و نجاتت داده است و باز هم با توست.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹من ترک عشق شاهد و ساغر نمی‌کنم

🌱صد بار توبه کردم و دیگر نمی‌کنم

🌹باغ بهشت و سایه طوبی و قصر و حور

🌱با خاک کوی دوست برابر نمی‌کنم

🔴تعبیر: 

⭐️در کاری که می خواهید انجام دهید بسیار پافشاری می کنید و از خود نیز شجاعت و شهامت به خرج می دهید. خودتان می توانید بدون کمک، همه ی کارها را سر و سامان ببخشید و کارهای بزرگ انجام دهید از چیزی نترسید. در همه حال خداوند به شما کمک می کند و شما بر همه ی دشمنانتان غلبه می کنید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹دلی که غیب نمای است و جام جم دارد

🌱ز خاتمی که دمی گم شود چه غم دارد

🌹به خط و خال گدایان مده خزینه دل

🌱به دست شاهوشی ده که محترم دارد

🔴تعبیر: 

⭐️تو که خودت به همه چیز واقف هستی پس چرا غصه می خوری. کاری نکن که احترام خودت را از دست بدهی. سرمایه ی اندک تو تبدیل به بزرگترین سرمایه ها خواهد شد. و این بخاطر تدبیر و عقل خودت می باشد. تو از خدا طلب کن او هم به تو کرم می کند.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹چه مستیست ندانم که رو به ما آورد

🌱که بود ساقی و این باده از کجا آورد

🌹تو نیز باده به چنگ آر و راه صحرا گیر

🌱که مرغ نغمه سرا ساز خوش نوا آورد

🔴تعبیر: 

⭐️همه چیز به خیر و خوبی تمام می شود. عجله نکن گره از کار بسته ی تو باز می شود. یک خبر خوش در راه است. منتظر باش. با شنیدن این خبر بیماریت نیز شفا پیدا می کند ولی یادت باشد نذری که کرده ای حتما” ادا کنی. وعده ای هم که داده ای بجا آور دولت دو در خانه ی شماست.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹دلی که غیب نمای است و جام جم دارد

🌱ز خاتمی که دمی گم شود چه غم دارد

🌹به خط و خال گدایان مده خزینه دل

🌱به دست شاهوشی ده که محترم دارد

🔴تعبیر: 

⭐️تو که خودت به همه چیز واقف هستی پس چرا غصه می خوری. کاری نکن که احترام خودت را از دست بدهی. سرمایه ی اندک تو تبدیل به بزرگترین سرمایه ها خواهد شد. و این بخاطر تدبیر و عقل خودت می باشد. تو از خدا طلب کن او هم به تو کرم می کند.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹شاهدان گر دلبری زین سان کنند

🌱زاهدان را رخنه در ایمان کنند

🌹هر کجا آن شاخ نرگس بشکفد

🌱گلرخانش دیده نرگسدان کنند

🔴تعبیر: 

⭐️غافل از حال خویش شده ای. تو جوانی پرشور هستی که از تو برای رسیدن به موفقیت استفاده می کنند و خودت از قافله عقب مانده ای. آنها خیلی از تو پایین تر هستند. سعی کن تو هم عقب نمانی. ظلمی به تو شده که به خاطرش غصه می خوری، ولی خداوند جواب ظالمان را می دهد.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.