آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ فردا سه شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز سه شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹ای دل ریش مرا با لب تو حق نمک

🌱حق نگه دار که من می‌روم الله معک

🌹تویی آن گوهر پاکیزه که در عالم قدس

🌱ذکر خیر تو بود حاصل تسبیح ملک

🔴تعبیر: 

⭐️دینی که بر گردنت می باشد ادا کن و حق مردم را بجا بیاور تا هم در این دنیا و هم دنیای باقی انس و ملک ذکر و خیرت را بگویند. به هر چیزی که شک داری محک بزن تا شکت برطرف شود. خوشحال باش و حرف آخر را بزن که مرادت میسر شده است.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹به کوی میکده یا رب سحر چه مشغله بود

🌱که جوش شاهد و ساقی و شمع و مشعله بود

🌹حدیث عشق که از حرف و صوت مستغنیست

🌱به ناله دف و نی در خروش و ولوله بود

🔴تعبیر: 

⭐️خودت را با دیگری مقایسه نکن و گله از بخت خود نداشته باش. تمام مشغله و کارهای درهم تو سر و سامان پیدا می کند، مانعی پیش پای تو است که با فکر و تدبیر خودت برداشته می شود. درد تو درمان پذیر است، کمی حوصله داشته باش.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹ای نسیم سحر آرامگه یار کجاست

🌱منزل آن مه عاشق کش عیار کجاست

🌹شب تار است و ره وادی ایمن در پیش

🌱آتش طور کجا موعد دیدار کجاست

🔴تعبیر: 

⭐️گم کرده ی خود را پیدا می کنی. وعده ی دیدار نزدیک است. هوشیار باش. خبر خوبی به تو خواهند داد. با مشکلات بجنگ و از بخت خود گله نداشته باش بعد از هر تاریکی روشنایی هست . سعی کن عقلت بر قلبت غلبه داشته باشد. با این حال فکر نکن همه ی خوبی ها در تو جمع شده و عاری از هرگونه بدی هستی.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹ای نور چشم من سخنی هست گوش کن

🌱چون ساغرت پر است بنوشان و نوش کن

🌹در راه عشق وسوسه اهرمن بسیست

🌱پیش آی و گوش دل به پیام سروش کن

🔴تعبیر: 

⭐️کار امروزتان را به فردا موکول نکنید. گاهی هوی نفس و شیطان بر شما غلبه کرده و از راه راست دور می شوید. ذکر و تسبیح خدا راریاد به جای آورید. در کاری که می خواهید انجام بدهید اول همت کنید و اراده داشته باشید. از تجربه ی پیران استفاده کنید در ایم صورت است که از مال و ثروت بی بهره نمی مانید. چشم عنایت خداوند به شماست.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹در سرای مغان رفته بود و آب زده

🌱نشسته پیر و صلایی به شیخ و شاب زده

🌹سبوکشان همه در بندگیش بسته کمر

🌱ولی ز ترک کله چتر بر سحاب زده

🔴تعبیر: 

⭐️خانه شما به زودی مجلس بزم و عروسی خواهد شد و همه به شوق این وصال کمر همت بسته اند. وصلت فرخنده ای است. مواظب عده ی باشید که می خواهند همه چیز را خراب کنند. از چیز نترسید دولت بخت با شماست و دعاهایتان مستجاب شده با کمی عقل و خرد همه کارهایتان نیز رو به راه می شود.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹بنال بلبل اگر با منت سر یاریست

🌱که ما دو عاشق زاریم و کار ما زاریست

🌹در آن زمین که نسیمی وزد ز طره دوست

🌱چه جای دم زدن نافه‌های تاتاریست

🔴تعبیر: 

⭐️خود را با زرق و برق دنیوی مشغول کرده ای. اما بدان که همه ی اینها تمام شدنی است و در اشتباه هستی. اینقدر دم از پول نزن زیرا در چشم اهل ادب و معرفت بی ارزش می شوی، از این رو در راه کسب هنر و ادب هم به اندازه ی پول تلاش کن تا پیشرفتت بیشتر شده و در بین مردم محبوب تر شوی.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹عکس روی تو چو در آینه جام افتاد

🌱عارف از خنده می در طمع خام افتاد

🌹حسن روی تو به یک جلوه که در آینه کرد

🌱این همه نقش در آیینه اوهام افتاد

🔴تعبیر: 

⭐️هر کسی که شما را برای اولین بار می بیند پی خوش قلبی و ساده دلی شما می برد. چون باطنی خوب دارید فکر می کنید همه مثل شما می باشند. پس مواظب باشید از شما سوئ استفاده نکنند، کمی زرنگتر باشید. خوددار باشید. برای هر کسی دلسوزی نکنید که هر کسی شایسته ی دلسوزی نیست.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹من که از آتش دل چون خم می در جوشم

🌱مهر بر لب زده خون می‌خورم و خاموشم

🌹قصد جان است طمع در لب جانان کردن

🌱تو مرا بین که در این کار به جان می‌کوشم

🔴تعبیر: 

⭐️فعلا” نمی توانی حرفی بزنی پس همان بهتر که خاموشی و رازت را فاش نمی کنی. برای رسیدن به مال دنیا بسیار تلاش می کنی چون خوشبختی را در ثروت می بینی ولی به همین مالی که داری قانع باش. هرگز ایمانت را پای پول نفروش زیرا بار گناهانت زیاد می شود. راه راست را پیش بگیر تا موفق شوی. انشاالله

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹شهریست پرظریفان و از هر طرف نگاری

🌱یاران صلای عشق است گر می‌کنید کاری

🌹چشم فلک نبیند زین طرفه‌تر جوانی

🌱در دست کس نیفتد زین خوبتر نگاری

🔴تعبیر: 

⭐️حال وقت نشستن نیست باید کاری کنید تا توان جوانی دارید می توانید خودتان را به هدف برسانید هر چند که این آدمیان خاکی شما را بسیار فریب داده اند ولی باز هم گذشته را فراموش کنید. توقع خودتان را کمی پائین آورید، گره کارتان باز می شود و کاری که بسیار سخت و دشوار باشد حل می گردد به شرط اینکه رازتان را فاش نکنید.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹خیال روی تو چون بگذرد به گلشن چشم

🌱دل از پی نظر آید به سوی روزن چشم

🌹سزای تکیه گهت منظری نمی‌بینم

🌱منم ز عالم و این گوشه معین چشم

🔴تعبیر: 

⭐️منتظر کسی هستید که حاضرید به خاطر آن همه چیزتان را فدا کنید ولی فکر می کنید او حتی گوشه ی چشمی هم به شما نمی اندازد بدانید که مورد امتحان الهی قرار گرفته اید تا خون دل نخورید و زجر نکشید رسیدن مژده وصل برایتان خوشایند نخواهد بود. بدانید که دل دردمندتان با این مژده التیام پیدا می کند و چشمتان به قدوم یار روشن می شود.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹حسب حالی ننوشتی و شد ایامی چند

🌱محرمی کو که فرستم به تو پیغامی چند

🌹ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید

🌱هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

🔴تعبیر: 

⭐️به مقصود خودت نمی رسی.مگر با خدا باشی. حاجات تو زمانی برآورده می شوند که نماز حاجات بخوانی. تو باید خوبی خودت را به همگان ثابت کنی. حس خودت را نشان بده اگر در عین نداری به مستمندان کمک کنی مردی.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹می‌سوزم از فراقت روی از جفا بگردان

🌱هجران بلای ما شد یا رب بلا بگردان

🌹مه جلوه می‌نماید بر سبز خنگ گردون

🌱تا او به سر درآید بر رخش پا بگردان

🔴تعبیر: 

⭐️از جفای روزگار شکایت می کنید کارهایتان آن طور که می خواهید پیش نمی رود. خیلی تلاش می کنید تا خواسته هایتان بر وفق مرادتان باشد اما باید ساخت. فعلا” تقدیر برای شما اینچنین رقم زده است. همیشه باید رضایتان به رضای خدا باشد، اینطور آرامش روحی و روانیتان زیاد می شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.