آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ فردا دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی

🌱از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

🌹چو گل گر خرده‌ای داری خدا را صرف عشرت کن

🌱که قارون را غلط‌ها داد سودای زراندوزی

🔴تعبیر: 

⭐️فکر دنیا و ظواهر و زیبایی آن را رها کن و خوش باش. غم و اندوه را دور بینداز و به آنچه داری قناعت کن. قناعت بزرگترین ثروت انسان است. اگر فعلاً دچار شکست و ناکامی شده ای ناراحت و ناامید نباش. روزگار فراز و نشیب بسیار دارد. پایان شب نا امیدی، صبح پیروزی است. فرصت ها را غنیمت بدان و از آن به نفع خود استفاده کن.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹بعد از این دست من و دامن آن سرو بلند

🌱که به بالای چمان از بن و بیخم برکند

🌹حاجت مطرب و می نیست تو برقع بگشا

🌱که به رقص آوردم آتش رویت چو سپند

🔴تعبیر: 

⭐️به قول هایی که داده ای عمل کن. به جای اینکه همه چیز را درست کنی همه را خراب تر کرده ای. دیگر روی برگشتن نداری. اسرارت فاش شده است. بی قراری، کار را از آنچه که هست بدتر نکن. رو به سوی خدا کن تا تو را از سرگردانی نجات دهد.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹بر سر آنم که گر ز دست برآید

🌱دست به کاری زنم که غصه سر آید

🌹خلوت دل نیست جای صحبت اضداد

🌱دیو چو بیرون رود فرشته درآید

🔴تعبیر:

⭐️تصمیم خود را عملی کن و هر کاری از دستت برمی آید انجام بده. غصه های تو به پایان رسیده است. با تلاش و اراده ی خویش شیطان را در وجودت کشته ای، حال وقت برپا خاستن است. از خدا جدا نشو تا همیشه نتیجه ی کار بر وفق مرادت باشد.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹گر من از باغ تو یک میوه بچینم چه شود

🌱پیش پایی به چراغ تو ببینم چه شود

🌹یا رب اندر کنف سایه آن سرو بلند

🌱گر من سوخته یک دم بنشینم چه شود

🔴تعبیر: 

⭐️با خیالبافی و حسرت کشیدن کاری از پیش نمی بری و به هیچ مقام و منزلتی هم نمی رسی. این طوری به جای عقل، جهالت به سراغت می آید و ایمانت هم کم می شود. عمر عزیز خود را به بطالت صرف کرده ای بدون اینکه به نتیجه ای برسی. به واقعیات بپرداز و رویاها را فراموش کن.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹الا یا ایها الساقی ادر کاسا و ناولها

🌱که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها

🌹به بوی نافه‌ای کاخر صبا زان طره بگشاید

🌱ز تاب جعد مشکینش چه خون افتاد در دل‌ها

🔴تعبیر: 

⭐️مشکلاتتان بزودی حل خواهد شد و شما به نیت خودتان خواهید رسید. بعد از تاریکی و غم، روشنایی در انتظار شماست. خودتان را برای کاری که می خواهید انجام دهید آماده سازید. با توکل به حق و راه و رسم دینداری به کام دلتان می رسید. راز خودتان را به کسی نگوئید.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹ای بی‌خبر بکوش که صاحب خبر شوی

🌱تا راهرو نباشی کی راهبر شوی

🌹در مکتب حقایق پیش ادیب عشق

🌱هان ای پسر بکوش که روزی پدر شوی

🔴تعبیر: 

⭐️تو که خودت بی تجربه ای چگونه به دیگران امر و نهی می کنی. تو که از عشق بویی نبرده ای چطوری صحبت از عشق می کنی و به راه راست دعوت می کنی. ائل خودت را بسارز و روزگار را تجربه کن. وقتی که حس کردی نور خدا دلت را روشن کرده آن وقت حق رهبری داری و روزگارت تغییر می کند و اگر حاجتی داری باید با خدا باشی.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹اگر به باده مشکین دلم کشد شاید

🌱که بوی خیر ز زهد ریا نمی‌آید

🌹جهانیان همه گر منع من کنند از عشق

🌱من آن کنم که خداوندگار فرماید

🔴تعبیر: 

⭐️اگر از دستور خدا عتاب کنی و به بندگان خدا ریا کنی همه کس و همه چیز از تو دور می شوند. طمع به مال مردم نکن که اگر مردم تو را ببخشند خدا تو را نمی بخشد پس با خدا باش. حلقه ی در خانه ی خدا را بگیر تا خدا تو را به حلقه ی یار برساند و از بلاها رهایی یابی و دل خسته ات آرام گیرد.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹دامن کشان همی‌شد در شرب زرکشیده

🌱صد ماه رو ز رشکش جیب قصب دریده

🌹از تاب آتش می بر گرد عارضش خوی

🌱چون قطره‌های شبنم بر برگ گل چکیده

🔴تعبیر: 

⭐️چیزی را از دست داده اید که بسیار برایتان مهم بوده است حال می فهمید که قدر چه یاقوتگرانبهایی را ندانسته اید و به دنبال چاره اید. باز هم خدا را شاکر باشید که دوباره همه چیز مثل سابق می شود و گمشده تان بر می گردد.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹در همه دیر مغان نیست چو من شیدایی

🌱خرقه جایی گرو باده و دفتر جایی

🌹دل که آیینه شاهیست غباری دارد

🌱از خدا می‌طلبم صحبت روشن رایی

🔴تعبیر: 

⭐️بسیار دلتنگ هستید و به دنبال کسی می گردید که درد دلتان را به او بگوئید ولی کسی را پیدا نمی کنید از غصه مثل شمع اب می شوید بدون اینکه پروانه ای پیش رویتان باشد. شاید یار از شما دور باشد ولی خدا با شماست و ندایی در دلتان می گوید که فردایتان حتما” از امروزتان می باشد.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹دیدی ای دل که غم عشق دگربار چه کرد

🌱چون بشد دلبر و با یار وفادار چه کرد

🌹آه از آن نرگس جادو که چه بازی انگیخت

🌱آه از آن مست که با مردم هشیار چه کرد

🔴تعبیر: 

⭐️با کوچکترین اتفاقی فکر می کنید دنیا به آخر رسیده و بسیار غصه می خورید. خداوند هر چه که برای شما تقدیر کرده همان رقم خواهد خورد. خودتان به فکر چاره باشید و از یار قدیم خودتان کمک بخواهید در نهایت این خواست خدا بوده است.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹کنون که بر کف گل جام باده صاف است

🌱به صد هزار زبان بلبلش در اوصاف است

🌹بخواه دفتر اشعار و راه صحرا گیر

🌱چه وقت مدرسه و بحث کشف کشاف است

🔴تعبیر: 

⭐️آنقدر پیشرفت می کنی که نامت بر سر زبان ها می افتد. در علم و تحصیل بکوش که در این راه با تو قیاس نیست. اما هوشیار باش حسد ورزان زیر پایت را خالی نکنند. با خدا باش، نمازت را به موقع بخوان تا او هم کمکت کند.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹گر می فروش حاجت رندان روا کند

🌱ایزد گنه ببخشد و دفع بلا کند

🌹ساقی به جام عدل بده باده تا گدا

🌱غیرت نیاورد که جهان پربلا کند

🔴تعبیر: 

⭐️وجدانت ناراحت است. در پی این باش تا گناهت را جبران کنی خداوند نیز تو را می بخشد و نجاتت می دهد. خبر خوبی در راه است که فرصتی دوباره به تو داده می شود تا به عهد خود وفا کنی. عمرت به بطالت می گذرد. عقل و دانش خودت را اضافه کن تا این چند صباح را بتوانی با آرامش زندگی کنی.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.