آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ فردا جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌼واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند

🌱چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند

🌼مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس

🌱توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند

🔴تعبیر: 

⭐️مشکلی داری به جای اینکه آن را حل کنی کاری می کنی که اوضاع بدتر شود. با دغل بازی و دروغ کاری از پیش نمی بری. عقلت را به کار نمی اندازی. به عبادت بپرداز و کمی فکر کن تا دلت قوی شود. تو حسن های زیادی داری که پنهان مانده اند ذات تو خوب است ولی ظاهرا” خود را بد نشان می دهی.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌼چو گل هر دم به بویت جامه در تن

🌱کنم چاک از گریبان تا به دامن

🌼تنت را دید گل گویی که در باغ

🌱چو مستان جامه را بدرید بر تن

🔴تعبیر: 

⭐️حاضرید برای رسیدن به نیات خود هر کاری بکنید. رسیدن به حاجات برای شما محال است ولی توکل به خدا کنید هیچ کار سختی نبوده که آسان نشود. از دوستانتان کمک بگیرید. دردتان را به دیگران هم بگوئید شاید به شما کمک کنند. دلتان نمی شکند و خدا نیز کمکتان می کند.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌼یاری اندر کس نمی‌بینیم یاران را چه شد

🌱دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

🌼آب حیوان تیره گون شد خضر فرخ پی کجاست

🌱خون چکید از شاخ گل باد بهاران را چه شد

🔴تعبیر:

⭐️ناشکری نکن فقط به فکر خودت نباش به دیگران هم نگاه کن. از بلاتکلیفی نجات خواهی یافت. دوستان و آشنایان کمکت می کنند. کمی طاقت بیاور. فکر نکن که تنهایی، خدا با توست. تو به مقامی می رسی که همگان حیرت می کنند و این زمان دور نیست.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌼کس نیست که افتاده آن زلف دوتا نیست

🌱در رهگذر کیست که دامی ز بلا نیست

🌼چون چشم تو دل می‌برد از گوشه نشینان

🌱همراه تو بودن گنه از جانب ما نیست

🔴تعبیر: 

⭐️دارید خودتان را خسته می کنید و کاری از پیش نمی برید. هر چه شما در فکر وصل یار هستید او در حال فرار است پس خودتان را آزار ندهید و پافشاری تان بی مورد است.قسمت اینطور بوده.فقط دست به دعا بردارید و متوسل به قرآن شوید و مرادتان را از حق تعالی بخواهید. انشاالله که خیر است.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌼ز گریه مردم چشمم نشسته در خون است

🌱ببین که در طلبت حال مردمان چون است

🌼به یاد لعل تو و چشم مست میگونت

🌱ز جام غم می لعلی که می‌خورم خون است

🔴تعبیر: 

⭐️روشنایی و آفتاب خوبی ها در حال طلوع است و این طلعت بسیار مبارک است و سعادت به همراه دارد. اتفاقات شیرینی رخ خواهد داد . شما از در آشتی در می آیید. لحن کلامت را زیباتر کن. خاطرات دردآور را فراموش کن. کاری را که می خواهی انجام بده چون سود سرشاری برایت دارد.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌼به حسن و خلق و وفا کس به یار ما نرسد

🌱تو را در این سخن انکار کار ما نرسد

🌼اگر چه حسن فروشان به جلوه آمده‌اند

🌱کسی به حسن و ملاحت به یار ما نرسد

🔴تعبیر: 

⭐️در انتخابی که کرده اید شک نکنید . رازدار و با ایمان و با اصل و نسب است. نگذارید وقت بگذرد ممکن است حسودان کارها را خراب کنند و شما در رسیدن به مقصود عمری را در پی او بگردید.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌼ای خونبهای نافه چین خاک راه تو

🌱خورشید سایه پرور طرف کلاه تو

🌼نرگس کرشمه می‌برد از حد برون خرام

🌱ای من فدای شیوه چشم سیاه تو

🔴تعبیر: 

⭐️از سر جنگ بد خواسته اید و با خوبی ها می جنگید. از راه خویش برگردید. شما مرد جنگ و خونریزی نیستید. درونتان مملو از آرامش .و آشتی است و همه از شما تقلید می کنند. در حسرت چیزی هستید می خواهید دوباره همه را به دور هم جمع کنید. رسیدن به مقصود در یک قدمی شماست کمی صبر کنید.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌼تویی که بر سر خوبان کشوری چون تاج

🌱سزد اگر همه دلبران دهندت باج

🌼دو چشم شوخ تو برهم زده خطا و حبش

🌱به چین زلف تو ماچین و هند داده خراج

🔴تعبیر: 

⭐️اینقدر ظاهربین نباش. ظواهر تو را فریب داده اند و بابت این مسئله از تو سوئ استفاده می کنند. فکر می کنی اگر جواب رد بشنوی میمیری و شفای دردت را فقط رسیدن به یار میدانی. هر چند که او کوچکترین توجهی به تو ندارد. خودت را خسته نکن.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌼روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیر

🌱پیش شمع آتش پروا نه به جان گو درگیر

🌼در لب تشنه ما بین و مدار آب دریغ

🌱بر سر کشته خویش آی و ز خاکش برگیر

🔴تعبیر: 

⭐️شما ارزش هر کس را به پول و مقام آنکس می دانید و از کسانی که پول و مقام ندارند دوری می کنید. بدی ها را از خود دور کنید و سنگینی گناه را دور بریزید تا چون آب صاف و زلال شوید. پول و مقام تان در بازوی شماست همت کنید و با تلاش به پول هم می رسید. با حرف زدن کار درست نمی شود. مرد عمل باشید.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌼دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را

🌱دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

🌼کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز

🌱باشد که بازبینیم دیدار آشنا را

🔴تعبیر: 

⭐️کاری را که می خواهید انجام بدهید پنهان کنید. کار را هر چند کوچک است بزرگ بدانید، خیال پردازی را کنار بگذارید و وقت را غنیمت شمارید تا صاحب مقام و منزلت شوید. روزگار تنگدستی به پایان رسیده و زمان آسایش است. عمرتان طولانی است وضعیت فعلی تان تغییر می کند.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌼ترسم که اشک در غم ما پرده در شود

🌱وین راز سر به مهر به عالم سمر شود

🌼گویند سنگ لعل شود در مقام صبر

🌱آری شود ولیک به خون جگر شود

🔴تعبیر: 

⭐️صبر داشته باش هر چند که دلت خون می شود راز خود را به کسی نگو خداوند داد تو را از ستمگران می گیرد. کاری از دستت برنمی آید، فقط دعا کن شاید بالاخره مورد قبول خداوند واقع شود. نکند اگر به حاجت رسیدی و معتبر شدی خدا را فراموش کنی بلکه باید بیشتر رو به خدا آوری.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌼صلاح از ما چه می‌جویی که مستان را صلا گفتیم

🌱به دور نرگس مستت سلامت را دعا گفتیم

🌼در میخانه‌ام بگشا که هیچ از خانقه نگشود

🌱گرت باور بود ور نه سخن این بود و ما گفتیم

🔴تعبیر: 

⭐️صلاح و مشورت بهترین راهنما برای آینده روشن تان می باشد. دعای سلامتی همیشه با شماست و از بلایا ایمن هستید. در همه حال انفاق و کرم کنید که این کار روشن کننده ی راهتان می اشد و از این کار پشیمان نخواهید شد. مواظب صحبت کردنتان هم باشید که از آن به ضرر خودتان استفاده می کنند. از لحظه لحظه ی زندگیتان استفاده 

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.