آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹ما بی غمان مست دل از دست داده‌ایم

🌿همراز عشق و همنفس جام باده‌ایم

🌹بر ما بسی کمان ملامت کشیده‌اند

🌿تا کار خود ز ابروی جانان گشاده‌ایم

🟢تعبیر: 

⭐️دل به دریا زده اید و از افشای رازتان هراسی ندارید. دیگر خسته شده اید و می خواهید همه کارها را یکسره کنید. تنها خودتان هستید که می توانید به اهدافتان برسید. برای کاری که انجام می دهید دلیل و مدرک دارید. حق کسی را هم پایمال نمی کنید. یکرنگ باشید تا مانعی سر راهتان سبز نشود و زودتر به حاجات خودتان برسید.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹دوش بیماری چشم تو ببرد از دستم

🌿لیکن از لطف لبت صورت جان می‌بستم

🌹عشق من با خط مشکین تو امروزی نیست

🌿دیرگاه است کز این جام هلالی مستم

🟢تعبیر: 

⭐️بسیار انسان وفا پیشه ای هستید و حاضر نیستید تحت هیچ شرایطی عهد خود را بشکنید. تا هر زمان که لازم باشد به پای معشوق می نشینید. تیر همه ی رقیبان و حسودان به خطا رفته است. بیماری شما به زودی شفا پیدا می کند. نگران نباشید. از غم رهایی یافته و به حاجاتتان می رسید.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹دل از من برد و روی از من نهان کرد

🌿خدا را با که این بازی توان کرد

🌹شب تنهاییم در قصد جان بود

🌿خیالش لطف‌های بی‌کران کرد

🟢تعبیر: 

⭐️بسیار ناراحت هستی، پلی شده ای برای موفقیت دیگران. جلوی ضرر را از هر جا بگیری به نفع توست. حاجتی داری که برای رسیدن به آن طاقت را از کف داده ای زود به نیت خودت می رسی به اندازه ی یک چشم برهم زدن.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود

🌿هرگز از یاد من آن سرو خرامان نرود

🌹از دماغ من سرگشته خیال دهنت

🌿به جفای فلک و غصه دوران نرود

🟢تعبیر: 

⭐️یاد یار لحظه ای از تو جدا نمی شود به خاطر جفایی که دیده ای مدام غصه می خوری پیمان را با تو شکسته اند و بار غم روی دلت سنگینی می کند. برای اینکه از این بار غم رهایی پیدا کنی و از سرگردانی نجات یابی فکر نکن. با خدایت به رازو نیاز بپرداز تا دلت دوباره شاد شود.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹زین خوش رقم که بر گل رخسار می‌کشی

🌿خط بر صحیفه گل و گلزار می‌کشی

🌹اشک حرم نشین نهانخانه مرا

🌿زان سوی هفت پرده به بازار می‌کشی

🟢تعبیر: 

⭐️مطمئن باش هر خوبی که می کنی بدون اجر نمی ماند. هر غصه و دعایی که در دلت می کنی و هر اشکی که می ریزی تا عرش و هفت آمان می رسد. تدبیری برای چاره ی کار خود نداری، فقط از خدا خواسته ای که دل بیمارت را التیام بخشد. به آنچه که می خواهی می رسی و به هر چیزی که دست بزنی تبدیل به طلا می شود.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹سحرگه ره روی در سرزمینی

🌿همی‌گفت این معما با قرینی

🌹که ای صوفی شراب آن گه شود صاف

🌿که در شیشه برآرد اربعینی

🟢تعبیر: 

⭐️معمایی برایتان پیش آمده که لاینحل است برای حل آن به افراد ناباب مراجعه نکنید چراغ امیدتان روشن می شود و شما به جواب معمای خودتان می رسید. فعلاگ با غم هایتان سازش کنید با مشورت به آنچه که می خواهید می رسید. کمی تحمل کنید جواب این معما آنقدر با ارزش هست که به خاطر آن زحمت بکشید.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹عید است و آخر گل و یاران در انتظار

🌿ساقی به روی شاه ببین ماه و می بیار

🌹دل برگرفته بودم از ایام گل ولی

🌿کاری بکرد همت پاکان روزه دار

🟢تعبیر: 

⭐️از همه جا و همه کس ناامید شده ای، حتی همت بلندت نیز کارساز نشد. حسودان و رقیبان باعث عقب افتادن کارهای تو شده اند ولی خداوند حقشان را می شردازد و از گناهانت می گذرد و آنچه را که می خواهی به تو می بخشد.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹من دوستدار روی خوش و موی دلکشم

🌿مدهوش چشم مست و می صاف بی‌غشم

🌹گفتی ز سر عهد ازل یک سخن بگو

🌿آن گه بگویمت که دو پیمانه درکشم

🟢تعبیر: 

⭐️فکر می کنید همیشه جوان می مانید. از آینده بی خبر مانده اید و فقط به خوشگذرانی و عیش می پردازید. می گویید بهشت همین جاست ولی شما اسیر هوی نفس شده اید نمی خواهید قبول کنید که جهنمی هم وجود دارد اگر به همین منوال ادامه دهید اضطراب و نگرانی و مفلسی دامنتان را می گیرد. ظاهر پسند نباشید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹ای صبا گر بگذری بر ساحل رود ارس

🌿بوسه زن بر خاک آن وادی و مشکین کن نفس

🌹منزل سلمی که بادش هر دم از ما صد سلام

🌿پرصدای ساربانان بینی و بانگ جرس

🟢تعبیر: 

⭐️انتظار زیاد کشیده ای. نمی دانی که آیا او هم تو را دوست دارد یا نه آیا می خواهد تو را ببیند. اضطراب زیادی داری. غصه نخور، عاشقی جز عذاب و درد چیز دیگری ندارد ولی به خاطر عشقت زندگی می کنی. منتظر باش خبر بسیار خوبی به تو می دهند و تو مورد لطف کسی قرار می گیری.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹به جان خواجه و حق قدیم و عهد درست

🌿که مونس دم صبحم دعای دولت توست

🌹سرشک من که ز طوفان نوح دست بر

🌿 لوح سینه نیارست نقش مهر تو شست

🟢تعبیر: 

⭐️افسوس ایام گذشته سودی ندارد. به آینده فکر کن. معامله ای می کنی که بسیار سودمند است. ولی طمع نکن. صداقت داشته باش و حقیقت را بگو. کار امروز را به فردا نینداز. از یار خود رنجیده خاطر نباش. دروغ و بدی ها را فراموش کن تا خورشید عشق به رویت لبخند بزند.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹سحر ز هاتف غیبم رسید مژده به گوش

🌿که دور شاه شجاع است می دلیر بنوش

🌹شد آن که اهل نظر بر کناره می‌رفتند

🌿هزار گونه سخن در دهان و لب خاموش

🟢تعبیر: 

⭐️رازها و درد دلهایت را حفظ کن و سرپوشی روی آن بگذار. خداوند تو را از بندی که در آن گرفتار هستی نجات می دهد، به شرط آنکه برای رسیدن به ایمان و صفای دلت تلاش کنی. خودت صلاح کار را بهتر می دانی اگر از نتیجه اش باخبری پس یاعلی بگو که عده ای نیز به تو کمک می کنند.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹ز دست کوته خود زیر بارم

🌿که از بالابلندان شرمسارم

🌹مگر زنجیر مویی گیردم دست

🌿وگر نه سر به شیدایی برآرم

🟢تعبیر: 

⭐️از روزگار خود بسیار دلگیر و ناراحتید. فکر می کنید وجودتان به اندازه ی تار مویی با مرگ فاصله دارد. ولی باز هم خدا را شکر می کنید. کسانی هستند که اوضاع شا بدتر از شما می باشد، پس حق نعمت خدا را به جای آورید. به بهزوی خودتان متکی باشید که با زورگیری از مردم به جایی نمی رسید. امیدوار باشید که نیت تان خواهید رسید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.