آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸هر نکته‌ای که گفتم در وصف آن شمایل

🍃هر کو شنید گفتا لله در قائل

🌸تحصیل عشق و رندی آسان نمود اول

🍃آخر بسوخت جانم در کسب این فضایل

🔮تعبیر: 

🔸پشیمانی سودی ندارد. راهی را ک رفته ای تا آخر باید بروی هر چند که راهی سخت می باشد به تجربه اش می ارزد. کناره نگی کسی به تو کمک نمی کند. الان وقت فکر کردن و عمل کردن است. انسان با اراده ای هستی و اگر بخواهی کاری را انجام دهی طوفان به پا می کنی.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸بعد از این دست من و دامن آن سرو بلند

🍃که به بالای چمان از بن و بیخم برکند

🌸حاجت مطرب و می نیست تو برقع بگشا

🍃که به رقص آوردم آتش رویت چو سپند

🔮تعبیر: 

🔸به قول هایی که داده ای عمل کن. به جای اینکه همه چیز را درست کنی همه را خراب تر کرده ای. دیگر روی برگشتن نداری. اسرارت فاش شده است. بی قراری، کار را از آنچه که هست بدتر نکن. رو به سوی خدا کن تا تو را از سرگردانی نجات دهد.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸شربتی از لب لعلش نچشیدیم و برفت

🍃روی مه پیکر او سیر ندیدیم و برفت

🌸گویی از صحبت ما نیک به تنگ آمده بود

🍃بار بربست و به گردش نرسیدیم و برفت

🔮تعبیر: 

🔸قدر چیزی را که داشته ای ندانستی. حالا که از دستداده ای افسوس می خوری چرا خوب رفتار نکردی و او رنجیده خاطر از پیش تو رفت. غرورت را کنار بگذر باز هم پیش قدم شو تا به وصالش برسی. لطف خداوند باز هم شامل حالت می شود.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸درد ما را نیست درمان الغیاث

🍃هجر ما را نیست پایان الغیاث

🌸دین و دل بردند و قصد جان کنند

🍃الغیاث از جور خوبان الغیاث

🔮تعبیر: 

🔸درد دل تو و فریادها و آه های جگر سوزت درمان ندارد. هر چند که تقوی پیشه کرده ای و دل و دین را یکجا پای وصل گذاشته ای. هر چه می کشی از آشنایان است حاضری حتی برای رسیدن به وصال یار جانت را هم فدا کنی. با گریه و زاری نیز مشکلت حل نمی شود.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸اگر چه باده فرح بخش و باد گل‌بیز است

🍃به بانگ چنگ مخور می که محتسب تیز است

🌸صراحی ای و حریفی گرت به چنگ افتد

🍃به عقل نوش که ایام فتنه انگیز است

🔮تعبیر: 

🔸زمانه روی بد خود را به تو نشان می دهد. همه چیز را از تو پنهان کرده به فتنه ها توجه نداشته باش فعلا” سیر نزولی را طی می کنی و این برایت دردآور است. برای رهایی از این ورطه، دست به دعا بردار. نمازت را سر وقت بخوان. متوسل به ائمه شو تا نجات پیدا کنی.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸مطلب طاعت و پیمان و صلاح از من مست

🍃که به پیمانه کشی شهره شدم روز الست

🌸من همان دم که وضو ساختم از چشمه عشق

🍃چارتکبیر زدم یک سره بر هر چه که هست

🔮تعبیر: 

🔸صلاح در این است که فعلا” به عهدی که بسته ای عمل کنی. درست است که پشیمان شده ای اما خود را به دست سرنوشت سپرده ای. رحمت خداوند شامل حالت می شود و اقبال بلند و ثروت زیادی به تو می بخشد. اما مواظب باش با وزیدن باد غفلت زود همه چیز را از دست ندهی.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸بگرفت کار حسنت چون عشق من کمالی

🍃خوش باش زان که نبود این هر دو را زوالی

🌸در وهم می‌نگنجد کاندر تصور عقل

🍃آید به هیچ معنی زین خوبتر مثالی

🔮تعبیر: 

🔸به مرادتان رسیده اید ولی می ترسد انچه را که سخت به دستآورده اید از دست بدهید، مطمئن باشید که همه ی آنها ماندنی است. اتفاقی می افتد که حتی تصورش هم مایه ی تعجب است و برای شما فرصتی بسیار عالی به شمار می آید. قدر آنچه را که دارید بدانید و دست از گله و شکایت بردارید و ناشکر نباشید که خدای ناکرده باز همه را از دست می دهید.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸مخمور جام عشقم ساقی بده شرابی

🍃پر کن قدح که بی می مجلس ندارد آبی

🌸وصف رخ چو ماهش در پرده راست ناید

🍃مطرب بزن نوایی ساقی بده شرابی

🔮تعبیر: 

🔸تنها به مادیات نیاز ندارید بلکه به معنویات و محبت هم نیازمندید. کسی در نظرتان هست که به شما اعتنایی نمی کند. تصور می کنید رقیبتان جلوتر از شماست و همه ی درها را به رویتان بسته می بینید. انتظار می کشید و در عین حال امیدوارید اما به این هم فکر کنید که اگر بهحاجتتان نرسیدید شکست نخورده اید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸دست از طلب ندارم تا کام من برآید

🍃یا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآید

🌸بگشای تربتم را بعد از وفات و بنگر

🍃کز آتش درونم دود از کفن برآید

🔮تعبیر: 

🔸بسیار انسان سخت کوش و پشتکاری هستید و تا نتیجه ی کار حاصل نشود دست از عمل برنمی دارید. نتایج کارتان همیشه ماندنی است و بقیه نیز از آن استفاده می کنند. شما تا آخرین لحظات زندگی به تمام آرزوهایتان خواهید رسید. به فقرا کمک کنید. نام شما و ذکر خیرتان همه جا بر سر زبانهاست.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸یاری اندر کس نمی‌بینیم یاران را چه شد

🍃دوستی کی آخر آمد دوستداران را چه شد

🌸آب حیوان تیره گون شد خضر فرخ پی کجاست

🍃خون چکید از شاخ گل باد بهاران را چه شد

🔮تعبیر: 

🔸از وضعی که دارید خسته شده اید و کسی یاریتان نمی کند. همگی شما را فراموش کرده اند به هر کسی که خوبی کردید بدی دیده اید. در انتظار رحمت الهی بی قراری می کنید. شانس به شما رو می کند ولی آن را پس می زنید. در هر حال هر چه تقدیر الهی باشد همان است.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸بخت از دهان دوست نشانم نمی‌دهد

🍃دولت خبر ز راز نهانم نمی‌دهد

🌸از بهر بوسه‌ای ز لبش جان همی‌دهم

🍃اینم همی‌ستاند و آنم نمی‌دهد

🔮تعبیر: 

🔸صبر کرده ای، تحمل کرده ای، عبادت کرده ای ولی نشانه ای از رسیدن به مراد نمی بینی. فکر می کنی دیگر برای جبران ضرر نداری و مدام دور خودت می چرخی بدون اینکه پیشرفتی داشته باشی، ولی عاقبت اجر صبر خود را می بینی و بد عهدی زمانه را فراموش می کنی.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸گر چه ما بندگان پادشهیم

🍃پادشاهان ملک صبحگهیم

🌸گنج در آستین و کیسه تهی

🍃جام گیتی نما و خاک رهیم

🔮تعبیر: 

🔸گنج بزرگی در منارتان هست که تسبت با آن بی اهمیتید. آنقدر مغرور شده اید که به اطاف و زیر پای خودتان نگاه نمی کنید. همنشینی با دوستانتان را غنیمت بدانید و از خواب غفلت بیدار شوید. دشمنی را کر بگذارید تا بتوانید پیروز شوید و به نیات خودتان برسید باید مانند شیری باشید تا بتوانید دشمنان را که همچون ماری شما را نیش می زنند از بین ببرید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.