آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز یکشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹مسلمانان مرا وقتی دلی بود

🍃که با وی گفتمی گر مشکلی بود

🌹به گردابی چو می‌افتادم از غم

🍃به تدبیرش امید ساحلی بود

🔴تعبیر: 

⭐️فکر می کنی کسی حرفت را نمی شنود و از مشکلت خبر ندارد. کسی تو را از گرداب غم رهایی نمی دهد. اما همه ی این ها مصلحت الهی است و تو مورد امتحان قرار گرفته ای باز هم رحمت خدا شامل حالت می شود و کاردانی تو را نجات می دهد بدان همه ی این مصائب به خاطر جهالت خودت بوده است.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹حال خونین دلان که گوید باز

🍃و از فلک خون خم که جوید باز

🌹شرمش از چشم می پرستان باد

🍃نرگس مست اگر بروید باز

🔴تعبیر: 

⭐️شما جواب بدی را با خوبی بدهید تا دیگران ار رفتار خودشان شرمنده شوند. ناراحت و غمگین نباشید و به خداوند توکل کنید. خودتان یاعلی بگویید و مطمئن باشید موفق می شوید. انشاالله به زیارت کعبه ی مکرمه مشرف می شوید.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹دوش با من گفت پنهان کاردانی تیزهوش

🍃و از شما پنهان نشاید کرد سر می فروش

🌹گفت آسان گیر بر خود کارها کز روی طبع

🍃سخت می‌گردد جهان بر مردمان سختکوش

🔴تعبیر: 

⭐️زندگی را هر طور که بگیری می گذرد پس سخت نگیر تا روزگارت به خوشی بگذرد. در عین ناراحتی و غم بخند تا مرهم روی زخم های دلت باشد. هر چه می کشی از آشناست به پند پیرانگوش کن. تمام حرف هایی که می زنی بر علیه خودت استفاده می شود پس عاقل باش. حریم خودت را نگهدار تا از غم رهایی یابی.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹باغبان گر پنج روزی صحبت گل بایدش

🍃بر جفای خار هجران صبر بلبل بایدش

🌹ای دل اندربند زلفش از پریشانی منال

🍃مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش

🔴تعبیر: 

⭐️آنچه را که مصلحت است انجام بده فقط علم برای رسیدن به مقصود و حاجت کافی نیست ایمان قوی و تحمل سختی ها ی راه هم لازم هست. بنابراین دست از غرور بردار و تلاش کن. کرم داشته باش تا به مقصود برسی.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹به غیر از آن که بشد دین و دانش از دستم

🍃بیا بگو که ز عشقت چه طرف بربستم

🌹اگر چه خرمن عمرم غم تو داد به باد

🍃به خاک پای عزیزت که عهد نشکستم

🔴تعبیر: 

⭐️یارتان اگرچه از نظر مادی در مضیغه می باشد ولی بسیار مهربا و وفادار است. به او اعتماد کنید او تمام خوشی ها را بر خود حرام کرده تا بتواند شما را خوشبخت نماید. در رسیدن به حاجات شما هم کمکش کنید هر چند که او می گوید شرمنده است ولی شما باز هم یاری اش دهید.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹دیر است که دلدار پیامی نفرستاد

🍃ننوشت سلامی و کلامی نفرستاد

🌹صد نامه فرستادم و آن شاه سواران

🍃پیکی ندوانید و سلامی نفرستاد

🔴تعبیر: 

⭐️از انتظار خسته شده اید. منتظر جواب ثانیه شماری می کنید. باز هم شانس خود را محک بزنید. برای رسیدن به جواب به کسی دروغ نگویید، چون مشت شما باز می شود. متوسل به حیله نشوید. صبر داشته باشید. انشاالله جواب خواهید گرفت.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹فکر بلبل همه آن است که گل شد یارش

🍃گل در اندیشه که چون عشوه کند در کارش

🌹دلربایی همه آن نیست که عاشق بکشند

🍃خواجه آن است که باشد غم خدمتگارش

🟢تعبیر: 

⭐️به دست آوردن پول و سود به هر طریق ممکن جایز نیست بلکه اصل آن است که حلال و حرام مشخص باشد. با حرف زدن به جایی نمی رسید بهتر است کمی به قول هایی که داده اید و به عهدی که بسته اید فکر کنید و عمل نمایید. مواظب راهی که می روید باشید. سفر کرده ی شما به سلامت بر می گردد. انشاالله.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹دوستان وقت گل آن به که به عشرت کوشیم

🍃سخن اهل دل است این و به جان بنیوشیم

🌹نیست در کس کرم و وقت طرب می‌گذرد

🍃چاره آن است که سجاده به می بفروشیم

🔴تعبیر: 

⭐️الان وقت کار و تلاش است. وقت برای تفریح زیاد دارید به چاره ی کار بیاندیشید. اگر دیر اقدام کنید هر آنچه ساخته اید تباه می شود. از هوی های نفسانی پرهیز کنید. خدا با شماست و در همه حال کمکتان می کند.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹خدا چو صورت ابروی دلگشای تو بست

🍃گشاد کار من اندر کرشمه‌های تو بست

🌹مرا و سرو چمن را به خاک راه نشاند

🍃زمانه تا قصب نرگس قبای تو بست

🔴تعبیر: 

⭐️به مراد دل خود می رسی و این از برای دعاهای سحریت می باشد. فکر نکن همه کارها را تنها انجام داده ای بلکه بقیه نیز سبب ساز بوده اند تا بتوانی به مقصود برسی. بر عهد خود وفادار بمان. روزگار بر وفق مراد توست پس رضای خداوند را هم در نظر بگیر و تو هم برای دیگران سبب ساز باش.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹شربتی از لب لعلش نچشیدیم و برفت

🍃روی مه پیکر او سیر ندیدیم و برفت

🌹گویی از صحبت ما نیک به تنگ آمده بود

🍃بار بربست و به گردش نرسیدیم و برفت

🔴تعبیر: 

⭐️قدر چیزی را که داشته ای ندانستی. حالا که از دستداده ای افسوس می خوری چرا خوب رفتار نکردی و او رنجیده خاطر از پیش تو رفت. غرورت را کنار بگذر باز هم پیش قدم شو تا به وصالش برسی. لطف خداوند باز هم شامل حالت می شود.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹نکته‌ای دلکش بگویم خال آن مه رو ببین

🍃عقل و جان را بسته زنجیر آن گیسو ببین

🌹عیب دل کردم که وحشی وضع و هرجایی مباش

🍃گفت چشم شیرگیر و غنج آن آهو ببین

🔴تعبیر: 

⭐️شما فکر می کنید این چند صباح زندگی را باید خوش بود و خوشگذراند. هر قدر که به مشا می گویند فکر اینده هم باشید می گوئید هستم ولی غافلید. دوستانتان با حیله و نیرنگ از شما سوئ استفاده می کنند ولی نمی فهمید روزی می رسد که دیگر از عیش و طرب سیر شده اید که دیگر آه در بساط ندارید پس سرکش نباشید از زور قوت بازویتان آلان استفاده کنید وقت برای خوشی زیاد است.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹حاشا که من به موسم گل ترک می کنم

🍃من لاف عقل می‌زنم این کار کی کنم

🌹مطرب کجاست تا همه محصول زهد و علم

🍃در کار چنگ و بربط و آواز نی کنم

🔴تعبیر: 

⭐️مرحله جدیدی از زندگیتان را آغاز می کنید و به رشد عقلی رسیده اید. پس ایمان و عملتان را نیز کامل کنید. از تزویر و ریا در اطرافتان ناراحتید. لطف خدا شامل حالتان شده و نامه ای با ارزش شما می دهند که بسیار خوشحال می شوید توشه ای هم برای آخرت خودتان اندوخته کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.