آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸بوی خوش تو هر که ز باد صبا شنید

🍃از یار آشنا سخن آشنا شنید

🌸ای شاه حسن چشم به حال گدا فکن

🍃کاین گوش بس حکایت شاه و گدا شنید

🔮تعبیر: 

🔸تو که سرچشمه ی همه ی خوبی ها و حسن ها هستی نگاهی هم به زیردستان خود بکن. دنبال یک محرم راز بگرد تا بتوانی درد دل کنی. از رسیدن به کسی محروم شده ای اما مرور زمان و وفاداریت باعث رسیدن به مرادت می شود. پند پیران را گوش کن. کار ثواب انجام بده تا همیشه دعای خیر بدرقه ی راهت باشد.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸روزگاریست که ما را نگران می‌داری

🍃مخلصان را نه به وضع دگران می‌داری

🌸گوشه چشم رضایی به منت باز نشد

🍃این چنین عزت صاحب نظران می‌داری

🔮تعبیر: 

🔸آنقدر بی تابید که دیگران از وضع شما نگران و ناراحت هستند. در این زمان است که نباید از یاد خدا غافل باشید. اتفاقاتی در شرف انجام است که شما از آن بی خبرید. هم شما را دوست دارند از تجربه های خودتان استفاده کنید. زیاده طلبی را کنار بگذارید و روزهای خوش جوانیتان را با غم نگذرانید و توقع خودتان را کم کنید.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸آن سیه چرده که شیرینی عالم با اوست

🍃چشم میگون لب خندان دل خرم با اوست

🌸گر چه شیرین دهنان پادشهانند ولی

🍃او سلیمان زمان است که خاتم با اوست

🔮تعبیر: 

🔸آن کسی را که بسیار دوست می داری چند صباحی از او جدا می شوی و کسی را برای درد دل نمی یابی اما ایمان به خداوند و صبر باعث می شود این جدایی را تحمل کنی. فکر نکن که دیگر آخر زمان شده باز هم نکته ها و اتفاقات بسیار خوبی پیش خواهد آمد که دل مرده ی تو را زنده می کند. به امید بخشش خداوند باش.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸خوشتر از فکر می و جام چه خواهد بودن

🍃تا ببینم که سرانجام چه خواهد بودن

🌸غم دل چند توان خورد که ایام نماند

🍃گو نه دل باش و نه ایام چه خواهد بودن

🔮تعبیر: 

🔸بسیار به فکر آینده ی خودتان هستید و از سرانجام کاری که می کنید بسیار می ترسید. کم حوصله اید، به خودتان رحم کنید، بی اعتمادی را کنار بگذارید. اگر برای حاجت خویش واقعا” تلاش کرده بشید نتیجه ی آن همان می شود که می خواهید. فرجام کارتان بسیار مبارک و عالی است.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند

🍃چنان نماند چنین نیز هم نخواهد ماند

🌸من ار چه در نظر یار خاکسار شدم

🍃رقیب نیز چنین محترم نخواهد ماند

🔮تعبیر: 

🔸بسیار ناامید هستی و فکر می کنی تمام غم های عالم در دل توست ولی امیدت را از دست نده زیرا سرانجام همه بدبختی ها تو تمام می شود. غم وناراحتی جای خود را به شادی و آشتی می دهند. به مستمندان کمک کن تا باز هم در زمان گرفتاری خداوند نیز مشکل تو را حل کند.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیر

🍃پیش شمع آتش پروا نه به جان گو درگیر

🌸در لب تشنه ما بین و مدار آب دریغ

🍃بر سر کشته خویش آی و ز خاکش برگیر

🔮تعبیر: 

🔸شما ارزش هر کس را به پول و مقام انکس می دانید و از کسانی که پول و مقام ندارند دوری می کنید. بدی ها را از خود دور کنید و سنگینی گناه را دور بریزید تا چون آب صاف و زلال شوید. پول و مقام تان در بازوی شماست همت کنید و با تلاش به پول هم می رسید. با حرف زدن کار درست نمی شود. مرد عمل باشید.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸دلم رمیده شد و غافلم من درویش

🍃که آن شکاری سرگشته را چه آمد پیش

🌸چو بید بر سر ایمان خویش می‌لرزم

🍃که دل به دست کمان ابروییست کافرکیش

🔮تعبیر: 

🔸بر سر دو راهی قرار گرفته ای. همه ی کارها را سخت می گیری و ناامیدی. فکر می کنی تا حالا زنده بودنت بیخود بوده و تلاش هایت هدر رفته و خود را گول زده ای ولی این را بدان که از هر جا شروع کنی با منفعت است. با تجربه ای که به دست آورده ای بهتر تصمیم می گیری و راهت را انتخاب می کنی.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸خیز تا خرقه صوفی به خرابات بریم

🍃شطح و طامات به بازار خرافات بریم

🌸سوی رندان قلندر به ره آورد سفر

🍃دلق بسطامی و سجاده طامات بریم

🔮تعبیر: 

🔸در همه حال شکر خدا را به جا آورید. در این کار رقیبی دارید که باید او را از میدان به در کنید تا به دلربای خودتان برسید. نماز صبح را بجا آورید و دست به دعا بردارید. فکرهای شیطانی را برای رسیدن به مقصود فراموش کنید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸دیدی که یار جز سر جور و ستم نداشت

🍃بشکست عهد وز غم ما هیچ غم نداشت

🌸یا رب مگیرش ار چه دل چون کبوترم

🍃افکند و کشت و عزت صید حرم نداشت

🔮تعبیر: 

🔸چرا عاقل کند کاری ک باز آرد پشیمانی. از کاری که کرده ای بسیار نادم و پشیمانی. با شکست مواجه شده ای و فکر می کنی دیگر کسی تو را دوست ندارد و مورد احترام نیستی. اما مرور زمان همه چیز را دست می کند. مطمئن باش این شکست مقدمه ای است برای پیروزی بزرگ انشاالله.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸صوفی از پرتو می راز نهانی دانست

🍃گوهر هر کس از این لعل توانی دانست

🌸قدر مجموعه گل مرغ سحر داند و بس

🍃که نه هر کو ورقی خواند معانی دانست

🔮تعبیر: 

🔸هنوز خیلی خامی چیزهایی را که به دست آورده ای از دست خواهی داد. استراحت و آسایش دیگر کافی است به عقل خودت رجوع کن. نفس اماره را در خود از بین ببر که این نفس بنیادت را از بین می برد چون باد پائیزی بهار دل تو را پیر می کند و این را هم بدان که همگان از کارهای پنهانی تو باخبرند.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸ای شاهد قدسی که کشد بند نقابت

🍃و ای مرغ بهشتی که دهد دانه و آبت

🌸خوابم بشد از دیده در این فکر جگرسوز

🍃کاغوش که شد منزل آسایش و خوابت

🔮تعبیر: 

🔸از در آشتی درآی، وگرنه ایام جوانیت خراب می شود. کاری نکن که در زمان پیری افسوس جوانی را بخوری. در همه حال به خدا پناه ببر. مواظب باش در راهی که قدم گذاشته ای به خطا نروی. به هشدار پیران گوش کن. فریب ظواهر را نخور و فقط بنده ی خداوند باش.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸خوش است خلوت اگر یار یار من باشد

🍃نه من بسوزم و او شمع انجمن باشد

🌸من آن نگین سلیمان به هیچ نستانم

🍃که گاه گاه بر او دست اهرمن باشد

🔮تعبیر: 

🔸دعاهایتان برآورده خواهد شد و رقیبانتان موفق نمی شوند. فکر خودتان را به چیزهای دیگری هم معطوف کنید. روال عادی زندگی از دستتان خارج شده است. چیز با ارزشی در دست دارید که برایتان بسیار عزیز هم هست. نگذارید به دست نااهلان بیفتد. رازدار باشید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.