آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸ساقی بیار باده که ماه صیام رفت

🍃درده قدح که موسم ناموس و نام رفت

🌸وقت عزیز رفت بیا تا قضا کنیم

🍃عمری که بی حضور صراحی و جام رفت

🔮تعبیر:

🔸برای آینده ی خود چه کاری انجام داده ای. وقت گذشته، عمرت هم تلف شده بدوناینکه برای فردایت فکری کرده باشی. این حاصل غرور خودت می باشد. غرورت را کنار بگذار تا دوباره متولد شده و بتوانی آینده را بسازی. توبه کن تا عمر از دست رفته دوباره بازگردد و قلب تاریکت روشن گردد.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸هاتفی از گوشه میخانه دوش

🍃گفت ببخشند گنه می بنوش

🌸لطف الهی بکند کار خویش

🍃مژده رحمت برساند سروش

🔮تعبیر :

🔸لطف خداوند شامل حالت شده است. توبه کن تا مژده ی بسیار خوبی به تو بدهند. انتظار و دوری به سر رسیده و به این خاطر دعاهایت می باشد. به نذری که کرده ای عمل کن. در راه خدا انفاق کن تا همیشه از چشم زخم ایمن باشی.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشی

🍃که بسی گل بدمد باز و تو در گل باشی

🌸من نگویم که کنون با که نشین و چه بنوش

🍃که تو خود دانی اگر زیرک و عاقل باشی

🔮تعبیر :

🔸برای کاری که نیت کرده اید اگر تلاش کنید خیلی زود به مرادتان می رسی. شانس به شما رو کرده، حیف است اگر آن را از خود دور کنید. روزگارتان آنقدر خوب می شود که تمام غم ها و غصه های گذشته را فراموش می کنید. برای رسیدن به مرادتان کمی سختی می کشید ولی اگر عاقل باشید به راحتی به نیات خودتان می رسید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸یاد باد آن که نهانت نظری با ما بود

🍃رقم مهر تو بر چهره ما پیدا بود

🌸یاد باد آن که چو چشمت به عتابم می‌کشت

🍃معجز عیسویت در لب شکرخا بود

🔮تعبیر :

🔸ایام جوانی و خوشگذرانی و راحتی زود می گذردو از خود و اطرافت غافل نشو که ناگهان این روزهای خوش جای خود را به رنج و مشقت می دهندو پس در عین خوشی و راحتی فکر آینده و حوادث ناگوار هم باش و همیشه آماده ی جنگ با مشقات باش.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸اگر آن ترک شیرازی به دست آرد دل ما را

🍃به خال هندویش بخشم سمرقند و بخارا را

🌸بده ساقی می باقی که در جنت نخواهی یافت

🍃کنار آب رکن آباد و گلگشت مصلا را

🔮تعبیر:

🔸به قولی که داده ای عمل کن. کار ناتمامت را تمام کن ولی پایت را از گلیمت درازتر نکن چون باعث رسوایی ات می شود. در حق کسی بدی نکن چون نتیجه اش دامنت را می گیرد. نصیحت این پیر دانا را گوش کن تا سعادتمند شوی و گره ی کار تو باز شود. اقبال و ستاره ی تو چون خوشه ی پروین است.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸به دام زلف تو دل مبتلای خویشتن است

🍃بکش به غمزه که اینش سزای خویشتن است

🌸گرت ز دست برآید مراد خاطر ما

🍃به دست باش که خیری به جای خویشتن است 

🔮تعبیر :

🔸با هر کس طرح دوستی نریز که هر چه صدمه دیده ای از دوست بد بوده است. در عشق شکست خورده ای. اما همه چیز دوباره رو به راه می شود. عشق پاک و بی آلایشت را نصیب هر کسی نکن زیرا آنان ظاهر خوب و باطنی تیره دارند. در زمان احتیاج هم در هر خانه ای را نزن که حاجت تو در زور بازویت می باشد.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸گر از این منزل ویران به سوی خانه روم

🍃دگر آن جا که روم عاقل و فرزانه روم

🌸زین سفر گر به سلامت به وطن بازرسم

🍃نذر کردم که هم از راه به میخانه روم

🔮تعبیر:

🔸روزگار روی بد و سخت خود را کنار زده و روی خوش خود را به شما نشان می دهد. شما نیز در طی زندگی تجربه های کافی به دست آورده و عاقل شده اید. در جستجوی چیز با ارزشی هستید که آن را پیدا می کنید.هر ضرری دیده اید از آشنایان بوده است. از این به بعد زنجیرها پاره شده و آزاد می گردید و فرصت دارید تا برای رسیدن به مراد خودتان تلاش کنید. شکر نعمت خدا را بجا آورید.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸نقدها را بود آیا که عیاری گیرند

🍃تا همه صومعه داران پی کاری گیرند

🌸مصلحت دید من آن است که یاران همه کار

🍃بگذارند و خم طره یاری گیرند

🔮تعبیر:  

🔸مصلحت در این است که به کمک یار بشتابید. خودتان را کنترل کنید. فعلا” باید از صحبت کردن پرهیز کنید تا بتوانید یار را از بند نجات دهید. عده ای می خواهند به شما آسیب برسانند از آنها دوری کنید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸روزگاریست که سودای بتان دین من است

🍃غم این کار نشاط دل غمگین من است

🌸دیدن روی تو را دیده جان بین باید

🍃وین کجا مرتبه چشم جهان بین من است

🔮تعبیر:

🔸دیگر خسته شده ای. صبرو قرار نداری از سرگردانی خسته ای و این باعث دل شکستگی تو شده است. فقر و بی پولی عذابت می دهد. مقصود و مراد تو همان ثروت است که برای رسیدن به آن خود را به هر آب و آتشی می زنی. نترس روزی خواهد رسید که همه ی مردم تو را تحسین کنند و از تو کمک می خواهند.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸دیدم به خواب دوش که ماهی برآمدی

🍃کز عکس روی او شب هجران سر آمدی

🌸تعبیر رفت یار سفرکرده می‌رسد

🍃ای کاج هر چه زودتر از در درآمدی

🔮تعبیر:

🔸خوابی را که دیده اید تعبیر بسیار خوبی دارد که رسیدن به مراد است. فالی بس مبارک و فرخنده ای دارید. از راهنمایی اطرافیانتان نهایت استفاده را بکنید. مال .و ثروت هنگفتی نصیبتان می شود اما یادتان باشد که گذشته ی خویش را فراموش نکنید. ظلم نکنید که باز همه چیز را از دست خواهید داد.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸کلک مشکین تو روزی که ز ما یاد کند

🍃ببرد اجر دو صد بنده که آزاد کند

🌸قاصد منزل سلمی که سلامت بادش

🍃چه شود گر به سلامی دل ما شاد کند

🔮تعبیر:

🔸قاصدی خوش خبر به سمت شما می آید که به همراه خود رسیدن به مراد و لطف یار را مژده می دهد. مدت درازی صبر کردید و از خدا طلب حاجت نموده اید. گوهری با ارزش به شما بخشیده اند سعی کنید آن را با کمال و جمال حفظ کنید.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸به چشم کرده‌ام ابروی ماه سیمایی

🍃خیال سبزخطی نقش بسته‌ام جایی

🌸امید هست که منشور عشقبازی من

🍃از آن کمانچه ابرو رسد به طغرایی

🔮تعبیر:

🔸با خیال روی یار زندگی می کنید و امیدتان به جوابی است که او می دهد. دیگر از انتظار خسته شده اید و دلتان محزون شده و از آتش عشق می سوزید. ناامید شده اید و حاضرید برای رسیدن به یار هر کاری انجام دهید. امیدوار باشید رضایتان به رضای خدا باشد زیرا به آنچه که طلب کرده اید می رسید

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.