آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸سحر ز هاتف غیبم رسید مژده به گوش

🌿که دور شاه شجاع است می دلیر بنوش

🌸شد آن که اهل نظر بر کناره می‌رفتند

🌿هزار گونه سخن در دهان و لب خاموش

🎀تعبیر: 

🔖رازها و درد دلهایت را حفظ کن و سرپوشی روی آن بگذار. خداوند تو را از بندی که در آن گرفتار هستی نجات می دهد، به شرط آنکه برای رسیدن به ایمان و صفای دلت تلاش کنی. خودت صلاح کار را بهتر می دانی اگر از نتیجه اش باخبری پس یاعلی بگو که عده ای نیز به تو کمک می کنند.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده‌ایم

🌿از بد حادثه این جا به پناه آمده‌ایم

🌸ره رو منزل عشقیم و ز سرحد عدم

🌿تا به اقلیم وجود این همه راه آمده‌ایم

🎀تعبیر: 

🔖دست تقدیر مسیر زندیگتان را تغییر داده است اما در همه حال از یاد خدا غافل نشده ید. دست به دعا برداشته اید تا خداوند شما را یاری کند. کرم و بخشش خدا شامل حالتان می شود. آبروی کشانی که می خواستند شما را گناهکار جلوه دهند می رود و همه چیز روشن می شود.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸رسید مژده که آمد بهار و سبزه دمید

🌿وظیفه گر برسد مصرفش گل است و نبید

🌸صفیر مرغ برآمد بط شراب کجاست

🌿فغان فتاد به بلبل نقاب گل که کشید

🎀تعبیر: 

🔖شکایت و غصه را کنار بگذار. بدون زحمت و تلاش به جایی نمی رسی. به وضیفه ات عمل کن در این صورت است که مژده ی رسیدن به مراد را به تو می دهند. امروز سعی و تلاش کن فردا به بوستان آرزویت می رسی. پس وقت را تلف نکن که عمر مثل باد می گذرد.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸زاهد ظاهرپرست از حال ما آگاه نیست

🌿در حق ما هر چه گوید جای هیچ اکراه نیست

🌸در طریقت هر چه پیش سالک آید خیر اوست

🌿در صراط مستقیم ای دل کسی گمراه نیست

🎀تعبیر: 

🔖از سخن یاوه گویان ناراحت نشو تو همان راه راست را برو چون به نتیجه ی کارت اعتقاد داری. از استهزائ حریفان و ب خردان ناراحت نشو چون یکرنگ هستی و کبر و غرور هم نداری. در بارگاه حق تعالی مورد عنایت قرار می گیری.روی حمایت و دلسوزی بستگان هم حساب نکن.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸ماهم این هفته برون رفت و به چشمم سالیست

🌿حال هجران تو چه دانی که چه مشکل حالیست

🌸مردم دیده ز لطف رخ او در رخ او

🌿عکس خود دید گمان برد که مشکین خالیست

🎀تعبیر: 

🔖زیاد عجله می کنی، هر چند که همه می دانند چه روزهای سختی را پشتسر می گذاری. همگان ظاهر را می بینند پس برای حفظ آبرو ظواهر را حفظ ک. بسیار بی تجربه ای اما ادعای با تجربه بودن می کنی. کاری نکن که انگشت نما شوی، تو جوهر خوبیبرای کار داری همین مسئله باعث م شود تو به مراد برسی و تن خسته ات التیام پیدا کند.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸دیدی ای دل که غم عشق دگربار چه کرد

🌿چون بشد دلبر و با یار وفادار چه کرد

🌸آه از آن نرگس جادو که چه بازی انگیخت

🌿آه از آن مست که با مردم هشیار چه کرد

🎀تعبیر: 

🔖با کوچکترین اتفاقی فکر می کنید دنیا به آخر رسیده و بسیار غصه می خورید. خداوند هر چه که برای شما تقدیر کرده همان رقم خواهد خورد. خودتان به فکر چاره باشید و از یار قدیم خودتان کمک بخواهید در نهایت این خواست خدا بوده است.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸شراب بی‌غش و ساقی خوش دو دام رهند

🍃که زیرکان جهان از کمندشان نرهند

🌸من ار چه عاشقم و رند و مست و نامه سیاه

🍃هزار شکر که یاران شهر بی‌گنهند

🎀تعبیر: 

🔖یاران خوبی داری که همگی وفا می کنند و راه راست می روند هر چند که فقیرند ولی در عین تنگدستی کمکت می کنند. کاری نکن که این یاران ترکت کنند و تنها شوی آنها با تو یکرنگ هستند تو هم با آنها یکرنگ باش. همت کن تا پیروز شوی که یاران همراه تو هستند.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸عشقبازی و جوانی و شراب لعل فام

🌿مجلس انس و حریف همدم و شرب مدام

🌸ساقی شکردهان و مطرب شیرین سخن

🌿همنشینی نیک کردار و ندیمی نیک نام

🎀تعبیر: 

🎀موقعیت برای شما مهیاست. این گوی و این میدان. اگر کمی فکر و تامل کنید همه چیز یکجا نصیبتان می شود. خداوند بسیا دوستتان دارد که مقام و ثروت و یار خوب رابه ما داده حالا باید دید که در مقابل این لطف الهی چه کار می کنید و چگونه شاکر هستد.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸جهان بر آبروی عید از هلال وسمه کشید

🌿هلال عید در ابروی یار باید دید

🌸شکسته گشت چو پشت هلال قامت من

🌿کمان ابروی یارم چو وسمه بازکشید

🎀تعبیر: 

🔖یارتان حاضر به هر گونه فداکاری برای شما می باشد. هر ملامتی را به خاطر شما تحمل می کند و برای رسیدن به تو بهای سنگینی پرداخت کرده است. بدون شما زندگی برایش چون شب است. تو هم طلب او را برآورده ساز تا خوبی های او را جبران کرده باشی.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸خرم آن روز کز این منزل ویران بروم

🌿راحت جان طلبم و از پی جانان بروم

🌸گر چه دانم که به جایی نبرد راه غریب

🌿من به بوی سر آن زلف پریشان بروم

🎀تعبیر: 

🎀آرزویی دارید که رسیدن به آن را محال می دانید و مدام به خودتان می گوئید که این کار انجام نمی شود. خودتان را بیمار و رنجور کرده اید و غصه می خورید. نذری کرده اید و متوسل به ائمه شده اید. با خود عهدی بسته اید که اگر انجام شود، تولد دیگری می یابید. انسان های مؤمنی به شما کمک می کنند تا غم این ایام را آسان تر تحمل کنید و از این ورطه نجات یابید و به ستاره ی بخت و اقبال خودتان برسید.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸خوش آمد گل وز آن خوشتر نباشد

🌿که در دستت بجز ساغر نباشد

🌸زمان خوشدلی دریاب و در یاب

🌿که دایم در صدف گوهر نباشد

🎀تعبیر: 

🔖قدر جوانیت را بدان و به خاطر مسائل کوچک غمگین نباش. وجودت مثل گلستانی است که چند روزی سبز و با طراوت است و بعد خزان زندگی آن را از بین می برد. اگر می خواهی عمری دراز داشته باشی به مستمندان کمک کن. ناجی تو کسی غیر از خدا نیست و اوست که زینت دهنده ی دلهاست.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸ای دل ریش مرا با لب تو حق نمک

🌿حق نگه دار که من می‌روم الله معک

🌸تویی آن گوهر پاکیزه که در عالم قدس

🌿ذکر خیر تو بود حاصل تسبیح ملک

🎀تعبیر: 

🔖دینی که بر گردنت می باشد ادا کن و حق مردم را بجا بیاور تا هم در این دنیا و هم دنیای باقی انس و ملک ذکر و خیرت را بگویند. به هر چیزی که شک داری محک بزن تا شکت برطرف شود. خوشحال باش و حرف آخر را بزن که مرادت میسر شده است. 

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.