آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🍃می خواه و گل افشان کن از دهر چه می‌جویی

🍃این گفت سحرگه گل بلبل تو چه می‌گویی

🌸مسند به گلستان بر تا شاهد و ساقی را

🍃لب گیری و رخ بوسی می نوشی و گل بویی

🔮تعبیر: 

🔸دیگر از خدا چه می خواهید. به دنبال چه چیزی می گردید همه چیز در کنار شماست، چشمانتان را باز کنید گلستانی از معرفت و دلجویی در کنارتان هست. امروز که خریداری دارید می توانید گنج عشق طلب کنید وگرنه فردا دیر است. خوش اخلاقی تان باعث جذب دیگران است و این نوای دلتان هست که حافظ را به غزل گویی تشویق می کند.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸دوش رفتم به در میکده خواب آلوده

🍃خرقه تردامن و سجاده شراب آلوده

🌸آمد افسوس کنان مغبچه باده فروش

🍃گفت بیدار شو ای ره رو خواب آلوده

🔮تعبیر: 

🔸از خواب غفلت بیدار شو که بسیار دیر شده و عقب مانده ای رخوت و کسالت را کنار بگذار و جوهر خویش را که همانا همت و مردانگی است نشان بده. توبه را برای زمان پیری نگذار در جوانی پاک بودن هنر است. هیچ کس بی عیب نیست و خرده نگیر.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸گفتند خلایق که تویی یوسف ثانی

🍃چون نیک بدیدم به حقیقت به از آنی

🌸شیرینتر از آنی به شکرخنده که گویم

🍃ای خسرو خوبان که تو شیرین زمانی

🔮تعبیر: 

🔸حسن و صفات ظاهری و باطنی شما بسیار است. گناه نمی کنید و هر سخنتان به شیرنی شکر است که همه از آن فیض می برند. مرادی دارید که رسیدن به آن را محال می دانید ولی آنقدر مقاوم و پابرا هستید که هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند شما را ناامید کند، پیش کسی گریه نکنید زیرا دشمنانتان شاد می شوند.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸بازآی و دل تنگ مرا مونس جان باش

🍃وین سوخته را محرم اسرار نهان باش

🌸زان باده که در میکده عشق فروشند

🍃ما را دو سه ساغر بده و گو رمضان باش

🔮تعبیر: 

🔸عجله کن تا از دیگران عقب نیفتی. با دل نگرانی و حرف نگرانی و حرف زدن به جایی نخواهی رسید. بسیار مواظب سلامتی خودت باش. فکر می کنی کس دیگری می خواهد مقصود و نظر تو را از چنگت بیرون بکشد ولی بدان در سرنوشت تو مقصود چیز دیگریست و نصیب کس دیگری نمی شود.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸شهریست پرظریفان و از هر طرف نگاری

🍃یاران صلای عشق است گر می‌کنید کاری

🌸چشم فلک نبیند زین طرفه‌تر جوانی

🍃در دست کس نیفتد زین خوبتر نگاری

🔮تعبیر: 

🔸حال وقت نشستن نیست باید کاری کنید تا توان جوانی دارید می توانید خودتان را به هدف برسانید هر چند که این آدمیان خاکی شما را بسیار فریب داده اند ولی باز هم گذشته را فراموش کنید. توقع خودتان را کمی پائین آورید، گره کارتان باز می شود و کاری که بسیار سخت و دشوار باشد حل می گردد به شرط اینکه رازتان را فاش نکنید.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸دیدار شد میسر و بوس و کنار هم

🍃از بخت شکر دارم و از روزگار هم

🌸زاهد برو که طالع اگر طالع من است

🍃جامم به دست باشد و زلف نگار هم

🔮تعبیر: 

🔸به زودی به هدف و آرزوی خود خواهی رسید و روزگار سعادت و نیکبختی فرا می رسد. بدخواهی و حسادت دیگران تأثیری در اراده تو نخواهد داشت. اعتماد به نفس خود را بیشتر کن. عشق و محبت را سرلوحه ی کار خود قرار بده.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸کنار آب و پای بید و طبع شعر و یاری خوش

🍃معاشر دلبری شیرین و ساقی گلعذاری خوش

🌸الا ای دولتی طالع که قدر وقت می‌دانی

🍃گوارا بادت این عشرت که داری روزگاری خوش

🔮تعبیر: 

🔸از خواب غفلت بیدار شو و این چند صباح عمر را غنیمت دان که روزگار به کامت می باشد. موفقیت و خوشبختی به رویت لبخند می زنند. خودت هم همتی بکن، همه چیز برای رسیدن به هدف و حاجت مهیاست. برخیز، انشاالله که موفق می شوی.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸خیال روی تو در هر طریق همره ماست

🍃نسیم موی تو پیوند جان آگه ماست

🌸به رغم مدعیانی که منع عشق کنند

🍃جمال چهره تو حجت موجه ماست

🔮تعبیر: 

🔸با خیال او زندگی می کنی. مدعی هستی که عاشق شده ای اما می دانی که برای رسیدن به وصال یار باید صبر داشته باشی. با گوشه نشینی کار به جایی نمی بری. تلاش کن، هر چند که سال ها طول بکشد. ولی عاقبت به مراد خودت می رسی.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند

🍃پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند

🌸به فتراک جفا دل‌ها چو بربندند بربندند

🍃ز زلف عنبرین جان‌ها چو بگشایند بفشانند

🔮تعبیر: 

🔸با یک اتفاق کوچک خیلی زود از پا در می افتی و فکر می کنی دیگر کارت تمام است. همه ی کارهایت نیمه تمام باقی مانده است. خودت می دانی اگر اراده کنی همیشه بهترین ها مال توست ولی تنبلی کرده و تدبیر کارت را به دست دیگری می سپاری. خودت را کنار نکش و همیشه در میدان کار و کوشش باش. تو موفق می شوی.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸گر دست دهد خاک کف پای نگارم

🍃بر لوح بصر خط غباری بنگارم

🌸بر بوی کنار تو شدم غرق و امید است

🍃از موج سرشکم که رساند به کنارم

🔮تعبیر: 

🔸برای دوستان حاضری حتی جانت را هم فا کنی ولی کمی دوستانت را امتحان کن و ببین انها هم همین احساس را نسبت به تو دارند یا نه و فقط وقت خوشی با تو هستند. شفای دلت را از خدا بخواه. کاری کن که بعد از مردنت خوبی های تو همیشه ماندگار بماند. بیشتر با خدا باش و عبادت کن.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸هر که را با خط سبزت سر سودا باشد

🍃پای از این دایره بیرون ننهد تا باشد

🌸من چو از خاک لحد لاله صفت برخیزم

🍃داغ سودای توام سر سویدا باشد

🔮تعبیر: 

🔸هر کس با خدا بود و از راه او بیرون نرفت، غمی بهدل او راه پیدا نمی کند و هر لحظه ی عمر خود را وقف او می نماید. فرصت را غنیمت بدان راه برگشت نداری. آفرین بر تو که عقلت به تو دستور می دهد نه دلت. خواندن نماز و داشتن ایمان راه را برایت هموار می سازد.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸بنفشه دوش به گل گفت و خوش نشانی داد

🍃که تاب من به جهان طره فلانی داد

🌸دلم خزانه اسرار بود و دست قضا

🍃درش ببست و کلیدش به دلستانی داد

🔮تعبیر: 

🔸مقدمات رسیدن به مرادت مهیا شده. دست قضا همه چیز را روبراه کرده و درهای بسته به رویت باز می شوندو دوباره جوان می شوی و شادابی خود را به دست می آوری. فقط مواظب حریفان خود باش که اینبار هم سرمایه ی تو را از بین نبرند. اسرارت را هم برای خودت حفظ کن.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.