آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز پنجشنبه ۷ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز پنجشنبه ۷ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹گفتند خلایق که تویی یوسف ثانی

😀چون نیک بدیدم به حقیقت به از آنی

🌹شیرینتر از آنی به شکرخنده که گویم

😀ای خسرو خوبان که تو شیرین زمانی

🔴تعبیر: 

⭐️حسن و صفات ظاهری و باطنی شما بسیار است. گناه نمی کنید و هر سخنتان به شیرنی شکر است که همه از آن فیض می برند. مرادی دارید که رسیدن به آن را محال می دانید ولی آنقدر مقاوم و پابرا هستید که هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند شما را ناامید کند، پیش کسی گریه نکنید زیرا دشمنانتان شاد می شوند.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹آن کس که به دست جام دارد

😀سلطانی جم مدام دارد

🌹آبی که خضر حیات از او یافت

😀در میکده جو که جام دارد

🔴تعبیر: 

⭐️هر کس که در خانه ی او را زد ناامید بر نمی گردد. پس برای بازگشت سلامتی، دست به سوی او دراز کنید. از او بخواهید در ازای سلامتی، روح و جسم خویش را در راهش صرف کنید. خداوند هم به این حسن نیت شما از سر گناهتان خواهد گذشت. انشاالله.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد

😀وان چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد

🌹گوهری کز صدف کون و مکان بیرون است

😀طلب از گمشدگان لب دریا می‌کرد

🔴تعبیر: 

⭐️دست نیاز کسی را رد نکنید. اگر مشکلی دارید فقط رو به سوی خدا کنید که او حلال مشکلات است. در همه حال با خدا باشید کسانی هستند که شما را بازیچه قرار می دهند، به آنان اطمینان ننید زیرا اسرار شما را فاش می کنند و باعث ناراحتی تان می شوند.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹در عهد پادشاه خطابخش جرم پوش

😀حافظ قرابه کش شد و مفتی پیاله نوش

🌹صوفی ز کنج صومعه با پای خم نشست

😀تا دید محتسب که سبو می‌کشد به دوش

🔴تعبیر: 

⭐️الان موقع حرف زدن نیست، کمی تال کن. فکری به حال خودت بکن تا از این غم رهایی پیدا کنی. تا جوانی می توانی کاری انجام دهی. نگو فعلا” جوانم و وقت برای توبه زیاد است. برای رسیدن به مراد باید رنج و سختی و انتظار بکشی و اگر عجله کنی همه چیز را بر باد می دهی.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند

😀چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند

🌹مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس

😀توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند

🔴تعبیر: 

⭐️مشکلی داری به جای اینکه آن را حل کنی کاری می کنی که اوضاع بدتر شود. با دغل بازی و دروغ کاری از پیش نمی بری. عقلت را به کار نمی اندازی. به عبادت بپرداز و کمی فکر کن تا دلت قوی شود. تو حسن های زیادی داری که پنهان مانده اند ذات تو خوب است ولی ظاهرا” خود را بد نشان می دهی.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹خدا را کم نشین با خرقه پوشان

😀رخ از رندان بی‌سامان مپوشان

🌹در این خرقه بسی آلودگی هست

😀خوشا وقت قبای می فروشان

🔴تعبیر: 

⭐️هر قدر به خدا نزدیکتر شوید درد زمانه را کمتر حس می کنید و هر قدر هم درویشانه زندگی کنید بهتر سر و سامان می گیرید. اما شما فردی عجول و بی طاقت هستید و هر ضرری که می بینید به خاطر عجله ی بی مورد خودتان می باشد. زیاد حرص می خورید از این مسئله حذر کنید. خداهر چه که لایق آن باشید به شما می دهد.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹گلبرگ را ز سنبل مشکین نقاب کن

🍃یعنی که رخ بپوش و جهانی خراب کن

🌹بفشان عرق ز چهره و اطراف باغ را

🍃چون شیشه‌های دیده ما پرگلاب کن

🔴تعبیر: 

⭐️همگان مجذوب شما می شوند و تو کسی هستی که از حسن و خوبی کم نداری. چشمهایت همه را افسون می کند و بدون هیچ کلامی با همه حرف می زند. پیمانی که بسته ای بسیار مبارک و فرخنده است روزگارت روز به روز بهتر می شود. لطف و محبت کسی دائم شامل حالت می شود. به آرزویت می رسی و جوانتر می شوی.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹ابر آذاری برآمد باد نوروزی وزید

🍃وجه می می‌خواهم و مطرب که می‌گوید رسید

🌹شاهدان در جلوه و من شرمسار کیسه‌ام

🍃بار عشق و مفلسی صعب است می‌باید کشید

🔴تعبیر: 

⭐️از فقر و نداری خود شرمنده نباش، خوبی تو سرمایه ی دولت تو است. ابرهای نعمت و رحمت به سویت می آیند و نجات پیدا می کنی و کارت بالا می گیرد. از چیزی نترس زیرا کسی که راه درست می رود ترس به دل راه نمی دهد. خداوند عادل و روزی رسان است. تو را هم فراموش نکرده و به تو هم کرم می کند.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹به غیر از آن که بشد دین و دانش از دستم

🍃بیا بگو که ز عشقت چه طرف بربستم

🌹اگر چه خرمن عمرم غم تو داد به باد

🍃به خاک پای عزیزت که عهد نشکستم

🔴تعبیر: 

⭐️یارتان اگرچه از نظر مادی در مضیغه می باشد ولی بسیار مهربا و وفادار است. به او اعتماد کنید او تمام خوشی ها را بر خود حرام کرده تا بتواند شما را خوشبخت نماید. در رسیدن به حاجات شما هم کمکش کنید هر چند که او می گوید شرمنده است ولی شما باز هم یاری اش دهید.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹هواخواه توام جانا و می‌دانم که می‌دانی

🍃که هم نادیده می‌بینی و هم ننوشته می‌خوانی

🌹ملامتگو چه دریابد میان عاشق و معشوق

🍃نبیند چشم نابینا خصوص اسرار پنهانی

🔴تعبیر: 

⭐️بزرگان درست گفته ان که دل به دل راه دارد و شما مطمئن باشید که او هم به شما فکر می کند. گره از ابروانتان باز کنید که کارها بر وفق مرادتان پیش می رود. ذات خوبی دارید و ایمانتان قوی است پس فرشتگاه به شما کمک می کنند. شب را به خواب نگذران که وقط خوبی برای عبادت است همراهانتان بیشتر کارها را دشوار می کنند حلقه ی اقبال به سوی شما می آید.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹بوی خوش تو هر که ز باد صبا شنید

🍃از یار آشنا سخن آشنا شنید

🌹ای شاه حسن چشم به حال گدا فکن

🍃کاین گوش بس حکایت شاه و گدا شنید

🔴تعبیر: 

⭐️تو که سرچشمه ی همه ی خوبی ها و حسن ها هستی نگاهی هم به زیردستان خود بکن. دنبال یک محرم راز بگرد تا بتوانی درد دل کنی. از رسیدن به کسی محروم شده ای اما مرور زمان و وفاداریت باعث رسیدن به مرادت می شود. پند پیران را گوش کن. کار ثواب انجام بده تا همیشه دعای خیر بدرقه ی راهت باشد.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹منم که شهره شهرم به عشق ورزیدن

🍃منم که دیده نیالودم به بد دیدن

🌹وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم

🍃که در طریقت ما کافریست رنجیدن

🔴تعبیر: 

⭐️به دنبال راه نجاتی هستید. دیگر خسته شده اید. اطرافیانتان فقط عیوب شما را به رختان می کشند و هنرتان را نمی بینند ولی شما مهد خوبی ها هستید. با شهامت به مراد دلتان می رسید. چشم امیدتان خداست، بی طاقت نشوید، حرفی که می زنید عل کنید شما خوبی را ه اطرافیانتان یاد دهید. مواظب باشید خطا نکنید تا همه کارهایتان به باد فنا نرود.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.