آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸نسیم باد صبا دوشم آگهی آورد

🍃که روز محنت و غم رو به کوتهی آورد

🌸 مطربان صبوحی دهیم جامه چاک

🍃بدین نوید که باد سحرگهی آورد

🎀تعبیر: 

🔸نوید فتح و پیروزی خیلی زود به شما داده می شود و آنقدر خوشحال می شوید مثل اینکه بهشت و یک حوری به شما بخشیده اند. بخت با شماست و این بخاطر سجده در مقابل معبود الهی می باشد همیشه از خدا اطاعت کنید تا به پادشاهی برسید.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸دیشب به سیل اشک ره خواب می‌زدم

🍃نقشی به یاد خط تو بر آب می‌زدم

🌸ابروی یار در نظر و خرقه سوخته

🍃جامی به یاد گوشه محراب می‌زدم

🎀تعبیر: 

🔸با خواب و خیال به جایی نخواهید رسید. با نشستن و فکر کردن کاری از پیش نخواهید برد اگر می خواهید به مراد و کام دلتان دست پیدا کنید یا علی بگویید و خیالپردازی را کنار بگذارید و توکل به خدا کنید. راه هموار است. انشاالله که موفق می شوید.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸به دور لاله قدح گیر و بی‌ریا می‌باش

🍃به بوی گل نفسی همدم صبا می‌باش

🌸نگویمت که همه ساله می پرستی کن

🍃سه ماه می خور و نه ماه پارسا می‌باش

🎀تعبیر: 

🔸تو کار خیرات را انجام بده و ار بنده ی خدا تمنای جواب نداشته باش خداوند در جای دیگر جواب کار خوبت را می دهد. رحمت خداوند شامل حالت شده و مالی خوب به تو می رسد. گره از کارت باز می شود. تو کار خودت را بکن دشمن شکست می خورد و دست به هر چه بزنی طلا می شود.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸بتی دارم که گرد گل ز سنبل سایه بان دارد

🍃بهار عارضش خطی به خون ارغوان دارد

🌸غبار خط بپوشانید خورشید رخش یا رب

🍃بقای جاودانش ده که حسن جاودان دارد

🎀تعبیر: 

🔸شما مثل کسی هستید که بدون تامل کاری را انجام می دهد. ظواهر شما را فریفته است. تازه مشکلات شما بعد از این شروع می شود. بهتر است در مورد کاری که می خواهید انجام دهید مشورت کنید وگرنه به شما آفت می رسد. تاخیر جایز نیست از تجربه ی دیگران استفاده کنید.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸گفتم غم تو دارم گفتا غمت سر آید

🍃گفتم که ماه من شو گفتا اگر برآید

🌸گفتم ز مهرورزان رسم وفا بیاموز

🍃گفتا ز خوبرویان این کار کمتر آید

🎀تعبیر: 

🔸دوران غم دلت کوتاه است اما از همین غم تجربه ای به دست آورده ای که اساس خوشبختی ات می باشد. برای رهایی از غم بسیار بی تابی می کنی. تو بندگی خدا را بکن خداوند هم حاجت تو را می رساند و پروردگار بر همه چیز و همه ی دل ها آگاه و واقف است.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت

🍃آری به اتفاق جهان می‌توان گرفت

🌸افشای راز خلوتیان خواست کرد شمع

🍃شکر خدا که سر دلش در زبان گرفت

🎀تعبیر: 

🔸تنهایی کاری از پیش نمی بری، احتیاج ب یک همکار و همدل داری که در ضمن راز تو را فاش نکند. گرمای عشق تو بدون کمک دوست سرد می شود و به یر نمی رسد. آسوده خاطر باش که او تکی گاه خوبی برای رسیدن تو به حاجاتت می باشد و راه ر برایت میسر می سازد.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸خوشا دلی که مدام از پی نظر نرود

🍃به هر درش که بخوانند بی‌خبر نرود

🌸طمع در آن لب شیرین نکردنم اولی

🍃ولی چگونه مگس از پی شکر نرود

🎀تعبیر: 

🔸همگان به تو غبطه می خورند و این به خاطر این است که در هیچ کاری طمع نمی کنی و برای مال دنیا حریص نیستی. دل بزرگی داری و برای همین خدا تو را از مال دنیا بی نیاز می سازد. عهدی را که بسته ای فراموش نکن. تاج دانایی بر سرت می نهند فقط مواظب شیطان باش تا صید او نشوی.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸در همه دیر مغان نیست چو من شیدایی

🍃خرقه جایی گرو باده و دفتر جایی

🌸دل که آیینه شاهیست غباری دارد

🍃از خدا می‌طلبم صحبت روشن رایی

🎀تعبیر: 

🔸بسیار دلتنگ هستید و به دنبال کسی می گردید که درد دلتان را به او بگوئید ولی کسی را پیدا نمی کنید از غصه مثل شمع اب می شوید بدون اینکه پروانه ای پیش رویتان باشد. شاید یار از شما دور باشد ولی خدا با شماست و ندایی در دلتان می گوید که فردایتان حتما” از امروزتان می باشد.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸ز در درآ و شبستان ما منور کن

🍃هوای مجلس روحانیان معطر کن

🌸اگر فقیه نصیحت کند که عشق مباز

🍃پیاله‌ای بدهش گو دماغ را تر کن

🎀تعبیر: 

🔸صبر و مقاومت را از دیگران یاد بگیر مقاومت و صبر تو باعث پیروزیت می شود تلاش هایت بی اجر نمی مانند تو پاداش خود را خواهی گرفت فقط عجله کن الان وقت مقاومت است. خجالت را کنار بگذار و بر حسب قراری که گذاشته ای عمل کن حاجت خود را از خدا بخواه که اوست دعایت را مستجاب می کند.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸هر که شد محرم دل در حرم یار بماند

🍃وان که این کار ندانست در انکار بماند

🌸اگر از پرده برون شد دل من عیب مکن

🍃شکر ایزد که نه در پرده پندار بماند

🎀تعبیر: 

🔸به عهد و پیمانی که بسته ای پایبند باش. حریم خود را حفظ کن وگرنه خیلی زود آبرویت می رود. عشق را در دل خود جاودانه کن تا هیچ وقت دلت تیره نگردد. محبت و عشق تو همه را حیران می کند و نامت را بر سر زبان ها می اندازد.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸معاشران ز حریف شبانه یاد آرید

🍃حقوق بندگی مخلصانه یاد آرید

🌸به وقت سرخوشی از آه و ناله عشاق

🍃به صوت و نغمه چنگ و چغانه یاد آرید

🎀تعبیر: 

🔸شما فراموش نشده اید. باز هم عدا هی هستند که قدرتان را بدانند و جواب زحمتتان را بدهند. شما کسی هستید که در عین خوشی و رسیدن به مراد دیگران را هم در شادی و خوشی خود سهیم کرده اید، اما دیگران در حق تان کم لطفی کرده اند ولی باز هم مرحمت خدا نصیب شما شده و خواهد شد.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸صبا وقت سحر بویی ز زلف یار می‌آورد

🍃دل شوریده ما را به بو در کار می‌آورد

🌸من آن شکل صنوبر را ز باغ دیده برکندم

🍃که هر گل کز غمش بشکفت محنت بار می‌آورد

🎀تعبیر: 

🔸به قولی که به خودت داده ای عمل کن وگرنه غم به دنبال می آوری. اگر این کار را کنی خانه ی دلت روشن می شود. دیگر ترسی از مشکلات نداری، قاصدی خبری برایت می آورد که در آن خبر از لطف و بخشش است. تعجب نکن در اراده ی خداوند هر چیزی امکان پذیر است.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.