آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸صبا اگر گذری افتدت به کشور دوست

🍃بیار نفحه‌ای از گیسوی معنبر دوست

🌸به جان او که به شکرانه جان برافشانم

🍃اگر به سوی من آری پیامی از بر دوست

🔮تعبیر: 

🔸منتظر خبری هستید که باید برای رسیدن این خبر انتظار زیاد بکشید و دست به دعا بردارید. ناامید نشوید به چیزی یا کسی شک نکنید. حسرت رسیدن این خبر نباید شما را از پای در بیاورد بندهای غم عاقبت از دلتان باز می شود اگر با خدا باشید.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸دیدار شد میسر و بوس و کنار هم

🍃از بخت شکر دارم و از روزگار هم

🌸زاهد برو که طالع اگر طالع من است

🍃جامم به دست باشد و زلف نگار هم

🔮تعبیر: 

🔸به زودی به هدف و آرزوی خود خواهی رسید و روزگار سعادت و نیکبختی فرا می رسد. بدخواهی و حسادت دیگران تأثیری در اراده تو نخواهد داشت. اعتماد به نفس خود را بیشتر کن. عشق و محبت را سرلوحه ی کار خود قرار بده.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸افسر سلطان گل پیدا شد از طرف چمن

🍃مقدمش یا رب مبارک باد بر سرو و سمن

🌸خوش به جای خویشتن بود این نشست خسروی

🍃تا نشیند هر کسی اکنون به جای خویشتن

🔮تعبیر: 

🔸گمشده ی خویش را خیلی زود شیدا می کنید و قدر آنچه را که پیدا کرده اید بدانید. به شما بشارت پیروزی می دهند و اسمتان آوازه و عام خواهد شد و دوستان شیطان صفت شکست خواهند خورد. الان وقت کار و همت است، امتحان کنید عدالت را برپا سازید و در همه ی کارها به عقلتان رجوع کنید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸دیگر ز شاخ سرو سهی بلبل صبور

🍃گلبانگ زد که چشم بد از روی گل به دور

🌸ای گلبشکر آن که تویی پادشاه حسن

🍃با بلبلان بی‌دل شیدا مکن غرور

🔮تعبیر: 

🔸خوشحال باش و غصه و غم را کنار بگذار. تا دوری نکشی به وصال نمی رسی و تا رنج نبینی به خوشی هم نمی رسی، پی دست از عبادت نکش. امیدوار باش که از صبر تو گل حاجت روئیده است. شکایت نکن که در عین ظلمت نور بر تو می تابد.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸آن کس که به دست جام دارد

🍃سلطانی جم مدام دارد

🌸آبی که خضر حیات از او یافت

🍃در میکده جو که جام دارد

🔮تعبیر: 

🔸هر کس که در خانه ی او را زد ناامید بر نمی گردد. پس برای بازگشت سلامتی، دست به سوی او دراز کنید. از او بخواهید در ازای سلامتی، روح و جسم خویش را در راهش صرف کنید. خداوند هم به این حسن نیت شما از سر گناهتان خواهد گذشت. انشاالله

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸پیش از اینت بیش از این اندیشه عشاق بود

🍃مهرورزی تو با ما شهره آفاق بود

🌸یاد باد آن صحبت شب‌ها که با نوشین لبان

🍃بحث سر عشق و ذکر حلقه عشاق بود

🔮تعبیر: 

🔸ناراحت و افسرده نباش و اینقدر فکر گذشته را نکن. فکر این باش به عهد و پیمانی که بسته ای عمل کنی. به دنبال کسب روزی باش که خداوند هر آنچه را که بخواهی از مال و دولت به تو می بخشد. فعلا” نمی توانی به عهدی که بسته ای عمل کنی ولی سعی خودت را می کنی. این سعی و کوشش تو را به سر منزل مقصود می رساند.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸به تیغم گر کشد دستش نگیرم

🍃وگر تیرم زند منت پذیرم

🌸کمان ابرویت را گو بزن تیر

🍃که پیش دست و بازویت بمیرم

🔮تعبیر: 

🔸خودتان را مستحق زجر و عذاب می دانید چون خود شما به دنبال این کار رفته اید. امیدوارید دوباره همه چیز درست شود و دست غیبی شما را نجات بخشد. حاجتتان برآوردهمی شود و اطرافیانتان به یاریتان می شتابند. تقوی و ایمان خودتان را حفظ نمایید تا این زجر را کمتر حس کنید.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸من نه آن رندم که ترک شاهد و ساغر کنم

🍃محتسب داند که من این کارها کمتر کنم

🌸من که عیب توبه کاران کرده باشم بارها

🍃توبه از می وقت گل دیوانه باشم گر کنم

🔮تعبیر: 

🔸سعی و تلاش خود را می کنید. بر این باورید که عیب هایتان را برطرف نمائید. هدف خود را مشخص کنید و بی گدار به آب نزنید. مشورت لازمه ی کار و گنج در کنار شماست ولی شما آن را نمی بینید، دقت کنید. کسانی که با شما قرارداد یا پیمان بسته اند به عهد خودشان پایبند نیستند.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸جهان بر ابروی عید از هلال وسمه کشید

🍃هلال عید در ابروی یار باید دید

🌸شکسته گشت چو پشت هلال قامت من

🍃کمان ابروی یارم چو وسمه بازکشید

🔮تعبیر: 

🔸یارتان حاضر به هر گونه فداکاری برای شما می باشد. هر ملامتی را به خاطر شما تحمل می کند و برای رسیدن به تو بهای سنگینی پرداخت کرده است. بدون شما زندگی برایش چون شب است. تو هم طلب او را برآورده ساز تا خوبی های او را جبران کرده باشی.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸انت روائح رند الحمی و زاد غرامی

🍃فدای خاک در دوست باد جان گرامی

🌸پیام دوست شنیدن سعادت است و سلامت

🍃من المبلغ عنی الی سعاد سلامی

🔮تعبیر: 

🔸خبری را که برایش انتظار کشیده اید بزود می رسد که سرشار از سعادت و سلامت و خوشبختی می باشد. انتظار به سر رسید و الان وقت سلام و خیر مقدم است نه گریه کردن. قدوم یار برای شما بسیار پر خیر و برکت است. دلتان شاد می شود. امیدتان که به یار می نشیند دولت به سراغتان می آید.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸به غیر از آن که بشد دین و دانش از دستم

🍃بیا بگو که ز عشقت چه طرف بربستم

🌸اگر چه خرمن عمرم غم تو داد به باد

🍃به خاک پای عزیزت که عهد نشکستم

🔮تعبیر: 

🔸یارتان اگرچه از نظر مادی در مضیغه می باشد ولی بسیار مهربا و وفادار است. به او اعتماد کنید او تمام خوشی ها را بر خود حرام کرده تا بتواند شما را خوشبخت نماید. در رسیدن به حاجات شما هم کمکش کنید هر چند که او می گوید شرمنده است ولی شما باز هم یاری اش دهید.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸یا رب این نوگل خندان که سپردی به منش

🍃می‌سپارم به تو از چشم حسود چمنش

🌸گر چه از کوی وفا گشت به صد مرحله دور

🍃دور باد آفت دور فلک از جان و تنش

🔮تعبیر: 

🔸فکر می کنید رسیدن به حاجت محال است ولی به زودی خبری بسیار خوش به شما می دهند. بی قرار و بی تاب شده اید. به هر کس که می رسید می خواهید خبری از او بگیرید اما بدانید انتظار امروز تلخ و وصال فردا بسیار شیرین است. خودتان را به دست سرنوشت سپرده اید و مطمئن هستید هر چه پیش آید رضای حق در اوست.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.