آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ فردا پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌼ساقی ار باده از این دست به جام اندازد

🌱عارفان را همه در شرب مدام اندازد

🌼ور چنین زیر خم زلف نهد دانه خال

🌱ای بسا مرغ خرد را که به دام اندازد

🔴تعبیر: 

⭐️نوبتی هم باشد نوبت توست که موفقیت شامل حالت شود و از این پیروزی اطرافیانت نیز بی بهره نمانند. مواظب دور و بر خودت باش عده ای می خواهند که چوب لای چرخ تو بگذارند. تو کوشش خودت را بکن، خداوند حیله ی آنها را خنثی می کند.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌼تا ز میخانه و می نام و نشان خواهد بود

🌱سر ما خاک ره پیر مغان خواهد بود

🌼حلقه پیر مغان از ازلم در گوش است

🌱بر همانیم که بودیم و همان خواهد بود

🔴تعبیر: 

⭐️فکر می کنید وضعیت شما تغییر ناپذیر است و این مسئله باعث دل سردیتان شده است. از یکنواختی خسته شده اید . می ترسید که آینده را نتوانید بسازید. ناامید نباشید این کار به دست خودتان حل می شود. همت کنید و زندگیتان را بسازید.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌼صبحدم مرغ چمن با گل نوخاسته گفت

🌱ناز کم کن که در این باغ بسی چون تو شکفت

🌼گل بخندید که از راست نرنجیم ولی

🌱هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت

🔴تعبیر: 

⭐️از حرف سنجیده و درست ناراحت نشو. بدان که مصلحت تورا می خواهند هر چند که فکر کنی کسی درکت نمی کند. کاری را که اصرار به انجام آن داری عاقبت خوشی ندارد. در افکارت تجدید نظر کن. مشورت با اهل فن به تو کمک می کند، خرد در کنار صبرنیازهای تو را نیز برطرف می سازد.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌼دلا رفیق سفر بخت نیکخواهت بس

🌱نسیم روضه شیراز پیک راهت بس

🌼دگر ز منزل جانان سفر مکن درویش

🌱که سیر معنوی و کنج خانقاهت بس

🔴تعبیر: 

⭐️برای بدست آوردن پول و مقام منت دیگران را نکش. اگر خدا بخواهد همه چیز به تو می دهد، بنابراین خدا را شکر کن. خود را با دیگران مقایسه نکن. اگر دیگران مال و مکنت دارند تو هم هنر داری پس دو رنگی نکن. همان باش که هستی. به حاجتت می رسی اگر با خدا و با ایمان باشی.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌼دلا بسوز که سوز تو کارها بکند

🌱نیاز نیم شبی دفع صد بلا بکند

🌼عتاب یار پری چهره عاشقانه بکش

🌱که یک کرشمه تلافی صد جفا بکند

🔴تعبیر: 

⭐️شما قدمی در راه خدا بردارید آن وقت می بینید که خداوند چطور تلافی عمل خوب شما را می دهد. اول اینکه بلا را از شما دفع کرده و راه را برایتان روشن می کند. بیماریتان را شفا می دهد. حاجتی دارید که با دعا به درگاه خدا برآورده می شود. انشالله.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌼خسروا گوی فلک در خم چوگان تو باد

🌱ساحت کون و مکان عرصه میدان تو باد

🌼زلف خاتون ظفر شیفته پرچم توست

🌱دیده فتح ابد عاشق جولان تو باد

🔴تعبیر: 

⭐️شما پیشرفت زیادی می کنید. با حسن خلقی که دارید همه به شما علاقمند هستند. از خوبی و مهربانی دست بر ندار که راز موفقیت شما در همین خصلت است.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌼آن که از سنبل او غالیه تابی دارد

🌱باز با دلشدگان ناز و عتابی دارد

🌼از سر کشته خود می‌گذری همچون یاد

🌱چه توان کرد که عمر است و شتابی دارد

🔴تعبیر: 

⭐️گذشت داشته باشید. عفو با بزرگان است. لذتی که در عفو هست در انتقام نیست. عمر مثل باد می گذرد. فرصت را از دست ندهید. دل خسته ای را به دست آورید که ثوابی بالاتر از این وجود ندارد.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌼می‌فکن بر صف رندان نظری بهتر از این

🌱بر در میکده می کن گذری بهتر از این

🌼در حق من لبت این لطف که می‌فرماید

🌱سخت خوب است ولیکن قدری بهتر از این

🔴تعبیر: 

⭐️همیشه کارهایتان را نیمه کاره رها می کنید و به آخر نمی رسانید. هر چند که فکر و اندیشه تان بسیار عالیست و نتیجه ای بس موفقیت آمیز دارد ولی ناامیدی بر شما چیره شده و بی صبرید. به هنر و عقل خودتان رجوع کنید که روزگار موفق تر از تو به خود ندیده است. کارتان را به آخر برسانید که نتیجه ای بس عالی در پی دارد.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌼می‌دمد صبح و کله بست سحاب

🌱الصبوح الصبوح یا اصحاب

🌼می‌چکد ژاله بر رخ لاله

🌱المدام المدام یا احباب

🔴تعبیر: 

⭐️در کارت عجله نداشته باش و اصرار نکن. اگر می خواهی به مقصود برسی باید مشکلات زیادی را پشت سر بگذاری. این در بسته وقتی باز می شود که حقوق دیگران را رعایت کنی. غم خوردن سودی ندارد. با گذشت زمان به مراد خود خواهی رسید.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌼ای همه شکل تو مطبوع و همه جای تو خوش

🌱دلم از عشوه شیرین شکرخای تو خوش

🌼همچو گلبرگ طری هست وجود تو لطیف

🌱همچو سرو چمن خلد سراپای تو خوش

🔴تعبیر: 

⭐️تصمیم تان عجولانه است. فریب ظواهر را خورده اید و تمام فکر و ذکرتان را مشغول کرده استو همه ی کارهای مهم زندگی را فراموش کرده و به دنبال مقصود خود به راه افتاده اید. هر چند که کمی مردد هستید ولی حاضرید دست به سوی خطر دراز کنید.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌼روی بنمای و وجود خودم از یاد ببر

🌱خرمن سوختگان را همه گو باد ببر

🌼ما چو دادیم دل و دیده به طوفان بلا

🌱گو بیا سیل غم و خانه ز بنیاد ببر

🔴تعبیر: 

⭐️برای رهایی از غم خودتان را به هر آب و آتشی می زنید، جگر سوخته ای دارید که حتی با آب یک رودخانه هم خنک نمی شود. حاضر هستید همه ی مشقات را به جان بخرید به شرط اینکه به دولت و بخت خودتان برسید. به قول معروف تا کار نکنید مزدی هم دریافت نمی کنید پس تلاش کنید تا زمانی که جان در بدن دارید.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌼نسیم باد صبا دوشم آگهی آورد

🌱که روز محنت و غم رو به کوتهی آورد

🌼به مطربان صبوحی دهیم جامه چاک

🌱بدین نوید که باد سحرگهی آورد

🔴تعبیر: 

⭐️نوید فتح و پیروزی خیلی زود به شما داده می شود و آنقدر خوشحال می شوید مثل اینکه بهشت و یک حوری به شما بخشیده اند. بخت با شماست و این بخاطر سجده در مقابل معبود الهی می باشد همیشه از خدا اطاعت کنید تا به پادشاهی برسید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.