آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸ساقی حدیث سرو و گل و لاله می رود

🍃وین بحث با ثلاثه غساله می رود

🌸می ده که نوعروس چمن حد حسن یافت

🍃کار این زمان ز صنعت دلاله می رود 

🔮تعبیر: 

🔸خوشحال باش که به مراد دل می رسی و کار و صنعت تو بالا می گیرد و زبانزد همه ی مردم می شوی. تو ره صد ساله را می خواهی یک شبه طی بکنی. مواظب آدم های شیطان صفت باش که می خواهند خرابت کنند. نعمت بسیاری به سویت روانه است. عمری دراز می کنی که سرشار از شادی و خوشی است

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست

🍃راه هزار چاره گر از چار سو ببست

🌸تا عاشقان به بوی نسیمش دهند جان

🍃بگشود نافه ای و در آرزو ببست

🔮تعبیر: 

🔸چرا ناامید شده ای هزاران راه چاره وجود دارد. برای رسیدن به آرزویت تلاش کن. مبنای عشق را هوس نگذار چه بسا که شیطان راهبر تو باشد. اگر برای رسیدن به معشوق عاشق نباشی و با جمال ظاهر وصال طلبی جز دردسر عایدت نخواهد شد.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸گر چه ما بندگان پادشهیم

🍃پادشاهان ملک صبحگهیم

🌸گنج در آستین و کیسه تهی

🍃جام گیتی نما و خاک رهیم

🔮تعبیر: 

🔸گنج بزرگی در منارتان هست که تسبت با آن بی اهمیتید. آنقدر مغرور شده اید که به اطاف و زیر پای خودتان نگاه نمی کنید. همنشینی با دوستانتان را غنیمت بدانید و از خواب غفلت بیدار شوید. دشمنی را کر بگذارید تا بتوانید پیروز شوید و به نیات خودتان برسید باید مانند شیری باشید تا بتوانید دشمنان را که همچون ماری شما را نیش می زنند از بین ببرید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸به آب روشن می عارفی طهارت کرد

🍃علی الصباح که میخانه را زیارت کرد

🌸همین که ساغر زرین خور نهان گردید

🍃هلال عید به دور قدح اشارت کرد

🔮تعبیر: 

🔸رو به سوی خدا آورید آن وقت دلتان آرام می گیرد و طهارت روح و روان پیدا می کنید. نماز را سر وقت بخوانید تا در بهشت قصر و حور و پری نصیبتان شود. این اضطراب زمانی از بین می رود و به مقصودتان می رسید که عاری از گناه باشید

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸به مژگان سیه کردی هزاران رخنه در دینم

🍃بیا کز چشم بیمارت هزاران درد برچینم

🌸الا ای همنشین دل که یارانت برفت از یاد

🍃مرا روزی مباد آن دم که بی یاد تو بنشینم 

🔮تعبیر: 

🔸بسیار انسان باوفایی هستید هر چند که روزگار و دوستانتان به شما جفا می کنند ولی باز هم مرام خودتان را حفظ کرده و برای رسیدن به اهداف خودتان کوشش و اهتمام زیادی می کنید. مراقب باشید گول شیطان را نخورید و به جای بهشت سر از جهنم در نیاورید. خوب می دانید که دنیا فانی است پس ارزش گناه کردن را ندارد

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸ساقی بیار باده که ماه صیام رفت

🍃درده قدح که موسم ناموس و نام رفت

🌸وقت عزیز رفت بیا تا قضا کنیم

🍃عمری که بی حضور صراحی و جام رفت

🔮تعبیر: 

🔸برای آینده ی خود چه کاری انجام داده ای. وقت گذشته، عمرت هم تلف شده بدوناینکه برای فردایت فکری کرده باشی. این حاصل غرور خودت می باشد. غرورت را کنار بگذار تا دوباره متولد شده و بتوانی آینده را بسازی. توبه کن تا عمر از دست رفته دوباره بازگردد و قلب تاریکت روشن گردد

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸مزن بر دل ز نوک غمزه تیرم

🍃که پیش چشم بیمارت بمیرم

🌸نصاب حسن در حد کمال است

🍃زکاتم ده که مسکین و فقیرم 

🔮تعبیر: 

🔸آنقدر که به فکر دیگرانی به فکر خودتنیستی و فقط به این فکر می کنی به عهدی که با دوستانت بسته ای عمل نمایی. در این روزگار پر غوغا بهت اس بیشتر به فکر خود باشی تا بتوانی گلیمت را از آب بیرون بکشی. خودت را دست کم نگیر مطمئن باش صدای تو به خدایت می رسد.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸شممت روح وداد و شمت برق وصال

🍃بیا که بوی تو را میرم ای نسیم شمال

🌸احادیا بجمال الحبیب قف و انزل

🍃که نیست صبر جمیلم ز اشتیاق جمال 

🔮تعبیر: 

🔸شب های هجرن و جدایی پایان یافته و روزگار وصل و رسیدن به مراد نزدیک است. نقشه هایی را که برای این روز کشیده ای عملی کن. حریفان و حسودان را ببخش و عذر آنها را بپذیر. نذری را که کرده ای به جا آور تا رسیدن به مقصود حلالت باشد.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸برنیامد از تمنای لبت کامم هنوز

🍃بر امید جام لعلت دردی آشامم هنوز

🌸روز اول رفت دینم در سر زلفین تو

🍃تا چه خواهد شد در این سودا سرانجامم هنوز

🔮تعبیر:  

🔸به عاقبت کاری که می کنی بیاندیش. عده ای می خواهند از شما سوء استفاده کنند. تو هنوز تجربه کافی نداری برای همین ممکن است راه خطا بروی و ظاهربین هستی و همه چیز را بر مبنای ظاهر آن می سنجی. از خدا بخواه تا سلامتی به تو بدهد و تو هم عبادت خدا را به جا آوری.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸بیا تا گل برافشانیم و می در ساغر اندازیم

🍃فلک را سقف بشکافیم و طرحی نو دراندازیم

🌸اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد

🍃من و ساقی به هم تازیم و بنیادش براندازیم 

🔮تعبیر: 

🔸یک دست صدا ندارد بلکه باید متحد شوید تا بتوانید پیروز شوید و بنیاد ظلم و ستم از بین ببرید. در این زمان است که به حاجات خودتان می رسید. با فردی عالی مقام ملاقات می کنید که او به شما کمک کرده و راهنمایی تان می کند. مطمئن باشید به نیات خودتان می رسید به شرط آنکه از خداوند دور نشوید.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸مرا می بینی و هر دم زیادت می کنی دردم

🍃تو را می بینم و میلم زیادت می شود هر دم

🌸به سامانم نمی پرسی نمی دانم چه سر داری

🍃به درمانم نمی کوشی نمی دانی مگر دردم 

🔮تعبیر: 

🔸جلوی هواهای نفسانی خویش را بگیرید. هر چند که به وصال یار فکر می کنید ولی مطمئن نیستید که او هم مثل شما فکر می کند یا نه. حاضرید سر و جان خودتان را فدای یار کنید و گاهی هم از سربی قراری می خواهید دل به دیا زده و همه چیز را به او بگوئید. کمی صبر کنید دست تقدیر همه چیز را بر وفق مرادتان درست می کند.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸حاشا که من به موسم گل ترک می کنم

🍃من لاف عقل می زنم این کار کی کنم

🌸مطرب کجاست تا همه محصول زهد و علم

🍃در کار چنگ و بربط و آواز نی کنم 

🔮تعبیر: 

🔸مرحله جدیدی از زندگیتان را آغاز می کنید و به رشد عقلی رسیده اید. پس ایمان و عملتان را نیز کامل کنید. از تزویر و ریا در اطرافتان ناراحتید. لطف خدا شامل حالتان شده و نامه ای با ارزش شما می دهند که بسیار خوشحال می شوید توشه ای هم برای آخرت خودتان اندوخته کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.