آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹ای نسیم سحر آرامگه یار کجاست

📱منزل آن مه عاشق کش عیار کجاست

🌹شب تار است و ره وادی ایمن در پیش

📱آتش طور کجا موعد دیدار کجاست

🟢تعبیر: 

🔸گم کرده ی خود را پیدا می کنی. وعده ی دیدار نزدیک است. هوشیار باش. خبر خوبی به تو خواهند داد. با مشکلات بجنگ و از بخت خود گله نداشته باش بعد از هر تاریکی روشنایی هست . سعی کن عقلت بر قلبت غلبه داشته باشد. با این حال فکر نکن همه ی خوبی ها در تو جمع شده و عاری از هرگونه بدی هستی.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹منم که گوشه میخانه خانقاه من است

📱دعای پیر مغان ورد صبحگاه من است

🌹گرم ترانه چنگ صبوح نیست چه باک

📱نوای من به سحر آه عذرخواه من است

🟢تعبیر: 

🔸با یک عذرخواهی همه چیز درست می شود و انشاالله از بند غم رهایی خواهی یافت. خداوند از تو حرکت می خواهد و خود برکت عطامی فرماید. روی به آستان حق بیاور تا به مقام عالی برسی. نذری کرده ای که اگر از این ورطه ی غم نجات پیدا کنی تا دم مرگ از راه راست برنمی گردی.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹گلعذاری ز گلستان جهان ما را بس

📱زین چمن سایه آن سرو روان ما را بس

🌹من و همصحبتی اهل ریا دورم باد

📱از گرانان جهان رطل گران ما را بس

🟢تعبیر: 

🔸تو همه چیز داری بیش از این طمع نکن. یار و ثروت و مقام یکجا به سراغت آمده است، پس قدر این نعمات را بدان از دوستی که در حق تو ریا می کند پرهیز کن. با داشتن دوستی صادق به بهشت برین دست پیدا می کنی. بی انصافی است اگر گله و شکایتی داشته باشی.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹ای در رخ تو پیدا انوار پادشاهی

📱در فکرت تو پنهان صد حکمت الهی

🌹کلک تو بارک الله بر ملک و دین گشاده

📱صد چشمه آب حیوان از قطره سیاهی

🟢تعبیر: 

🔸بخت و اقبال و سعادت همراه تو است. به زودی به کام و آرزوی خود می رسی. در هنگام توانایی و سعادت به نیازمندان خدمت کن تا به این وسیله از نعمت های خداوند سپاسگزار باشی. غرور و خودپسندی را از خود دور کن.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹خوش کرد یاوری فلکت روز داوری

📱تا شکر چون کنی و چه شکرانه آوری

🌹آن کس که اوفتاد خدایش گرفت دست

📱گو بر تو باد تا غم افتادگان خوری

🟢تعبیر: 

🔸روزگار با تو یار شده و همه چیز بر وفق مرادت پیش خواهد رفت. طمئن باش اگر مانعی سر راهت باشد فقط خداست که دست تو را می گیرد. اگر همیشه در مقابل خدا بر خاک بیافتی در عی خطر خداوند تو را نجات می بخشدو یک لحظه ارامش خاطر و راحتی را با یک دنیا زر و سیم عوض نمی کنی. برای رسیدن به مرادت تلاش کن و نذر خویش را ادا فرما.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹دلم رمیده شد و غافلم من درویش

📱که آن شکاری سرگشته را چه آمد پیش

🌹چو بید بر سر ایمان خویش می‌لرزم

📱که دل به دست کمان ابروییست کافرکیش

🟢تعبیر: 

✨بر سر دو راهی قرار گرفته ای. همه ی کارها را سخت می گیری و ناامیدی. فکر می کنی تا حالا زنده بودنت بیخود بوده و تلاش هایت هدر رفته و خود را گول زده ای ولی این را بدان که از هر جا شروع کنی با منفعت است. با تجربه ای که به دست آورده ای بهتر تصمیم می گیری و راهت را انتخاب می کنی.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست

📱پیرهن چاک و غزل خوان و صراحی در دست

🌹نرگسش عربده جوی و لبش افسوس کنان

📱نیم شب دوش به بالین من آمد بنشست

🟢تعبیر: 

✨چرا کاری را که به نفع تو نیست انجام می دهی و چیزی را که ارزشی ندارد به بهای گزاف می خواهی به دست آوری. گره کارت به دست خودت باز می شود. پس منتظر غیب منشین. متکی به بازوی خودت باش تا به مراد خود برسی.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹دمی با غم به سر بردن جهان یک سر نمی‌ارزد

📱به می بفروش دلق ما کز این بهتر نمی‌ارزد

🌹به کوی می فروشانش به جامی بر نمی‌گیرند

📱زهی سجاده تقوا که یک ساغر نمی‌ارزد

🟢تعبیر: 

✨دنیا و تمام آنچه که در آن است نمی ارزد که بخواهی به خاطرش اشک بریزی و غصه بخوری. گول بعضی از افراد را نخور که می خواهند تو را از ایمانت جدا کنند و به راه کج بکشانند. سجاده ی تقوی خویش را به خواندن نماز رنگین کن. اگر به حرف دوستانت گوش کنی پشیمان می شوی. قناعت پیشه کن تا اینکه تاج سلطنت روی سرت بگذارند.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹می‌دمد صبح و کله بست سحاب

📱الصبوح الصبوح یا اصحاب

🌹می‌چکد ژاله بر رخ لاله

📱المدام المدام یا احباب

🟢تعبیر: 

✨در کارت عجله نداشته باش و اصرار نکن. اگر می خواهی به مقصود برسی باید مشکلات زیادی را پشت سر بگذاری. این در بسته وقتی باز می شود که حقوق دیگران را رعایت کنی. غم خوردن سودی ندارد. با گذشت زمان به مراد خود خواهی رسید.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹چو برشکست صبا زلف عنبرافشانش

📱به هر شکسته که پیوست تازه شد جانش

🌹کجاست همنفسی تا به شرح عرضه دهم

📱که دل چه می‌کشد از روزگار هجرانش

🟢تعبیر: 

✨به دنبال دوستی می گردید که بتوانید درد دل خودتان را به او بگویید. با خجالت و گوشه نشینی آینده ی خوبی نخواهید داشت. بهانه و عذرها را کنار بگذارید تا دلتان زنده و جوان شود. شما به نیتتان می رسید زیرا نشانه هایی از آن به نظرتان رسیده است.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹دوش آگهی ز یار سفرکرده داد باد

📱من نیز دل به باد دهم هر چه باد باد

🌹کارم بدان رسید که همراز خود کنم

📱هر شام برق لامع و هر بامداد باد

🟢تعبیر: 

✨یاد ایام قدیم دلت را شاد می کند. به یاد روزهایی می افتی که صبح و شام آزاد بودی. درد دل زیادی داری و به دنبال یک هم راز و هم سخن می گردی. خود را ضعیف می پنداری اما دلت قوی است. حالا می فهمی که نصیحت بزرگان چقدر باعث موفقیتت شده. تمام خاطرات با قید تاریخ روی قلبت حک شده است و تو تا آخر عمرت به نیک نامی و کامروایی زندگی می کنی.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹مرا مهر سیه چشمان ز سر بیرون نخواهد شد

📱قضای آسمان است این و دیگرگون نخواهد شد

🌹رقیب آزارها فرمود و جای آشتی نگذاشت

📱مگر آه سحرخیزان سوی گردون نخواهد شد

🟢تعبیر: 

✨به امید قسمت خود باش. از رقیب خود دوری کن کار را از روی عقل و منطق انجام بده. عجله نکن همه چیز بهموقع درست خواهد شد. با گریه و زاری کردن چیزی درست نمی شود. دست به دعا بردار. نماز صبح را فراموش نکن که هر چه حاجت بگیری از نماز صبح است.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.