آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸غلام نرگس مست تو تاجدارانند

🍃خراب باده لعل تو هوشیارانند

🌸تو را صبا و مرا آب دیده شد غماز

🍃و گر نه عاشق و معشوق رازدارانند

🔮تعبیر: 

🔸خواهان بیشمار داری که از نظر مقام و منزلت حتی از تو بالاترند. گاهی در بعضی موارد مدعی هستی وای خودت می دانی که هنوز دست چپ و راستت را نمی شناسی. هنوز اول راهی، از فراز و نشیب نترس. آینده ی بسیار مبارک و خوبی داری هر چند که گاهی گناه می کنی.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸من نه آن رندم که ترک شاهد و ساغر کنم

🍃محتسب داند که من این کارها کمتر کنم

🌸من که عیب توبه کاران کرده باشم بارها

🍃توبه از می وقت گل دیوانه باشم گر کنم

🔮تعبیر: 

🔸سعی و تلاش خود را می کنید. بر این باورید که عیب هایتان را برطرف نمائید. هدف خود را مشخص کنید و بی گدار به آب نزنید. مشورت لازمه ی کار و گنج در کنار شماست ولی شما آن را نمی بینید، دقت کنید. کسانی که با شما قرارداد یا پیمان بسته اند به عهد خودشان پایبند نیستند.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸درد عشقی کشیده‌ام که مپرس

🍃زهر هجری چشیده‌ام که مپرس

🌸گشته‌ام در جهان و آخر کار

🍃دلبری برگزیده‌ام که مپرس

🔮تعبیر: 

🔸یارتان در همه حال با شماست. به او اطمینان کنید حرف های او از صدق و صفا می باشد. به خاطر شما مصائب و مشکلات را هر چند که بسیار سخت است تحمل می کند. او شما را به عرش اعلا می رساند و مقامتان را بالا می برد.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸به دور لاله قدح گیر و بی‌ریا می‌باش

🍃به بوی گل نفسی همدم صبا می‌باش

🌸نگویمت که همه ساله می پرستی کن

🍃سه ماه می خور و نه ماه پارسا می‌باش

🔮تعبیر: 

🔸تو کار خیرات را انجام بده و ار بنده ی خدا تمنای جواب نداشته باش خداوند در جای دیگر جواب کار خوبت را می دهد. رحمت خداوند شامل حالت شده و مالی خوب به تو می رسد. گره از کارت باز می شود. تو کار خودت را بکن دشمن شکست می خورد و دست به هر چه بزنی طلا می شود.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸اگر رفیق شفیقی درست پیمان باش

🍃حریف خانه و گرمابه و گلستان باش

🌸شکنج زلف پریشان به دست باد مده

🍃مگو که خاطر عشاق گو پریشان باش

🔮تعبیر: 

🔸از ستم و بلایی که بر سرت آورده اند شکایت می کنی و به فر انتقام هستی ولی همگی را به خدایشان واگذار کن. مهربان باش تا دلت آرام گیرد. به عهدی که بسته ای عمل کن خدا با توست. اگر می خواهی همیشه شاد باشی، دل و زبانت یکی باشد. عمرتان طولانی است.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸خوش آمد گل وز آن خوشتر نباشد

🍃که در دستت بجز ساغر نباشد

🌸زمان خوشدلی دریاب و در یاب

🍃که دایم در صدف گوهر نباشد

🔮تعبیر: 

🔸قدر جوانیت را بدان و به خاطر مسائل کوچک غمگین نباش. وجودت مثل گلستانی است که چند روزی سبز و با طراوت است و بعد خزان زندگی آن را از بین می برد. اگر می خواهی عمری دراز داشته باشی به مستمندان کمک کن. ناجی تو کسی غیر از خدا نیست و اوست که زینت دهنده ی دلهاست.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸دیگر ز شاخ سرو سهی بلبل صبور

🍃گلبانگ زد که چشم بد از روی گل به دور

🌸ای گلبشکر آن که تویی پادشاه حسن

🍃با بلبلان بی‌دل شیدا مکن غرور

🔮تعبیر: 

🔸خوشحال باش و غصه و غم را کنار بگذار. تا دوری نکشی به وصال نمی رسی و تا رنج نبینی به خوشی هم نمی رسی، پی دست از عبادت نکش. امیدوار باش که از صبر تو گل حاجت روئیده است. شکایت نکن که در عین ظلمت نور بر تو می تابد.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸سحرگه ره روی در سرزمینی

🍃همی‌گفت این معما با قرینی

🌸که ای صوفی شراب آن گه شود صاف

🍃که در شیشه برآرد اربعینی

🔮تعبیر: 

🔸معمایی برایتان پیش آمده که لاینحل است برای حل آن به افراد ناباب مراجعه نکنید چراغ امیدتان روشن می شود و شما به جواب معمای خودتان می رسید. فعلاگ با غم هایتان سازش کنید با مشورت به آنچه که می خواهید می رسید. کمی تحمل کنید جواب این معما آنقدر با ارزش هست که به خاطر آن زحمت بکشید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸تا ز میخانه و می نام و نشان خواهد بود

🍃سر ما خاک ره پیر مغان خواهد بود

🌸حلقه پیر مغان از ازلم در گوش است

🍃بر همانیم که بودیم و همان خواهد بود

🔮تعبیر: 

🔸فکر می کنید وضعیت شما تغییر ناپذیر است و این مسئله باعث دل سردیتان شده است. از یکنواختی خسته شده اید . می ترسید که آینده را نتوانید بسازید. ناامید نباشید این کار به دست خودتان حل می شود. همت کنید و زندگیتان را بسازید.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸نقد صوفی نه همه صافی بی‌غش باشد

🍃ای بسا خرقه که مستوجب آتش باشد

🌸صوفی ما که ز ورد سحری مست شدی

🍃شامگاهش نگران باش که سرخوش باشد

🔮تعبیر: 

🔸تو مورد اعتماد دیگرانی. اگر در کار خود غل و غش داشته باشی هم خودت را ازبین می بری هم دیگران را پس از تجربه ی خودت استفاده کن و دست دیگران را هم بگیر. حیف از توست که با حیله و ریا بخواهی زندگی کنی. ذات تو مثل یک سجاده پاک و بی ریاست. مراقب شیطان باش.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸سحرگاهان که مخمور شبانه

🍃گرفتم باده با چنگ و چغانه

🌸نهادم عقل را ره توشه از می

🍃ز شهر هستیش کردم روانه

🔮تعبیر: 

🔸نیرنگ و حیله هایی که در مورد شما به کار برده اند یکی پس از دیگری خنثی شده و این کار خداست. ملامت و ناراحتی تان دیگر تمام شده است. خودتان اراده کرده اید و غم را از دلتان بیرون نهاده اید. به دنبال حل معمایی هستید که به این زودی حل نمی شود.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی

🍃تا بی‌خبر بمیرد در درد خودپرستی

🌸عاشق شو ار نه روزی کار جهان سر آید

🍃ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستی

🔮تعبیر: 

🔸مواظب رفتارتان باشید گاهی زیاده روی می کنید، یا بیشتر به خدا روی آورید زیرا همه ی ما میهمانان ناخوانده ای هستیم که باید به آخرت برگردیم. هم نشینانتان هم از خدا دور شده اند از آنها دوری گزینید از خدا بخواهید اول سلامتی را به شما عطا کند و بعد از رموز خداوند همه چیز برایتان روشن می شود و از این طوفان بلا به سلامتی رهایی پیدا می کنید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.