آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸ای دل به کوی عشق گذاری نمی‌کنی

🍃اسباب جمع داری و کاری نمی‌کنی

🌸چوگان حکم در کف و گویی نمی‌زنی

🍃باز ظفر به دست و شکاری نمی‌کنی

🔮تعبیر: 

🔸همه چیز مهیاست ولی کاری انجام نمی دهی. تعلل جایز نیست وگرنه همه چیز و همه کس را از دست می دهی و در بوستان زندگی خاری هم نصیبت نمی شود.، دوراندیشی نمی کنی فرصتها را از دست می دهی برای همین است که درخت ارزوهایت به ثمر نمی نشیند

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸شممت روح وداد و شمت برق وصال

🍃بیا که بوی تو را میرم ای نسیم شمال

🌸احادیا بجمال الحبیب قف و انزل

🍃که نیست صبر جمیلم ز اشتیاق جمال

🔮تعبیر: 

🔸شب های هجرن و جدایی پایان یافته و روزگار وصل و رسیدن به مراد نزدیک است. نقشه هایی را که برای این روز کشیده ای عملی کن. حریفان و حسودان را ببخش و عذر آنها را بپذیر. نذری را که کرده ای به جا آور تا رسیدن به مقصود حلالت باشد.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸چو بشنوی سخن اهل دل مگو که خطاست

🍃سخن شناس نه‌ای جان من خطا این جاست

🌸سرم به دنیی و عقبی فرو نمی‌آید

🍃تبارک الله از این فتنه‌ها که در سر ماست

🔮تعبیر: 

🔸غرور نداشته باش با اهل فن و نظر مشورت کن تا از خطاها به دور باشی. احساس خستگی می کنی و درونت غوغاست به ائمه متوسل شو تا به حقیقت برسی. تو را با دنیای فانی کاری نیست پس به باقیات برس و سینه ات را با یاد خدا پر کن تا به وصال یار برسی

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸یا رب سببی ساز که یارم به سلامت

🍃بازآید و برهاندم از بند ملامت

🌸خاک ره آن یار سفرکرده بیارید

🍃تا چشم جهان بین کنمش جای اقامت

🔮تعبیر: 

🔸راه به جایی نداری. همه درها به رویت بسته شده و فکر می کنی دنیا نیز از هر جهت روی خشم به تو نشان می دهد. دیگران هم به جای کمک مسخره ات می کنند و مدام ایراد می گیرند. پس تو هم رازهای درونت ر فاش نکن. امیدوار باش. تو تا روز قیامت با جور زمانه در جنگ و ستیز هستی.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸بیا و کشتی ما در شط شراب انداز

🍃خروش و ولوله در جان شیخ و شاب انداز

🌸مرا به کشتی باده درافکن ای ساقی

🍃که گفته‌اند نکویی کن و در آب انداز

🔮تعبیر: 

🔸تحولی بزرگ در زندگیت به وجود بیاور و دلت را به دریا بزن. کار خوب انجام بده که نتیجه اش را خیلی زود ببینی. حسادت را از خود دور کن تا چیزهای زیبا بیشتر در نظرت بیاید با خدا باش تا شیطان از تو دور شود و آرزوهای محالت محقق گردد.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸جان بی جمال جانان میل جهان ندارد

🍃هر کس که این ندارد حقا که آن ندارد

🌸با هیچ کس نشانی زان دلستان ندیدم

🍃یا من خبر ندارم یا او نشان ندارد

🔮تعبیر: 

🔸نامید نشوید. بیشتر جستجو کنید. هر چند که هر چه در پی اش می گردید کمتر نشانی از او پیدا می کنید. از راهنما کمک بگیرید وگرنه هیچ وقت به مقصود نمی رسید. مالی را از دست داده اید که بدون تدبیر و تفکر به دست نخواهید آورد.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸سحرگاهان که مخمور شبانه

🍃گرفتم باده با چنگ و چغانه

🌸نهادم عقل را ره توشه از می

🍃ز شهر هستیش کردم روانه

🔮تعبیر: 

🔸نیرنگ و حیله هایی که در مورد شما به کار برده اند یکی پس از دیگری خنثی شده و این کار خداست. ملامت و ناراحتی تان دیگر تمام شده است. خودتان اراده کرده اید و غم را از دلتان بیرون نهاده اید. به دنبال حل معمایی هستید که به این زودی حل نمی شود.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸فتوی پیر مغان دارم و قولیست قدیم

🍃که حرام است می آن جا که نه یار است ندیم

🌸چاک خواهم زدن این دلق ریایی چه کنم

🍃روح را صحبت ناجنس عذابیست الیم

🔮تعبیر: 

🔸یه قولی که داده اید عمل کنید. از صحبت کردن با نامحرمان بپرهیزید. مدتهاست که در پی حاجت خودتان این در و آن در می زنید. فکر می کنید دیگران از عهدی که با شما بسته اند پشیمان شده اند. امید داشته باشید گره ی کارتان باز می شود و کسانی کمکتان می کنند به شرط اینکه به نصایح آنها گوش کنید. به لطف خدا از دامی که برایتان پهن کرده اند رهایی پیدا می کنید و شیطان را شکست می دهید و به دولت و نیک بختی می رسید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸دوش در حلقه ما قصه گیسوی تو بود

🍃تا دل شب سخن از سلسله موی تو بود

🌸دل که از ناوک مژگان تو در خون می‌گشت

🍃باز مشتاق کمانخانه ابروی تو بود

🔮تعبیر: 

🔸آفرین بر ایمان راسخ و اراده ی تو که باعث می شود جهانی را بهم بریزی و دنیایی را به خوبی بسازیریال دام ها را مشکنی خداوند به خاطر همین همت و ایمانت، دلت و راهت را همیشه روشن می کند و تو به تمام حاجات خود می رسی حتی اگر آرزویت عجیب باشد.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸دمی با غم به سر بردن جهان یک سر نمی‌ارزد

🍃به می بفروش دلق ما کز این بهتر نمی‌ارزد

🌸به کوی می فروشانش به جامی بر نمی‌گیرند

🍃زهی سجاده تقوا که یک ساغر نمی‌ارزد

🔮تعبیر: 

🔸دنیا و تمام آنچه که در آن است نمی ارزد که بخواهی به خاطرش اشک بریزی و غصه بخوری. گول بعضی از افراد را نخور که می خواهند تو را از ایمانت جدا کنند و به راه کج بکشانند. سجاده ی تقوی خویش را به خواندن نماز رنگین کن. اگر به حرف دوستانت گوش کنی پشیمان می شوی. قناعت پیشه کن تا اینکه تاج سلطنت روی سرت بگذارند.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸بود آیا که در میکده‌ها بگشایند

🍃گره از کار فروبسته ما بگشایند

🌸اگر از بهر دل زاهد خودبین بستند

🍃دل قوی دار که از بهر خدا بگشایند

🔮تعبیر: 

🔸اگر می خواهی درهای حاجت به رویت باز شود از دروغ و ریا دوری کن. به صفای دلت و به خاطر دعاهایی که کرده ای درهای مراد به رویت گشوده شده و رقیبان و حسودان از ناراحتی خون گریه می کنند. نامه ای به دست تو خواهد رسید که عین مراد است. خداوند یار توست.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸دارم از زلف سیاهش گله چندان که مپرس

🍃که چنان ز او شده‌ام بی سر و سامان که مپرس

🌸کس به امید وفا ترک دل و دین مکناد

🍃که چنانم من از این کرده پشیمان که مپرس

🔮تعبیر: 

🔸همه تو را اذیت می کنند چه دوست و چه آشنا و هیچ نفعی به تو نمی رسانند. دوست به تو جفا می کند و آشنا دشمنی. چاره ای نیست تحمل کن و امیدوار باش سوختن و ساختن جزئی از وجودت است.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.