آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸ای که بر ماه از خط مشکین نقاب انداختی

🍃لطف کردی سایه‌ای بر آفتاب انداختی

🌸تا چه خواهد کرد با ما آب و رنگ عارضت

🍃حالیا نیرنگ نقشی خوش بر آب انداختی

🔮تعبیر: 

🔸انسانی عادل و حق بین هستید دل و زبانتان یکی است. اگر کسی خوبی در حق تان کند چند برابر جواب آن خوبی را می دهید. حجب و حیاء شما فرشتگان را حیران می کند. هر چیزی را که طلب می کنید آنا” به دست خواهید آورد. برای کوچکترین نعمت خدا شکر به جا می آورید و در عین خشم و غضب چون آب سرد و زلالید.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸ز گریه مردم چشمم نشسته در خون است

🍃ببین که در طلبت حال مردمان چون است

🌸به یاد لعل تو و چشم مست میگونت

🍃ز جام غم می لعلی که می‌خورم خون است

🔮تعبیر: 

🔸روشنایی و آفتاب خوبی ها در حال طلوع است و این طلعت بسیار مبارک است و سعادت به همراه دارد. اتفاقات شیرینی رخ خواهد داد . شما از در آشتی در می آیید. لحن کلامت را زیباتر کن. خاطرات دردآور را فراموش کن. کاری را که می خواهی انجام بده چون سود سرشاری برایت دارد.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸کسی که حسن و خط دوست در نظر دارد

🍃محقق است که او حاصل بصر دارد

🌸چو خامه در ره فرمان او سر طاعت

🍃نهاده‌ایم مگر او به تیغ بردارد

🔮تعبیر: 

🔸به هر کسی که ظاهر عالی و خوب داشت اعتماد نکنید. حرف های زیبا و با ادب او شما را تحت تاثیر قرار ندهد. در اصل طبل توخالیست. به حرف و نصیحت کسی گوش کنید که واقعا” برایتان دل می سوزاند و با تجربه تر از شماست. دلتان می خواهد به یک سفر بروید برایتان خوب است.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸هر که را با خط سبزت سر سودا باشد

🍃پای از این دایره بیرون ننهد تا باشد

🌸من چو از خاک لحد لاله صفت برخیزم

🍃داغ سودای توام سر سویدا باشد

🔮تعبیر: 

🔸هر کس با خدا بود و از راه او بیرون نرفت، غمی بهدل او راه پیدا نمی کند و هر لحظه ی عمر خود را وقف او می نماید. فرصت را غنیمت بدان راه برگشت نداری. آفرین بر تو که عقلت به تو دستور می دهد نه دلت. خواندن نماز و داشتن ایمان راه را برایت هموار می سازد.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸دست در حلقه آن زلف دوتا نتوان کرد

🍃تکیه بر عهد تو و باد صبا نتوان کرد

🌸آن چه سعی است من اندر طلبت بنمایم

🍃این قدر هست که تغییر قضا نتوان کرد

🔮تعبیر: 

🔸تقدیر را نمی توان عوض کرد. با چه می جنگی نمی توانی سرنوشت خود را تغییر دهی. البته تو نظر بدی نداری. با مردم هم سر جنگ نداشته باش. از خداوند طلب یاری کن و نیز هر کسی ار راه رسید نمی تواند رفیق شفیقی برایت باشد.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸مرا مهر سیه چشمان ز سر بیرون نخواهد شد

🍃قضای آسمان است این و دیگرگون نخواهد شد

🌸رقیب آزارها فرمود و جای آشتی نگذاشت

🍃مگر آه سحرخیزان سوی گردون نخواهد شد

🔮تعبیر: 

🔸به امید قسمت خود باش. از رقیب خود دوری کن کار را از روی عقل و منطق انجام بده. عجله نکن همه چیز بهموقع درست خواهد شد. با گریه و زاری کردن چیزی درست نمی شود. دست به دعا بردار. نماز صبح را فراموش نکن که هر چه حاجت بگیری از نماز صبح است.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸نه هر که چهره برافروخت دلبری داند

🍃نه هر که آینه سازد سکندری داند

🌸نه هر که طرف کله کج نهاد و تند نشست

🍃کلاه داری و آیین سروری داند

🔮تعبیر: 

🔸ظاهربین نباش و تصمصم را بر مبنای ظواهر نگیر. حواست را جمع کن می خواهند تو را فریب بدهند. آنها از تو خیلی زرنگتر هستند. کسی را در کنارت داری که راهنماییت می کند. قدرش را بدان. اگر به حرفش گوش دهی تمام جهان در دست توست.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸سلامی چو بوی خوش آشنایی

🍃بدان مردم دیده روشنایی

🌸درودی چو نور دل پارسایان

🍃بدان شمع خلوتگه پارسایی

🔮تعبیر: 

🔸با کسانی دوستی و رفاقت کنید که حق دوستی را بجا آورند، پارسا باشند و زخم دلتان را مرهمی گذارند نه اینکه عهد بشکنندو حق آشنایی را فراموش کنند. همتی کنید تا دلتان باز هم مثل موم نرم شود. از همنشینی با یار بد پرهیز کنید تا سعادتمند شوید. شکایت نکنید همه ی این مسائل کار خدا بوده تا به خودتان بیائید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸سحر ز هاتف غیبم رسید مژده به گوش

🍃که دور شاه شجاع است می دلیر بنوش

🌸شد آن که اهل نظر بر کناره می‌رفتند

🍃هزار گونه سخن در دهان و لب خاموش

🔮تعبیر: 

🔸رازها و درد دلهایت را حفظ کن و سرپوشی روی آن بگذار. خداوند تو را از بندی که در آن گرفتار هستی نجات می دهد، به شرط آنکه برای رسیدن به ایمان و صفای دلت تلاش کنی. خودت صلاح کار را بهتر می دانی اگر از نتیجه اش باخبری پس یاعلی بگو که عده ای نیز به تو کمک می کنند.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸جهان بر ابروی عید از هلال وسمه کشید

🍃هلال عید در ابروی یار باید دید

🌸شکسته گشت چو پشت هلال قامت من

🍃کمان ابروی یارم چو وسمه بازکشید

🔮تعبیر: 

🔸یارتان حاضر به هر گونه فداکاری برای شما می باشد. هر ملامتی را به خاطر شما تحمل می کند و برای رسیدن به تو بهای سنگینی پرداخت کرده است. بدون شما زندگی برایش چون شب است. تو هم طلب او را برآورده ساز تا خوبی های او را جبران کرده باشی.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸پیش از اینت بیش از این اندیشه عشاق بود

🍃مهرورزی تو با ما شهره آفاق بود

🌸یاد باد آن صحبت شب‌ها که با نوشین لبان

🍃بحث سر عشق و ذکر حلقه عشاق بود

🔮تعبیر: 

🔸ناراحت و افسرده نباش و اینقدر فکر گذشته را نکن. فکر این باش به عهد و پیمانی که بسته ای عمل کنی. به دنبال کسب روزی باش که خداوند هر آنچه را که بخواهی از مال و دولت به تو می بخشد. فعلا” نمی توانی به عهدی که بسته ای عمل کنی ولی سعی خودت را می کنی. این سعی و کوشش تو را به سر منزل مقصود می رساند.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸آن که از سنبل او غالیه تابی دارد

🍃باز با دلشدگان ناز و عتابی دارد

🌸از سر کشته خود می‌گذری همچون باد

🍃چه توان کرد که عمر است و شتابی دارد

🔮تعبیر: 

🔸گذشت داشته باشید. عفو با بزرگان است. لذتی که در عفو هست در انتقام نیست. عمر مثل باد می گذرد. فرصت را از دستندهید. دل خسته ای را به دست آورید که ثوابی بالاتر از این وجود ندارد.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.