آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز سه شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹ز در درآ و شبستان ما منور کن

🍃هوای مجلس روحانیان معطر کن

🌹اگر فقیه نصیحت کند که عشق مباز

🍃پیاله‌ای بدهش گو دماغ را تر کن

🔴تعبیر: 

⭐️صبر و مقاومت را از دیگران یاد بگیر مقاومت و صبر تو باعث پیروزیت می شود تلاش هایت بی اجر نمی مانند تو پاداش خود را خواهی گرفت فقط عجله کن الان وقت مقاومت است. خجالت را کنار بگذار و بر حسب قراری که گذاشته ای عمل کن حاجت خود را از خدا بخواه که اوست دعایت را مستجاب می کند.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹دوش دیدم که ملایک در میخانه زدند

🍃گل آدم بسرشتند و به پیمانه زدند

🌹ساکنان حرم ستر و عفاف ملکوت

🍃با من راه نشین باده مستانه زدند

🔴تعبیر: 

⭐️وظیفه ای به عهده تان گذاشته اند که فکر می کردید از پس آن برنمی آیید اما با ایمان راسخ و دوری از گناه به خوبی از انجام آن برآمدید. شکر خدا را به جا می آورید که از یک حادثه ی بد نجات پیدا کرده اید. بیشتر فکر کنید.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹دلا بسوز که سوز تو کارها بکند

🍃نیاز نیم شبی دفع صد بلا بکند

🌹عتاب یار پری چهره عاشقانه بکش

🍃که یک کرشمه تلافی صد جفا بکند

🔴تعبیر:  

⭐️شما قدمی در راه خدا بردارید آن وقت می بینید که خداوند چطور تلافی عمل خوب شما را می دهد. اول اینکه بلا را از شم دفع کرده و راه را برایتان روشن می کند. بیماریتان را شفا می دهد. حاجتی دارید که با دعا به درگاه خدا برآورده می شود. انشالله

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹سینه از آتش دل در غم جانانه بسوخت

🍃آتشی بود در این خانه که کاشانه بسوخت

🌹تنم از واسطه دوری دلبر بگداخت

🍃جانم از آتش مهر رخ جانانه بسوخت

🔴تعبیر: 

⭐️به هر کس وفا کردی جفا دیده ای. سینه ای مالامال از درد داری. تا کی می خواهی پریشان حال باشی. دست از غم بردار. توبه کن تا دلت صاف شود. انتظارات بیجا را کنار بگذار. رویا و خیال را فراموش کن و به واقعیات بپرداز و از آنچه تا کنون نصیبت شده لذت ببر و عقل را به پای دل هدر نده.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹مقام امن و می بی‌غش و رفیق شفیق

🍃گرت مدام میسر شود زهی توفیق

🌹جهان و کار جهان جمله هیچ بر هیچ است

🍃هزار بار من این نکته کرده‌ام تحقیق

🔴تعبیر: 

⭐️موفقیت تو به خاطر قاطعیتت می باشد و از فرصت های طلایی که برایت پیش می آید نهایت استفاده کن. آدم دقیقی هستی و عقلت را همیشه بر هوای نفست ترجیح داده ای. در مورد حاجتی که داری عمیقا” تحقیق کن.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹خدا را کم نشین با خرقه پوشان

🍃رخ از رندان بی‌سامان مپوشان

🌹در این خرقه بسی آلودگی هست

🍃خوشا وقت قبای می فروشان

🔴تعبیر: 

⭐️هر قدر به خدا نزدیکتر شوید درد زمانه را کمتر حس می کنید و هر قدر هم درویشانه زندگی کنید بهتر سر و سامان می گیرید. اما شما فردی عجول و بی طاقت هستید و هر ضرری که می بینید به خاطر عجله ی بی مورد خودتان می باشد. زیاد حرص می خورید از این مسئله حذر کنید. خداهر چه که لایق آن باشید به شما می دهد.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی

🍃از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی

🌹چو گل گر خرده‌ای داری خدا را صرف عشرت کن

🍃که قارون را غلط‌ها داد سودای زراندوزی

🔴تعبیر: 

⭐️فکر دنیا و ظواهر و زیبایی آن را رها کن و خوش باش. غم و اندوه را دور بینداز و به آنچه داری قناعت کن. قناعت بزرگترین ثروت انسان است. اگر فعلاً دچار شکست و ناکامی شده ای ناراحت و ناامید نباش. روزگار فراز و نشیب بسیار دارد. پایان شب نا امیدی، صبح پیروزی است. فرصت ها را غنیمت بدان و از آن به نفع خود استفاده کن.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹دیر است که دلدار پیامی نفرستاد

🍃ننوشت سلامی و کلامی نفرستاد

🌹صد نامه فرستادم و آن شاه سواران

🍃پیکی ندوانید و سلامی نفرستاد

🔴تعبیر: 

⭐️از انتظار خسته شده اید. منتظر جواب ثانیه شماری می کنید. باز هم شانس خود را محک بزنید. برای رسیدن به جواب به کسی دروغ نگویید، چون مشت شما باز می شود. متوسل به حیله نشوید. صبر داشته باشید. انشاالله جواب خواهید گرفت.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹خوش خبر باشی ای نسیم شمال

🍃که به ما می‌رسد زمان وصال

🌹قصه العشق لا انفصام لها

🍃فصمت‌ها هنا لسان القال

🔴تعبیر: 

⭐️خبری را که مدت ها در اتظارش بودی رسیده است. زما وصال نزدیک است. قصه عشق شروع شده و زمان جدایی پایان یافته است. تو هم به کمال و جمال می رسی. میدان برای نشان دادن هنرهایت خالی است پس مرد میدان باش.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹روز وصل دوستداران یاد باد

🍃یاد باد آن روزگاران یاد باد

🌹کامم از تلخی غم چون زهر گشت

🍃بانگ نوش شادخواران یاد باد

🔴تعبیر: 

⭐️خیلی غمگین هستی. فکر می کنی همه تو را فراموش کرده اند و دیگر وفا وجود ندارد. تدبیری برای غم خود کن. رازت را به کسی نگو. فعلا” در دام بلا هستی که با سعی خودت نجات پیدا می کنی. به عنایت خداوند امیدوار باش.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹خیال روی تو در هر طریق همره ماست

🍃نسیم موی تو پیوند جان آگه ماست

🌹به رغم مدعیانی که منع عشق کنند

🍃جمال چهره تو حجت موجه ماست

🔴تعبیر: 

⭐️با خیال او زندگی می کنی. مدعی هستی که عاشق شده ای اما می دانی که برای رسیدن به وصال یار باید صبر داشته باشی. با گوشه نشینی کار به جایی نمی بری. تلاش کن، هر چند که سال ها طول بکشد. ولی عاقبت به مراد خودت می رسی.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹بلبلی خون دلی خورد و گلی حاصل کرد

🍃باد غیرت به صدش خار پریشان دل کرد

🌹طوطی ای را به خیال شکری دل خوش بود

🍃ناگهش سیل فنا نقش امل باطل کرد

🔴تعبیر: 

⭐️شما تلاش خودتان را کرده اید، ناراحت نباشید. وجدانتان را ناراحت نکنید تا حدودی هم موفق شده اید ولی حسود زیاد دارید که آنها باعث اخلال در کارتان شده اند. به ائمه توسل جویید از بازی ایام غافل نشوید. فرصت باز هم پیش می آید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.