آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸نکته‌ای دلکش بگویم خال آن مه رو ببین

🍃عقل و جان را بسته زنجیر آن گیسو ببین

🌸عیب دل کردم که وحشی وضع و هرجایی مباش

🍃گفت چشم شیرگیر و غنج آن آهو ببین

🔮تعبیر: 

🔸شما فکر می کنید این چند صباح زندگی را باید خوش بود و خوشگذراند. هر قدر که به مشا می گویند فکر اینده هم باشید می گوئید هستم ولی غافلید. دوستانتان با حیله و نیرنگ از شما سوئ استفاده می کنند ولی نمی فهمید روزی می رسد که دیگر از عیش و طرب سیر شده اید که دیگر آه در بساط ندارید پس سرکش نباشید از زور قوت بازویتان آلان استفاده کنید وقت برای خوشی زیاد است.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸راهی بزن که آهی بر ساز آن توان زد

🍃شعری بخوان که با او رطل گران توان زد

🌸بر آستان جانان گر سر توان نهادن

🍃گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد

🔮تعبیر: 

🔸تصمیم شما باعث سربلندی تان و نیز مایه ی افتخاربرای همگان خواهد شد. دنیای مادی و معنوی تان تضمین می شود. درهای بسته به رویتان باز می شود و شما خیلی زود به مراد دلتان می رسی اما مواظب سلامتی ودتان باشید که هر چه دارید از دولت قرآن است.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸مرا مهر سیه چشمان ز سر بیرون نخواهد شد

🍃قضای آسمان است این و دیگرگون نخواهد شد

🌸رقیب آزارها فرمود و جای آشتی نگذاشت

🍃مگر آه سحرخیزان سوی گردون نخواهد شد

🔮تعبیر: 

🔸به امید قسمت خود باش. از رقیب خود دوری کن کار را از روی عقل و منطق انجام بده. عجله نکن همه چیز بهموقع درست خواهد شد. با گریه و زاری کردن چیزی درست نمی شود. دست به دعا بردار. نماز صبح را فراموش نکن که هر چه حاجت بگیری از نماز صبح است.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸گر چه ما بندگان پادشهیم

🍃پادشاهان ملک صبحگهیم

🌸گنج در آستین و کیسه تهی

🍃جام گیتی نما و خاک رهیم

🔮تعبیر: 

🔸گنج بزرگی در منارتان هست که تسبت با آن بی اهمیتید. آنقدر مغرور شده اید که به اطاف و زیر پای خودتان نگاه نمی کنید. همنشینی با دوستانتان را غنیمت بدانید و از خواب غفلت بیدار شوید. دشمنی را کر بگذارید تا بتوانید پیروز شوید و به نیات خودتان برسید باید مانند شیری باشید تا بتوانید دشمنان را که همچون ماری شما را نیش می زنند از بین ببرید.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸کسی که حسن و خط دوست در نظر دارد

🍃محقق است که او حاصل بصر دارد

🌸چو خامه در ره فرمان او سر طاعت

🍃نهاده‌ایم مگر او به تیغ بردارد

🔮تعبیر: 

🔸به هر کسی که ظاهر عالی و خوب داشت اعتماد نکنید. حرف های زیبا و با ادب او شما را تحت تاثیر قرار ندهد. در اصل طبل توخالیست. به حرف و نصیحت کسی گوش کنید که واقعا” برایتان دل می سوزاند و با تجربه تر از شماست. دلتان می خواهد به یک سفر بروید برایتان خوب است.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸خستگان را چو طلب باشد و قوت نبود

🍃گر تو بیداد کنی شرط مروت نبود

🌸ما جفا از تو ندیدیم و تو خود نپسندی

🍃آن چه در مذهب ارباب طریقت نبود

🔮تعبیر: 

🔸مردانگی و مروت نیست که بخواهی به ضعیفان زور بگویی. گاهی تحت تاثیر حرف های مرددم آنچه را که برای خود نمی پسندی انجام می دهی. اگر دهن بین باشی شمع دلت خاموش شده و قلبت تیره می گردد. همیشه از خداوند کمک بخواه نه از بنده ی او. هر کاری را با وضو انجام بده تا لایق درگاه حق باشی.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸عشقبازی و جوانی و شراب لعل فام

🍃مجلس انس و حریف همدم و شرب مدام

🌸ساقی شکردهان و مطرب شیرین سخن

🍃همنشینی نیک کردار و ندیمی نیک نام

🔮تعبیر: 

🔸موقعیت برای شما مهیاست. این گوی و این میدان. اگر کمی فکر و تامل کنید همه چیز یکجا نصیبتان می شود. خداوند بسیا دوستتان دارد که مقام و ثروت و یار خوب رابه ما داده حالا باید دید که در مقابل این لطف الهی چه کار می کنید و چگونه شاکر هستد.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸دیده دریا کنم و صبر به صحرا فکنم

🍃و اندر این کار دل خویش به دریا فکنم

🌸از دل تنگ گنهکار برآرم آهی

🍃کآتش اندر گنه آدم و حوا فکنم

🔮تعبیر: 

🔸دل به دریا زده اید. برای جبران کارهای گذشته حاضرید هر اقدامی بکنید. زمانی وجدانتان راحت می شود که همه کارها را سر و سامان دهید. مشکلات زندگی باعث شده تا سرتان به سنگ بخورد. تصمیم بگیرید برای رسیدن به مقصود کاری کنید که همه انگشت به دهان بمانند. حالا دیگر خوب و بد را تشخیص می دهید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸ساقیا سایه ابر است و بهار و لب جوی

🍃من نگویم چه کن ار اهل دلی خود تو بگوی

🌸بوی یک رنگی از این نقش نمی‌آید خیز

🍃دلق آلوده صوفی به می ناب بشوی

🔮تعبیر: 

🔸حالا که همه چیز فراهم است خوش باش و این روزها را غنیمت دان. درب های رحمت به سویت باز شده است ولی مراقب باش کبر و غرور باعث نشود که غافل شوی زیرا خوشی نیز ماندگار نیست. از این روزها برای فرداهای بهتر استفاده کن.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸دیشب به سیل اشک ره خواب می‌زدم

🍃نقشی به یاد خط تو بر آب می‌زدم

🌸ابروی یار در نظر و خرقه سوخته

🍃جامی به یاد گوشه محراب می‌زدم

🔮تعبیر: 

✔️با خواب و خیال به جایی نخواهید رسید. با نشستن و فکر کردن کاری از پیش نخواهید برد اگر می خواهید به مراد و کام دلتان دست پیدا کنید یا علی بگویید و خیالپردازی را کنار بگذارید و توکل به خدا کنید. راه هموار است. انشاالله که موفق می شوید.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸می‌فکن بر صف رندان نظری بهتر از این

🍃بر در میکده می کن گذری بهتر از این

🌸در حق من لبت این لطف که می‌فرماید

🍃سخت خوب است ولیکن قدری بهتر از این

🔮تعبیر: 

🔸همیشه کارهایتان را یمه کاره رها می کنید و به آخر نمی رسانید. هر چند که فکر و اندیشه تان بسیار عالیست و نتیجه ای بس موفقیت آمیز دارد ولی ناامیدی بر شا چیره شده و بی صبرید. به هنر و عقل خودتان رجوع کنید که روزگار موفق تر از تو به خود ندیده است. کارتان را به آخر برسانید که نتیجه ای بس عالی در پی دارد.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸حسب حالی ننوشتی و شد ایامی چند

🍃محرمی کو که فرستم به تو پیغامی چند

🌸ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید

🍃هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

🔮تعبیر: 

🔸به مقصود خودت نمی رسی.مگر با خدا باشی. حاجات تو زمانی برآورده می شوند که نماز حاجات بخوانی. تو باید خوبی خودت را به همگان ثابت کنی. حس خودت را نشان بده اگر در عین نداری به مستمندان کمک کنی مردی.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.