آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز جمعه ۸ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز جمعه ۸ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹باغبان گر پنج روزی صحبت گل بایدش

🍃بر جفای خار هجران صبر بلبل بایدش

🌹ای دل اندربند زلفش از پریشانی منال

🍃مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش

🔴تعبیر: 

⭐️آنچه را که مصلحت است انجام بده فقط علم برای رسیدن به مقصود و حاجت کافی نیست ایمان قوی و تحمل سختی ها ی راه هم لازم هست. بنابراین دست از غرور بردار و تلاش کن. کرم داشته باش تا به مقصود برسی.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹خوش خبر باشی ای نسیم شمال

🍃که به ما می‌رسد زمان وصال

🌹قصه العشق لا انفصام لها

🍃فصمت‌ها هنا لسان القال

🔴تعبیر: 

⭐️خبری را که مدت ها در اتظارش بودی رسیده است. زما وصال نزدیک است. قصه عشق شروع شده و زمان جدایی پایان یافته است. تو هم به کمال و جمال می رسی. میدان برای نشان دادن هنرهایت خالی است پس مرد میدان باش.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹اگر به باده مشکین دلم کشد شاید

🍃که بوی خیر ز زهد ریا نمی‌آید

🌹جهانیان همه گر منع من کنند از عشق

🍃من آن کنم که خداوندگار فرماید

🔴تعبیر: 

⭐️اگر از دستور خدا عتاب کنی و به بندگان خدا ریا کنی همه کس و همه چیز از تو دور می شوند. طمع به مال مردم نکن که اگر مردم تو را ببخشند خدا تو را نمی بخشد پس با خدا باش. حلقه ی در خانه ی خدا را بگیر تا خدا تو را به حلقه ی یار برساند و از بلاها رهایی یابی و دل خسته ات آرام گیرد.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹در وفای عشق تو مشهور خوبانم چو شمع

🍃شب نشین کوی سربازان و رندانم چو شمع

🌹روز و شب خوابم نمی‌آید به چشم غم پرست

🍃بس که در بیماری هجر تو گریانم چو شمع

🔴تعبیر: 

⭐️صبر و طاقت خودتان را از دست داده اید فقط با گریه دل خویش را التیام می دهید. با ناامیدی کاری از پیش نخواهید برد تا رسیدن به وصال راهی نیست. شما به مراد خودتان می رسید و کسانی که شما را مسخره کرده اند خوار می شوند. سرتان را بالا بگیرید و چراغ دلتان را با یاد خدا روشن کنید وصال 

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹چراغ روی تو را شمع گشت پروانه

🍃مرا ز حال تو با حال خویش پروا نه

🌹خرد که قید مجانین عشق می‌فرمود

🍃به بوی سنبل زلف تو گشت دیوانه

🔴تعبیر: 

⭐️دست به هر کاری می زنید برایتان سودی ندارد و رسیدن به هدف برای شما یک افسانه شده است آینده تان را تیره و تار می بینید. خسته شده اید، وقتی که می بینید دیگران چقدر راهت به هدف می رسند. مژده ای به شما می دهند که از شنیدن آن وجودتان گرم می شود و دوباره تلاش می کنید و نتیجه ی آن را هم می بینید.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹بالابلند عشوه گر نقش باز من

🍃کوتاه کرد قصه زهد دراز من

🌹دیدی دلا که آخر پیری و زهد و علم

🍃با من چه کرد دیده معشوقه باز من

🔴تعبیر: 

⭐️یکان تصمیم نادست تان باعث یک عمر پشیمانی شما شده است. به ایمان خویش تکیه کنید با گریه و زتری کردن کاری از پیش نمی برید. از چیزی نترسید دوباره یا علی گفته و شروع کنید. با داشتن قدم اول نسیم پیروزی وزیدن می کند تا حالا فکر می کردید نقشه هایتان عملی نیست ولی با کمی تدبیر به حقیقت می پیوندد

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹اگر به مذهب تو خون عاشق است مباح

🍃صلاح ما همه آن است کان تو راست صلاح

🌹سواد زلف سیاه تو جاعل الظلمات

🍃بیاض روی چو ماه تو فالق الاصباح

🔴تعبیر: 

⭐️هر چیزی را که برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند. خود را گرفتار مسئله ای کرده ای که نجات از آن بسیار سخت است. آنقدر خود را غرق در این کار کرده ای که اطرافیان را از یاد برده ای. مقاومت کن حتی اگر مجبور شوی التماس کنی. خود را رهایی ده.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹فکر بلبل همه آن است که گل شد یارش

🍃گل در اندیشه که چون عشوه کند در کارش

🌹دلربایی همه آن نیست که عاشق بکشند

🍃خواجه آن است که باشد غم خدمتگارش

🔴تعبیر: 

⭐️به دست آوردن پول و سود به هر طریق ممکن جایز نیست بلکه اصل آن است که حلال و حرام مشخص باشد. با حرف زدن به جایی نمی رسید بهتر است کمی به قول هایی که داده اید و به عهدی که بسته اید فکر کنید و عمل نمایید. مواظب راهی که می روید باشید. سفر کرده ی شما به سلامت بر می گردد. انشاالله.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹بلبلی خون دلی خورد و گلی حاصل کرد

🍃باد غیرت به صدش خار پریشان دل کرد

🌹طوطی ای را به خیال شکری دل خوش بود

🍃ناگهش سیل فنا نقش امل باطل کرد

🔴تعبیر: 

⭐️شما تلاش خودتان را کرده اید، ناراحت نباشید. وجدانتان را ناراحت نکنید تا حدودی هم موفق شده اید ولی حسود زیاد دارید که آنها باعث اخلال در کارتان شده اند. به ائمه توسل جویید از بازی ایام غافل نشوید. فرصت باز هم پیش می آید.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹هر که شد محرم دل در حرم یار بماند

🍃وان که این کار ندانست در انکار بماند

🌹اگر از پرده برون شد دل من عیب مکن

🍃شکر ایزد که نه در پرده پندار بماند

🔴تعبیر: 

⭐️به عهد و پیمانی که بسته ای پایبند باش. حریم خود را حفظ کن وگرنه خیلی زود آبرویت می رود. عشق را در دل خود جاودانه کن تا هیچ وقت دلت تیره نگردد. محبت و عشق تو همه را حیران می کند و نامت را بر سر زبان ها می اندازد.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹سحر با باد می‌گفتم حدیث آرزومندی

🍃خطاب آمد که واثق شو به الطاف خداوندی

🌹دعای صبح و آه شب کلید گنج مقصود است

🍃بدین راه و روش می‌رو که با دلدار پیوندی

🔴تعبیر: 

⭐️حدیث درد و رنج و حاجت خویش را جز به باد به کشی دیگر نگفته اید چون می دانید که صدایتان را به خداوند می رساند. الطاف و رحمت ایزدی شامل حالتان شده است. به مقصود می رسید راهی را که می روید ادامه دهید فقط یادتان باشد کبر و غرور شما را از راهتان دور نسازد. نکند که طمع کنید و همت و تلاش را کنار بگذارید. همیشه با خدا باشید.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹ماهم این هفته برون رفت و به چشمم سالیست

🍃حال هجران تو چه دانی که چه مشکل حالیست

🌹مردم دیده ز لطف رخ او در رخ او

🍃عکس خود دید گمان برد که مشکین خالیست

🔴تعبیر: 

⭐️زیاد عجله می کنی، هر چند که همه می دانند چه روزهای سختی را پشتسر می گذاری. همگان ظاهر را می بینند پس برای حفظ آبرو ظواهر را حفظ ک. بسیار بی تجربه ای اما ادعای با تجربه بودن می کنی. کاری نکن که انگشت نما شوی، تو جوهر خوبیبرای کار داری همین مسئله باعث م شود تو به مراد برسی و تن خسته ات التیام پیدا کند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.