آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸یاد باد آن که نهانت نظری با ما بود

🍃رقم مهر تو بر چهره ما پیدا بود

🌸یاد باد آن که چو چشمت به عتابم می‌کشت

🍃معجز عیسویت در لب شکرخا بود

🔮تعبیر: 

🔸ایام جئانی و خوشگذرانی و راحتی زود می گذردو از خود و اطرافت غافل نشو که ناگهان این روزهای خوش جای خود را به رنج و مشقت می دهندو پس در عین خوشی و راحتی فکر آینده و حوادث ناگوار هم باش و همیشه آماده ی جنگ با مشقات باش.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸شاهدان گر دلبری زین سان کنند

🍃زاهدان را رخنه در ایمان کنند

🌸هر کجا آن شاخ نرگس بشکفد

🍃گلرخانش دیده نرگسدان کنند

🔮تعبیر: 

🔸غافل از حال خویش شده ای. تو جوانی پرشور هستی که از تو برای رسیدن به موفقیت استفاده می کنند و خودت از قافله عقب مانده ای. آنها خیلی از تو پایین تر هستند. سعی کن تو هم عقب نمانی. ظلمی به تو شده که به خاطرش غصه می خوری، ولی خداوند جواب ظالمان را می دهد.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸چو سرو اگر بخرامی دمی به گلزاری

🍃خورد ز غیرت روی تو هر گلی خاری

🌸ز کفر زلف تو هر حلقه‌ای و آشوبی

🍃ز سحر چشم تو هر گوشه‌ای و بیماری

🔮تعبیر: 

🔸دست به سوی هر گلی دراز می کنید خاری از آن به دستتان می نشیند یعنی اینکه به هر کسی که نرد عشق می بازید ضرر می بینید. بسیار ناراحتید، فکر می کنید شکست خورده اید کفر می گوئید. دلتان را صاف کنید باز هم امتحان کنید شعارتان این باشد که تا پیروز نشوم از پای نمی نشینم.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸سحر چون خسرو خاور علم بر کوهساران زد

🍃به دست مرحمت یارم در امیدواران زد

🌸چو پیش صبح روشن شد که حال مهر گردون چیست

🍃برآمد خنده خوش بر غرور کامگاران زد

🔮تعبیر: 

🔸مثل کوه استوار باش. صبح صادق در حال دمیدن است و تو در همین صبح به کام دل می رسی. این فال برای تو دولت و سعادت و مقام را یکجا بشارت می دهد. نکند زمانی که به تمام حاجاتت رسیدی خدا را فراموش کنی و منش و اخلاقت تغییر کند که در این زمان خداوند همه چیز را از تو خواهد گرفت.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸حالیا مصلحت وقت در آن می‌بینم

🍃که کشم رخت به میخانه و خوش بنشینم

🌸جام می گیرم و از اهل ریا دور شوم

🍃یعنی از اهل جهان پاکدلی بگزینم

🔮تعبیر: 

🔸بسیار انسان آزاده و نترسی هستید. هیچ وقت کاری نمی کنید که باعث سرافکندگیتان شود. همیشه در صدد رفع عیوب و اشکالات خودتن می باشید. غمی در دل دارید که بسیار سنگین است فقط از خدا بخواهید تا ستم هایی که به شما روا شده فراموش گردد و دلتان دوباره مالامال از مهر و دوستی شود.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸ای دل آن دم که خراب از می گلگون باشی

🍃بی زر و گنج به صد حشمت قارون باشی

🌸در مقامی که صدارت به فقیران بخشند

🍃چشم دارم که به جاه از همه افزون باشی

🔮تعبیر: 

🔸دعایتان فقط برای رسیدن به مال و ثروت است ولی بدانید شما ثروتی دارید که شاید دیگران حسرت آن را داشته باشند و آن نعمت سلامتی است. برای رسیدن به مقصود باید خطرها را به جان خرید. زیرک باشید و از اطرافتان غافل نشوید. بیشتر به تکامل روحی خودتان بپردازید و حرص ایام و مادیات را نخورید.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸آن پیک نامور که رسید از دیار دوست

🍃آورد حرز جان ز خط مشکبار دوست

🌸خوش می‌دهد نشان جلال و جمال یار

🍃خوش می‌کند حکایت عز و وقار دوست

🔮تعبیر: 

🔸رسیدن خبر خوش نزدیک است که نوید فتح و خوشبختی می دهد. از حریفان و رقیبان نترس. خداوند فتنه ی آنها را خنثی می کند. بخت با توست، اطرافیانت تکیه گاه محکمی برای تو خواهند بد. به جای غرور وقار داشته باش.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸تویی که بر سر خوبان کشوری چون تاج

🍃سزد اگر همه دلبران دهندت باج

🌸دو چشم شوخ تو برهم زده خطا و حبش

🍃به چین زلف تو ماچین و هند داده خراج

🔮تعبیر: 

🔸اینقدر ظاهربین نباش. ظواهر تو را فریب داده اند و بابت این مسئله از تو سوئ استفاده می کنند. فکر می کنی اگر جواب رد بشنوی میمیری و شفای دردت را فقط رسیدن به یار میدانی. هر چند که او کوچکترین توجهی به تو ندارد. خودت را خسته نکن.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸دل من در هوای روی فرخ

🍃بود آشفته همچون موی فرخ

🌸بجز هندوی زلفش هیچ کس نیست

🍃که برخوردار شد از روی فرخ

🔮تعبیر: 

🔸آنقدر در حال و هوای یار به وصال فکر کرده ای که زندگی را فراموش کرده و تمام سختی ها را به جان خریده ای. دل . دیده ات را با گریه به تاراج داده دیگر اشکی باقی نمانده است. هر چه مقدر و قسمت باشد همان می شود. امیدت را هیچ وقت از دست نده چون خداوند ارحم و الراحمین است.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸فکر بلبل همه آن است که گل شد یارش

🍃گل در اندیشه که چون عشوه کند در کارش

🌸دلربایی همه آن نیست که عاشق بکشند

🍃خواجه آن است که باشد غم خدمتگارش

🔮تعبیر: 

🔸به دست آوردن پول و سود به هر طریق ممکن جایز نیست بلکه اصل آن است که حلال و حرام مشخص باشد. با حرف زدن به جایی نمی رسید بهتر است کمی به قول هایی که داده اید و به عهدی که بسته اید فکر کنید و عمل نمایید. مواظب راهی که می روید باشید. سفر کرده ی شما به سلامت بر می گردد. انشاالله.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸بیا که ترک فلک خوان روزه غارت کرد

🍃هلال عید به دور قدح اشارت کرد

🌸ثواب روزه و حج قبول آن کس برد

🍃که خاک میکده عشق را زیارت کرد

🔮تعبیر: 

🔸کسب و کارتان پررونق می شود و به سود کلانی دست پیدا می کنید. در حال معامله زهد و تقوی را کنار نگذارید چون برکت مالتان از بین می رود. به زیارت مکه ی مکرمه می روید. به کسی به چشم حقارت نگاه نکنید تا همیشه مقام و منزلت داشته باشید.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸منم که گوشه میخانه خانقاه من است

🍃دعای پیر مغان ورد صبحگاه من است

🌸گرم ترانه چنگ صبوح نیست چه باک

🍃نوای من به سحر آه عذرخواه من است

🔮تعبیر: 

🔸با یک عذرخواهی همه چیز درست می شود و انشاالله از بند غم رهایی خواهی یافت. خداوند از تو حرکت می خواهد و خود برکت عطامی فرماید. روی به آستان حق بیاور تا به مقام عالی برسی. نذری کرده ای که اگر از این ورطه ی غم نجات پیدا کنی تا دم مرگ از راه راست برنمی گردی.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.