آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸در عهد پادشاه خطابخش جرم پوش

🍃حافظ قرابه کش شد و مفتی پیاله نوش

🌸صوفی ز کنج صومعه با پای خم نشست

🍃تا دید محتسب که سبو می‌کشد به دوش

🔮تعبیر: 

🔸الان موقع حرف زدن نیست، کمی تال کن. فکری به حال خودت بکن تا از این غم رهایی پیدا کنی. تا جوانی می توانی کاری انجام دهی. نگو فعلا” جوانم و وقت برای توبه زیاد است. برای رسیدن به مراد باید رنج و سختی و انتظار بکشی و اگر عجله کنی همه چیز را بر باد می دهی.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸دیدی که یار جز سر جور و ستم نداشت

🍃بشکست عهد وز غم ما هیچ غم نداشت

🌸یا رب مگیرش ار چه دل چون کبوترم

🍃افکند و کشت و عزت صید حرم نداشت

🔮تعبیر: 

🔸چرا عاقل کند کاری ک باز آرد پشیمانی. از کاری که کرده ای بسیار نادم و پشیمانی. با شکست مواجه شده ای و فکر می کنی دیگر کسی تو را دوست ندارد و مورد احترام نیستی. اما مرور زمان همه چیز را دست می کند. مطمئن باش این شکست مقدمه ای است برای پیروزی بزرگ انشاالله.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸خدا را کم نشین با خرقه پوشان

🍃رخ از رندان بی‌سامان مپوشان

🌸در این خرقه بسی آلودگی هست

🍃خوشا وقت قبای می فروشان

🔮تعبیر: 

🔸هر قدر به خدا نزدیکتر شوید درد زمانه را کمتر حس می کنید و هر قدر هم درویشانه زندگی کنید بهتر سر و سامان می گیرید. اما شما فردی عجول و بی طاقت هستید و هر ضرری که می بینید به خاطر عجله ی بی مورد خودتان می باشد. زیاد حرص می خورید از این مسئله حذر کنید. خداهر چه که لایق آن باشید به شما می دهد.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸از من جدا مشو که توام نور دیده‌ای

🍃آرام جان و مونس قلب رمیده‌ای

🌸از دامن تو دست ندارند عاشقان

🍃پیراهن صبوری ایشان دریده‌ای

🔮تعبیر: 

🔸اینقدر سنگدل نباش. غرور کاذب خویش را دور بریز کسانی هستند که تو را بسیار دوست می دارند تو هم از محبت خود بخشش کن که اگر غفلت کنی در آینده خود را سرزنش خواهی کرد. زیاده روی باعث ضرر است و پشیمانی به بار می آورد.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند

🍃چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند

🌸مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس

🍃توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند

🔮تعبیر: 

🔸مشکلی داری به جای اینکه آن را حل کنی کاری می کنی که اوضاع بدتر شود. با دغل بازی و دروغ کاری از پیش نمی بری. عقلت را به کار نمی اندازی. به عبادت بپرداز و کمی فکر کن تا دلت قوی شود. تو حسن های زیادی داری که پنهان مانده اند ذات تو خوب است ولی ظاهرا” خود را بد نشان می دهی.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸آن پیک نامور که رسید از دیار دوست

🍃آورد حرز جان ز خط مشکبار دوست

🌸خوش می‌دهد نشان جلال و جمال یار

🍃خوش می‌کند حکایت عز و وقار دوست

🔮تعبیر: 

🔸رسیدن خبر خوش نزدیک است که نوید فتح و خوشبختی می دهد. از حریفان و رقیبان نترس. خداوند فتنه ی آنها را خنثی می کند. بخت با توست، اطرافیانت تکیه گاه محکمی برای تو خواهند بد. به جای غرور وقار داشته باش.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸دل من در هوای روی فرخ

🍃بود آشفته همچون موی فرخ

🌸بجز هندوی زلفش هیچ کس نیست

🍃که برخوردار شد از روی فرخ

🔮تعبیر: 

🔸آنقدر در حال و هوای یار به وصال فکر کرده ای که زندگی را فراموش کرده و تمام سختی ها را به جان خریده ای. دل . دیده ات را با گریه به تاراج داده دیگر اشکی باقی نمانده است. هر چه مقدر و قسمت باشد همان می شود. امیدت را هیچ وقت از دست نده چون خداوند ارحم و الراحمین است.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸اگر به باده مشکین دلم کشد شاید

🍃که بوی خیر ز زهد ریا نمی‌آید

🌸جهانیان همه گر منع من کنند از عشق

🍃من آن کنم که خداوندگار فرماید

🔮تعبیر: 

🔸اگر از دستور خدا عتاب کنی و به بندگان خدا ریا کنی همه کس و همه چیز از تو دور می شوند. طمع به مال مردم نکن که اگر مردم تو را ببخشند خدا تو را نمی بخشد پس با خدا باش. حلقه ی در خانه ی خدا را بگیر تا خدا تو را به حلقه ی یار برساند و از بلاها رهایی یابی و دل خسته ات آرام گیرد.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸بر سر آنم که گر ز دست برآید

🍃دست به کاری زنم که غصه سر آید

🌸خلوت دل نیست جای صحبت اضداد

🍃دیو چو بیرون رود فرشته درآید

🔮تعبیر: 

🔸تصمیم خود را عملی کن و هر کاری از دستت برمی آید انجام بده. غصه های تو به پایان رسیده است. با تلاش و اراده ی خویش شیطان را در وجودت کشته ای، حال وقت برپا خاستن است. از خدا جدا نشو تا همیشه نتیجه ی کار بر وفق مرادت باشد.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸دل از من برد و روی از من نهان کرد

🍃خدا را با که این بازی توان کرد

🌸شب تنهاییم در قصد جان بود

🍃خیالش لطف‌های بی‌کران کرد

🔮تعبیر: 

🔸بسیار ناراحت هستی، پلی شده ای برای موفقیت دیگران. جلوی ضرر را از هر جا بگیری به نفع توست. حاجتی داری که برای رسیدن به آن طاقت را از کف داده ای زود به نیت خودت می رسی به اندازه ی یک چشم برهم زدن.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸روزگاریست که سودای بتان دین من است

🍃غم این کار نشاط دل غمگین من است

🌸دیدن روی تو را دیده جان بین باید

🍃وین کجا مرتبه چشم جهان بین من است

🔮تعبیر: 

🔸دیگر خسته شده ای. صبرو قرار نداری از سرگردانی خسته ای و این باعث دل شکستگی تو شده است. فقر و بی پولی عذابت می دهد. مقصود و مراد تو همان ثروت است که برای رسیدن به آن خود را به هر آب و آتشی می زنی. نترس روزی خواهد رسید که همه ی مردم تو را تحسین کنند و از تو کمک می خواهند.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸ای قصه بهشت ز کویت حکایتی

🍃شرح جمال حور ز رویت روایتی

🌸انفاس عیسی از لب لعلت لطیفه‌ای

🍃آب خضر ز نوش لبانت کنایتی

🔮تعبیر: 

🔸قصه ی زندگیتان بسیار زیبا و پر حکایت است. گاهی آنقدر شیرین است که مثل لطیفه ای از آن یاد می کنید و جوان می شوید. گاهی آنقدر غصه در آن موج می زند که تاب تحمل ندارید. قدر آن چیزی را که داشتید ندانستید و حال دارید از فراق آن می سوزید. تنها آرزویتان رهایی از غم و درد است که عنایت خداوند آن را برآورده می سازد.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.