آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸دل ما به دور رویت ز چمن فراغ دارد

🍃که چو سرو پایبند است و چو لاله داغ دارد

🌸سر ما فرونیاید به کمان ابروی کس

🍃که درون گوشه گیران ز جهان فراغ دارد

🎀تعبیر: 

🔸چاره ای غیر از سکوت ندارید. راهتان را گم کرده اید. بسیار بی تاب هستید. همه تو را دست کم می گیرند نسبت به این موضوع بی تفاوت باشید. کسانی با تو هم صحبت هستند که در ظاهر نصیحت ولی در باطن و پشت سر با تو دشمنی می کنند.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸پیش از اینت بیش از این اندیشه عشاق بود

🍃مهرورزی تو با ما شهره آفاق بود

🌸یاد باد آن صحبت شب‌ها که با نوشین لبان

🍃بحث سر عشق و ذکر حلقه عشاق بود

🎀تعبیر: 

🔸ناراحت و افسرده نباش و اینقدر فکر گذشته را نکن. فکر این باش به عهد و پیمانی که بسته ای عمل کنی. به دنبال کسب روزی باش که خداوند هر آنچه را که بخواهی از مال و دولت به تو می بخشد. فعلا” نمی توانی به عهدی که بسته ای عمل کنی ولی سعی خودت را می کنی. این سعی و کوشش تو را به سر منزل مقصود می رساند.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸گر چه ما بندگان پادشهیم

🍃پادشاهان ملک صبحگهیم

🌸گنج در آستین و کیسه تهی

🍃جام گیتی نما و خاک رهیم

🎀تعبیر: 

🔸گنج بزرگی در منارتان هست که تسبت با آن بی اهمیتید. آنقدر مغرور شده اید که به اطاف و زیر پای خودتان نگاه نمی کنید. همنشینی با دوستانتان را غنیمت بدانید و از خواب غفلت بیدار شوید. دشمنی را کر بگذارید تا بتوانید پیروز شوید و به نیات خودتان برسید باید مانند شیری باشید تا بتوانید دشمنان را که همچون ماری شما را نیش می زنند از بین ببرید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد

🍃وجود نازکت آزرده گزند مباد

🌸سلامت همه آفاق در سلامت توست

🍃به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد

🔮تعبیر: 

🔸از اینکه همیشه سلامت و تندرست هستی خدا را شکر نمی کنی. با اینکه ظاهرا” خشن هستی اما باطنی بس لطیف داری. از چشم زخم ایمن هستی. رقیب نداری از طعنه ی اطرافیان نرنج. کار خودت را انجام بده. حاجت تو برآورده می شود.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸عشقبازی و جوانی و شراب لعل فام

🍃مجلس انس و حریف همدم و شرب مدام

🌸ساقی شکردهان و مطرب شیرین سخن

🍃همنشینی نیک کردار و ندیمی نیک نام

🎀تعبیر: 

🔸موقعیت برای شما مهیاست. این گوی و این میدان. اگر کمی فکر و تامل کنید همه چیز یکجا نصیبتان می شود. خداوند بسیا دوستتان دارد که مقام و ثروت و یار خوب رابه ما داده حالا باید دید که در مقابل این لطف الهی چه کار می کنید و چگونه شاکر هستد.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸آن غالیه خط گر سوی ما نامه نوشتی

🍃گردون ورق هستی ما درننوشتی

🌸هر چند که هجران ثمر وصل برآرد

🍃دهقان جهان کاش که این تخم نکشتی

🎀تعبیر: 

🔸از کاری که کرده اید سخت پشیمانید هر چند که تلاش زیادی می کنید تا به مقصود برسید ولی نتیجه ی خوبی برایتان ندارد. با گوشه گیری هم کاری از پیش نمی برید. آنقدر عاقل هستید که راهی برای رهایی از غم پیدا کنید. دست تقدیر برایتان اینچنین رقم زده اما چون دل پاکی دارید باز همه چیز درست می شود.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸خواب آن نرگس فتان تو بی چیزی نیست

🍃تاب آن زلف پریشان تو بی چیزی نیست

🌸از لبت شیر روان بود که من می‌گفتم

🍃این شکر گرد نمکدان تو بی چیزی نیست

🎀تعبیر: 

🔖شکست تو در این راه پله ی صعودی است در راهی و هرگونه نقصان حکمتی دارد. چه بسا سلامتی تو در فقر باشد. امیدت را از دست نده. فعلاصلاح در این است که روزگار را اینطور طی کنی و یقین بدان راز بودن تو در این است که با روزگار صلح کنی.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست

🍃پیرهن چاک و غزل خوان و صراحی در دست

🌸نرگسش عربده جوی و لبش افسوس کنان

🍃نیم شب دوش به بالین من آمد بنشست

🎀تعبیر: 

🔖چرا کاری را که به نفع تو نیست انجام می دهی و چیزی را که ارزشی ندارد به بهای گزاف می خواهی به دست آوری. گره کارت به دست خودت باز می شود. پس منتظر غیب منشین. متکی به بازوی خودت باش تا به مراد خود برسی.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸فکر بلبل همه آن است که گل شد یارش

🍃گل در اندیشه که چون عشوه کند در کارش

🌸دلربایی همه آن نیست که عاشق بکشند

🍃خواجه آن است که باشد غم خدمتگارش

🎀تعبیر: 

🔖به دست آوردن پول و سود به هر طریق ممکن جایز نیست بلکه اصل آن است که حلال و حرام مشخص باشد. با حرف زدن به جایی نمی رسید بهتر است کمی به قول هایی که داده اید و به عهدی که بسته اید فکر کنید و عمل نمایید. مواظب راهی که می روید باشید. سفر کرده ی شما به سلامت بر می گردد. انشاالله.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸ای که با سلسله زلف دراز آمده‌ای

🍃فرصتت باد که دیوانه نواز آمده‌ای

🌸ساعتی ناز مفرما و بگردان عادت

🍃چون به پرسیدن ارباب نیاز آمده‌ای

🎀تعبیر: 

🔖آفرین بر شما که هر کاری را حتی نیت کردن در دل را از بهر ثواب انجام می دهید و هیچ لذتی را بالاتر از خواندن نماز نمی دانید. بسیار صبور هستید و با همه کس کنار می ْئید. نیازتان را جز خدا به احدی نگفته اید. رازتان را هم به کسی نگوئید که هدف نزدیک و مرادتان در راه است.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸گر تیغ بارد در کوی آن ماه

🍃گردن نهادیم الحکم لله

🌸آیین تقوا ما نیز دانیم

🍃لیکن چه چاره با بخت گمراه

🎀تعبیر: 

🔖بسیار انسان مصممی هستید حتی اگر سنگ هم از آسمان ببارد کاری را که اراده کرده اید به پایان می رسانید. در برابر حکم الهی تسلیممحض هستید. روش تان راه درستی است برای همین خیلی زود به تیجه می رسید. در برابر گناه می ایستید و شیطان را لعنت می کنید. برای رسیدن به حاجت باید راهی سخت و دشوار را تحمل کنید.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸مردم دیده ما جز به رخت ناظر نیست

🍃دل سرگشته ما غیر تو را ذاکر نیست

🌸اشکم احرام طواف حرمت می‌بندد

🍃گر چه از خون دل ریش دمی طاهر نیست

🎀تعبیر: 

🔖مطمئن باش به مقصود خواهی رسید.شک نداشته باش خودت می دانی که هدفت را شناخته ای و در چه راهی قدم می گذاری و به خود عتماد داری و همین خیلی کمکت می کند. دام ها را گشوده و از قفس چون باد فرار کرده ای تا برای مرادت تلاش کن. مردم تو را تحسین می کنند و همگان دوستت دارند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.