آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸در این زمانه رفیقی که خالی از خلل است

🍃صراحی می ناب و سفینه غزل است

🌸جریده رو که گذرگاه عافیت تنگ است

🍃پیاله گیر که عمر عزیز بی‌بدل است

🔮تعبیر: 

🔸قدر جوانی خویش را بدانید. فرصتهای طلایی را یکی یکی دارید از دست می دهید. به یار خود اعتماد کنید. با چشم عق به دور دست نگاه کنید. با یک اتفاق کوچک میدان را ترک نکنید. مقاوم باشید اگر هنری دارید آن را نشان بدهید که به نفع شماست و هوشیاری بهترین روش برای پیروزیتان می باشد.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸ای که با سلسله زلف دراز آمده‌ای

🍃فرصتت باد که دیوانه نواز آمده‌ای

🌸ساعتی ناز مفرما و بگردان عادت

🍃چون به پرسیدن ارباب نیاز آمده‌ای

🔮تعبیر: 

🔸آفرین بر شما که هر کاری را حتی نیت کردن در دل را از بهر ثواب انجام می دهید و هیچ لذتی را بالاتر از خواندن نماز نمی دانید. بسیار صبور هستید و با همه کس کنار می ْئید. نیازتان را جز خدا به احدی نگفته اید. رازتان را هم به کسی نگوئید که هدف نزدیک و مرادتان در راه است.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸خدا را کم نشین با خرقه پوشان

🍃رخ از رندان بی‌سامان مپوشان

🌸در این خرقه بسی آلودگی هست

🍃خوشا وقت قبای می فروشان

🔮تعبیر: 

🔸هر قدر به خدا نزدیکتر شوید درد زمانه را کمتر حس می کنید و هر قدر هم درویشانه زندگی کنید بهتر سر و سامان می گیرید. اما شما فردی عجول و بی طاقت هستید و هر ضرری که می بینید به خاطر عجله ی بی مورد خودتان می باشد. زیاد حرص می خورید از این مسئله حذر کنید. خداهر چه که لایق آن باشید به شما می دهد.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸به صوت بلبل و قمری اگر ننوشی می

🍃علاج کی کنمت آخرالدواء الکی

🌸ذخیره‌ای بنه از رنگ و بوی فصل بهار

🍃که می‌رسند ز پی رهزنان بهمن و دی

🔮تعبیر: 

🔸برای آینده ی خود توشهای فراهم کن، پس اندازی از مال کن. زیرا آینده ای نامعلوم در انتظار توست. شاید اتفاقاتی بیافتد که مجبور شوی به پس انداز خود تکیه کنی. دیگران را از اطرافت پراکنده نکن، آنها در آینده به دردت می خورند. هیچ مقامی و مالی ماندگار نیست پس به فردا بیشتر فکر کنو به امید این مباش که مال مفتی به تو ببخشند.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸خیز و در کاسه زر آب طربناک انداز

🍃پیشتر زان که شود کاسه سر خاک انداز

🌸عاقبت منزل ما وادی خاموشان است

🍃حالیا غلغله در گنبد افلاک انداز

🔮تعبیر: 

🔸بسیار انسان ناامیدی هستید و به جای کردار و عمل خوب صحبت از غم و غصه می کنید برای موفقیت اول اشک و آه را از خود دور کرده و برای چیزی که ماندنی نیست غصه نخورید. دلتان وقتی شفا پیدا می کند که سر بر آستان حق بنهید. بدبینی را دور بریزید و دلتان را مثل آینه صیقل بدهید.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸آن سیه چرده که شیرینی عالم با اوست

🍃چشم میگون لب خندان دل خرم با اوست

🌸گر چه شیرین دهنان پادشهانند ولی

🍃او سلیمان زمان است که خاتم با اوست

🔮تعبیر: 

🔸آن کسی را که بسیار دوست می داری چند صباحی از او جدا می شوی و کسی را برای درد دل نمی یابی اما ایمان به خداوند و صبر باعث می شود این جدایی را تحمل کنی. فکر نکن که دیگر آخر زمان شده باز هم نکته ها و اتفاقات بسیار خوبی پیش خواهد آمد که دل مرده ی تو را زنده می کند. به امید بخشش خداوند باش.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸نسیم صبح سعادت بدان نشان که تو دانی

🍃گذر به کوی فلان کن در آن زمان که تو دانی

🌸تو پیک خلوت رازی و دیده بر سر راهت

🍃به مردمی نه به فرمان چنان بران که تو دانی

🔮تعبیر: 

🔸شما همچون زمین تشنه ای هستید که با قطره قطره ی باران سراب می شود و همچون پرنده ایی که آرزوی پرواز دارد. این امیدواری است که نجات بخش شماست. سرگشتگی تان از فرمانبرداری از نادانان است. پس زیرک باشید معامله ای انجام خواهید داد که بسیار سودمند و ناجی شما از بند گرفتاری است.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸به غیر از آن که بشد دین و دانش از دستم

🍃بیا بگو که ز عشقت چه طرف بربستم

🌸اگر چه خرمن عمرم غم تو داد به باد

🍃به خاک پای عزیزت که عهد نشکستم

🔮تعبیر: 

🔸یارتان اگرچه از نظر مادی در مضیغه می باشد ولی بسیار مهربا و وفادار است. به او اعتماد کنید او تمام خوشی ها را بر خود حرام کرده تا بتواند شما را خوشبخت نماید. در رسیدن به حاجات شما هم کمکش کنید هر چند که او می گوید شرمنده است ولی شما باز هم یاری اش دهید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸دوش رفتم به در میکده خواب آلوده

🍃خرقه تردامن و سجاده شراب آلوده

🌸آمد افسوس کنان مغبچه باده فروش

🍃گفت بیدار شو ای ره رو خواب آلوده

🔮تعبیر: 

🔸از خواب غفلت بیدار شو که بسیار دیر شده و عقب مانده ای رخوت و کسالت را کنار بگذار و جوهر خویش را که همانا همت و مردانگی است نشان بده. توبه را برای زمان پیری نگذار در جوانی پاک بودن هنر است. هیچ کس بی عیب نیست و خرده نگیر.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸گلبرگ را ز سنبل مشکین نقاب کن

🍃یعنی که رخ بپوش و جهانی خراب کن

🌸بفشان عرق ز چهره و اطراف باغ را

🍃چون شیشه‌های دیده ما پرگلاب کن

🔮تعبیر: 

🔸همگان مجذوب شما می شوند و تو کسی هستی که از حسن و خوبی کم نداری. چشمهایت همه را افسون می کند و بدون هیچ کلامی با همه حرف می زند. پیمانی که بسته ای بسیار مبارک و فرخنده است روزگارت روز به روز بهتر می شود. لطف و محبت کسی دائم شامل حالت می شود. به آرزویت می رسی و جوانتر می شوی.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸بالابلند عشوه گر نقش باز من

🍃کوتاه کرد قصه زهد دراز من

🌸دیدی دلا که آخر پیری و زهد و علم

🍃با من چه کرد دیده معشوقه باز من

🔮تعبیر: 

🔸یکان تصمیم نادست تان باعث یک عمر پشیمانی شما شده است. به ایمان خویش تکیه کنید با گریه و زتری کردن کاری از پیش نمی برید. از چیزی نترسید دوباره یا علی گفته و شروع کنید. با داشتن قدم اول نسیم پیروزی وزیدن می کند تا حالا فکر می کردید نقشه هایتان عملی نیست ولی با کمی تدبیر به حقیقت می پیوندد.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸ابر آذاری برآمد باد نوروزی وزید

🍃وجه می می‌خواهم و مطرب که می‌گوید رسید

🌸شاهدان در جلوه و من شرمسار کیسه‌ام

🍃بار عشق و مفلسی صعب است می‌باید کشید

🔮تعبیر: 

🔸از فقر و نداری خود شرمنده نباش، خوبی تو سرمایه ی دولت تو است. ابرهای نعمت و رحمت به سویت می آیند و نجات پیدا می کنی و کارت بالا می گیرد. از چیزی نترس زیرا کسی که راه درست می رود ترس به دل راه نمی دهد. خداوند عادل و روزی رسان است. تو را هم فراموش نکرده و به تو هم کرم می کند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.