آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

علت فوت معصومه حائری همسر شهید آیت‌الله سیدمصطفی خمینی چه بود؟

«معصومه حائری» عروس امام خمینی(ره) و همسر شهید آیت‌الله سیدمصطفی خمینی صبح امروز پنج‌شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ دارفانی را وداع گفتند.

معصومه حائری فرزند مرحوم آیت‌الله شیخ مرتضی حائری و از خاندان آیت الله العظمی شیخ عبدالکریم حائری بنیان گذار حوزه علمیه قم است. او با آیت الله شهید مصطفی خمینی ازدواج کرده و عروس ارشد حضرت امام خمینی (س) است.

«معصومه حائری» عروس امام خمینی(ره) و همسر شهید آیت‌الله سیدمصطفی خمینی صبح روز (پنج‌شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳) پس از یک دوره بیماری درگذشت.

معصومه حائری فرزند مرحوم آیت‌الله شیخ مرتضی حائری و از خاندان آیت‌الله العظمی شیخ عبدالکریم حائری، بنیانگذار حوزه علمیه قم بود.

خانم معصومه حائری در تاریخ ۱۷ فروردین ماه سال ۱۳۳۳ با حاج آقا مصطفی خمینی ازدواج کردند، ایشان در ابتدا علاقه‌ای به ازدواج نداشتند، اما با توجه به شرایط آن دوران به توصیه پدرشان و بعد از ملاقات حاج آقا مصطفی به ازدواج با ایشان رضایت می‌دهند، و بعد از گذشت یک سال به عقد ایشان در می‌آیند

حاصل ازدواجشان ۴ فرزند بود، دو تن از فرزندانشان در کودکی از دنیا رفته اند، و یک پسر به نام حسین و یک دختر به نام مریم دارند. ایشان در دوران تبعید حضرت امام (س) و حاج آقا مصطفی در عراق حضور داشتند، و همسر گرامیشان را همراهی می‌کردند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.