آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

زمان پخش سریال آوای باران فصل ۲ از شبکه سه سیما

سریال آوای باران با توجه به پربیننده بودنش حتی در زمان پخش مجددش در یک فصل ساخته شد، زمزمه هایی از ساخت فصل دوم آن به گوش می رسد که می خوانیم.

فصل اول سریال آوای باران اولین بار در سال ۱۳۹۲ از شبکه سه سیما به نمایش در آمده است، قرار بود فصل دوم این مجموعه نیز در ۸۰ قسمت و در قالب ۲ فاز ۴۰ قسمتی ساخته شود که سیناپس فصل دوم توسط علیرضا کاظمی‌پور به نگارش درآمده است.

چرا فصل دوم آوای باران ساخته نشد؟

این پرسش بسیاری از بینندگان و حتی اهالی رسانه بود که چرا این سریال که محمد هاشمی‌اصل پیش‌تر به آماده بودن فیلمنامه و حتی به سرنوشت برخی از کاراکتر‌های اصلی‌اش، اشاره کرده بود، به فصل دوم نرسید؟ ماجرا از این قرار است که فیلمنامه فصل دوم را علیرضا کاظمی‌پور نوشته، در دوران مدیریت حسین کرمی در سیمافیلم ارائه شده و آن‌ها این فیلمنامه را به شبکه یک واگذار کردند.

محمد هاشمی‌اصل در جریان گفتگو با خبرنگار تسنیم به این نکته اشاره کرد که فیلمنامه مورد اقبال مسئولان شبکه یک قرار گرفت. اما بحثی پیش آمد مبنی بر اینکه این سریال برای شبکه سه بوده و نمی‌تواند در شبکه یک ادامه پیدا کند. به همین دلیل، ما دوباره طرح را به شبکه ۳ ارائه کردیم که آن‌ها موافق قصه نبودند؛ سراغ نویسندگان دیگری رفتیم و طرح‌های دیگری ارائه دادیم، باز هم آن طرح‌ها اجرایی نشد.

زمان پخش سریال آوای باران فصل 2

مشکل من بودم نه فیلمنامه!

او تأکید کرد: شبکه سه طرح فصل دوم سریال «آوای باران» را قبول نکرد، چون مشکل من بودم نه فیلمنامه! چرا که فصل دوم این سریال با توجه به قصه‌ای که دارد، نسبت به فاز اول قوی‌تر خواهد بود. با خودم می‌گویم اگر قصه ناراحت‌کننده و تلخ است چرا تلویزیون چندین بار تاکنون، این سریال را تکرار کرده و این روز‌ها هم شبکه آی‌فیلم این سریال را پخش می‌کند. مردم هنوز هم شخصیت‌ها و روند داستانی این سریال را دوست دارند؛ چرا که چارچوب و قصه درستی داشت.

به ما گفتند نه معتاد و نه معضل اجتماعی نمی‌خواهیم!

وی به دلایلِ غیراصولی برای ساخته نشدن این سریال تلویزیونی اشاره کرد و گفت: در زمان مدیریت آقای سرافراز به ما گفتند نه معتاد و نه معضل اجتماعی نمی‌خواهیم! این سریال تلخ است و جامعه را گرفتار سیاه‌نمایی می‌کند. اما اگر دغدغه فیلمنامه معضلات و آسیب‌شناسی اجتماعی نباشد درام شکل نمی‌گیرد. اگر واقعاً این سریال، جامعه را دچار سیاه‌نمایی می‌کند، پس چرا چندین بار تا الان بازپخش آن روی آنتن می‌رود؟

نقش الهام چرخنده در آوای باران ۲

هاشمی‌اصل در خصوص اینکه قرار بود الهام چرخنده رئیس گدا‌ها باشد، تصریح کرد: فیلمنامه سریال را آماده کردیم و حتی سرنوشتِ برخی از کاراکتر‌های اصلی مشخص شد؛ به طور مثال زیورِ داستان (الهام چرخنده) با رئیس گداها، ظاهر می‌شد و خیلی از اتفاقات دیگر که به مراتب جذاب‌تر بودند. اینجا بیشتر لجبازی اتفاق افتاد که این سریال، بِرند شبکه سه است و نباید به شبکه دیگری برود. آن‌قدر ایراد گرفتند که چندین بار از نویسندگان مختلفی بهره بردیم، اما سرانجام هیچ‌کدام مورد قبولشان نشد. به اینجا رسید که با خودم گفتم مشکل من بودم فیلمنامه مشکلی نداشت.

آوای باران یک مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده است که در سال ۱۳۹۲ در ۴۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای از شبکه سه سیما پخش شده‌است و خواننده تیتراژ پایانی این سریال احسان خواجه‌امیری است.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.