آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

روز جهانی همبرگر در تقویم ۱۴۰۳ چه روزی است؟

همبرگر از غذاهای فستفودی با پایه گوشت می باشد، این غذا که کلی هم طرفدار دارد روز جهانی نیز دارد که در اینجا با روز جهانی همبرگر در تقویم ۱۴۰۳ آشنا خواهیم شد.

۲۸ می هر سال روز جهانی همبرگر نامیده شده است در این روز عاشقان همبرگر وجود خوراکی خوشمزه ای مثل همبرگر را جشن می گیرند. در ادامه این مطلب تاریخ روز جهانی همبرگر در تقویم ۱۴۰۳ بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تاریخ روز جهانی همبرگر در تقویم سال ۱۴۰۳

تاریخ دقیق روز جهانی همبرگر در تقویم شمسی برابر است با :

سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳

تاریخ دقیق روز جهانی همبرگر در تقویم قمری برابر است با :

۱۹ ذوالقعده ۱۴۴۵

تاریخ دقیق روز جهانی همبرگر در تقویم میلادی برابر است با :

۲۸ مه ۲۰۲۴

تاریخچه نامگذاری روز جهانی همبرگر

روز جهانی همبرگر یک تعطیلی غیر رسمی است که در تاریخ ۲۸ ماه می برگزار می شود. روز جهانی همبرگر در سال ۱۸۸۰ نامگذاری شد و نام گذاری آن به دلیل استقبال زیاد از استیک همبرگر در نیویورک بود که از سال ۱۸۳۰ نظرها را به خود جلب کرده بود.

با گذشت زمان نام همبرگر به برگر تبدیل شد، این تغییر نام در سال ۱۹۳۰ افتاد و از آن زمان به بعد نام همبرگر در کشور های آمریکایی شهرت بسیار زیادی پیدا کرد و در سال ۲۰۱۲ تخمین زده شد که در بسیاری از کشور های بزرگ، در سال تقریباً ۵۰ میلیارد برگر مصرف می شود.

روز جهانی همبرگر در تقویم ۱۴۰۳ چه روزی است؟

روز جهانی همبرگر چه روزی است ؟

خوردن برگرها برای بسیاری از ما به معنی خوشبختی واقعی هستند؛ شما میتوانید همبرگر خود را با پیاز و یا سس کبابی تزئین کنید و با اضافه کردن پنیر نیز از آن لذت دو چندان ببرید.

به هر حال، سخت است به نتیجه برسیم که برگر غذای کامل نیست، خصوصا امروز که به عنوان روز برگر به نام این غذای محبوب در نظر گرفته شده است.

روز برگر توسط شخصی به نام آقای هاید تاسیس شد تا غذای مورد علاقه خود را جشن بگیرد. گفته شد که برگرها در هامبورگ آلمان کشف شده اند و اگر چه همبرگر نام خود را از شهر هامبورگ (آلمان) وامدار است، اما این غذا مشهور و جهانی است.

در ابتدا آن را به عنوان یک استیک هامبورگی می شناختند، که در یک ظرف سرو می شده است و با تغییرات متعدد، یک روز را راه خود را بر روی یک نان، پیدا کرد و سپس دوستانی همچون پنیر،گوجه و… را در کنار خود دید.

روز جهانی همبرگر در تقویم ۱۴۰۳ چه روزی است؟

روز همبرگر را در خانه یا رستوران جشن بگیرید

اگرچه اولین برگر ها از گوشت قرمز بوده اما اینک این غذای خوشمزه با گوشت سفید نیز تهیه می شود.معمولا هنگامی که از همبرگر سخن گفته می شود ذهن انسان به سراغ فست فود ها یا حتی برند هایی مثل مک دونالد می رود.

اما خوبی همبرگر آن است که حتی می توانید لذت خوردن یک برگر رویایی دست پخت خود را را در خانه تجربه کنید. روز برگر فرصتی برای شما است که از این گنجینه خوشمزه بیشتر از قبل لذت ببرید!

روز برگر که هر ساله در ۲۸ ماه مه برگزار می شود یکی از ساده ترین، سرگرم کننده ترین و خوشمزه ترین روزهاست و لذت خوردن همبرگر آبدار در کنار دوستان و آشنایان می تواند تجربه ای تکرار نشدنی را برای شما رقم بزند.

در بدترین حالت در روز همبرگر شما می توانید با یک همبرگر متوسط، اما خوشمزه در آشپزخانه خود جشن بگیرید. اگر حوصله آشپزی ندارید می توانید برگر خود را از بیرون سفارش دهید.

امروزه بسیاری از فست فود ها در زمینه پخت همبرگر تجربه یافته اند و برای ارسال آن نیز از جعبه برگر های زیبا در طرح ها و مدل های مختلف استفاده می کنند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.