آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

تعطیلی مدارس قائمشهر فردا شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳

با نزدیک شدن به ساعات پایانی اخذ رأی گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال تعطیلی مدارس حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی بین برخی خانواده‌های دارای دانش‌آموز مطرح شده که خبر آن را خواهیم خواند.

تعطیلی مدارس مازندران که ۱۲ اسفند پارسال به دلیل فعالیت شعب اخذ رأی انتخابات مجلس و خبرگان رهبری اعلام شده بود، در مورد مدارسی که امروز در حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی شعبه اخذ رأی هستند به گفته رئیس ستاد انتخابات مازندران با توجه به تمام الکترونیکی برگزار شدن مرحله دوم انتخابات مد نظر نیست و همه مدارس این حوزه انتخابیه روز ۲۲ اردیبهشت دایر خواهند بود.

با نزدیک شدن به ساعات پایانی اخذ رأی گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال تعطیلی مدارس حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی بین برخی خانواده‌های دارای دانش‌آموز مطرح شده که بی‌ارتباط به تعطیلی مدارس مازندران در روز فردای انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ به دلیل طولانی شدن فرآیند شمارش آرا نیست.

شامگاه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران اعلام کرده بود که به دلیل برپایی شعب اخذ رأی در بسیاری از مدارس این استان و طولانی شدن فرآیند انتخابات همه مدارس استان روز شنبه ۱۲ اسفند تعطیل است. اما الکترونیکی برگزار شدن هر ۲۶ فرآیند مرحله دوم انتخابات در این حوزه انتخابیه و سرعت عمل در شمارش و تجمیع آراء هر شعبه اخذ رأی احتمال تعطیلی مدارس این حوزه انتخابیه را تقریبا به صفر رسانده است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران درباره احتمال تعطیلی مدارس حوزه انتخابیه قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی گفت: با توجه به این‌که رأی‌گیری به صورت تمام‌الکترونیکی است، شمارش آرا به سرعت انجام می‌شود و نتیجه هر شعبه نیز برای تجمیع به فرمانداری‌ها و سپس استانداری ارجاع داده خواهد شد. بنابراین انتخابات امروز نسبت به روز ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ متفاوت است و نیازی به زمان طولانی و چند ساعته برای شمارش و تجمیع آرا در شعب اخذ رأی وجود ندارد.

قاسم عزیززاده گرجی با اشاره به این‌که حوزه انتخابیه قائمشهر یکی از هشت حوزه انتخابیه کشور است که همه فرآیندهای رأی‌گیری آن امروز تمام‌الکترونیک انجام می‌شود، اظهار کرد: با توجه به الکترونیکی بودن انتخابات در این حوزه انتخابیه در کمترین فرصت پس از پایان فرآیند اخذ رأی کار شمارش آرا به پایان می‌رسد.

وی افزود: اگر به هر دلیلی بنا به این باشد که مدارس این حوزه انتخابیه تعطیل باشد حتما اطلاعیه ستاد انتخابات از طریق رسانه های رسمی اعلام خواهد شد. اما ضرورتی برای تعطیلی وجود ندارد و پیش‌بینی می‌شود که چنین تصمیمی اتخاذ نشود.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.