آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

بازیگر نقش مینا در هفت سر اژدها کیست؟ / بیوگرافی آرزو تاج نیا

بازیگر نقش مینا در سریال هفت سر اژدها آرزو تاج نیا نام دارد که علاوه بر حضور در عرصه بازیگری مدلینگ نیز می باشد. با او بیشتر آشنا خواهیم شد.

آرزو تاج نیا از بازیگران سریال پرمخاطب هفت سر اژدها می باشد، در ادامه این مطلب با آرزو تاج نیا بازیگر نقش مینا در سریال هفت سر اژدها و کارهای هنری او آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.

بیوگرافی آرزو تاج نیا

آرزو تاج نیا بازیگر ایرانی متولد دهه ۶۰ می‌ باشد و یک برادر و یک خواهر ناشنوا دارد و از زندگی شخصی و ازدواجش اطلاعاتی در دست نیست و این بازیگر جذاب و خوش قد و بالا به جز بازیگری در عرصه مدلینگ نیز فعالیت دارد. بازیگر این روزهای هفت سر اژدها یعنی آرزو تاج نیا در فیلم های سینمایی لیپار با هوک و میرو هر سه به کارگردانی حسین ریگی بازی کرده است.

بازیگر نقش مینا در هفت سر اژدها کیست؟ / بیوگرافی آرزو تاج نیا

فیلم های آرزو تاج نیا

او فعالیت هنری را با حضور در تئاتر آغاز کرده است و در فیلم های سینمایی هوک، لیپار، روزبه و مجموعه های آتش در گلستان و وارش حضور داشته است. وی همچنین سابقه حضور در فیلم های کوتاه بریل ، فرزندان ارکیده وحشی ، وودی آلن ، رومنس ، سکوت پرهیاهو ، پرواز به وقت پاریس ، راهی به راهی و نمایش های طعم سگ ، پاستیل زرد ، بلبشو ، لاسارو ، تنهایی پرهیاهو و … را نیز در کارنامه هنری خود دارد.

بازیگر نقش مینا در هفت سر اژدها کیست؟ / بیوگرافی آرزو تاج نیا

خانم بازیگر در تازه ترین کار هنری خود در سریال هفت سر اژدها در نقش مینا را بازی می کند که مینا در این سریال نقش مادر نیکو را ایفا کرده است.

بازیگر نقش مینا در هفت سر اژدها کیست؟ / بیوگرافی آرزو تاج نیا

آرزو تاج نیا در فیلم سینمایی هوک

فیلم سینمایی «هوک»، به کارگردانی حسین ریگی و تهیه‌کنندگی علی آشتیانی‌پور با نمایش تصاویری بکر از طبیعت زیبا و منحصر بفرد سیستان و بلوچستان از جمله فیلم‌های حاضر در این دوره از جشنواره می‌ باشد.

بازیگر نقش مینا در هفت سر اژدها کیست؟ / بیوگرافی آرزو تاج نیا

” هوک” روایت کودکی است که آرزوی قهرمانی بوکس را در سردارد اما بعد از پیچ و خم‌های بسیار و عبور از لبه تیز پرتگاه های قدرت و ثروت نامشروع در نهایت با جوانمردی ضربه هوک را به رقیب نمی‌زند. حسین ریگی سال گذشته فیلم خوب «لیپار» را با موضوع کودکان و نوجوانان در سیستان و بلوچستان به جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان آورد و مورد تحسین قرار گرفت.

بازیگر نقش مینا در هفت سر اژدها کیست؟ / بیوگرافی آرزو تاج نیا

هوک داستان پسری به نام شیرخان را روایت می‌کند که وارد رشته‌ی ورزشی بوکس می‌شود و سعی دارد قهرمان این رشته گردد اما حوادثی، مسیر رسیدن او به رویایش را کمی سخت می‌کند. این اثر فاقد ترس و خشونت جدی است و پیام‌های مثبت زیادی مانند همدلی، عشق و محبت به خانواده و منش پهلوانی را به نمایش می‌گذارد. امیر جعفری، رویا تیموریان، امیرمهدی ژوله، علیرضا جعفری، علی اوسیوند، مهتاب ثروتی، محسن آشتیانی‌پور، سبحان رخشانی، آرزو تاج‌نیا، سعید رضایی‌کیا و… بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

بازیگر نقش مینا در هفت سر اژدها کیست؟ / بیوگرافی آرزو تاج نیا

آرزو تاج نیا در سریال آتش در گلستان

سریال «آتش در گلستان» به کارگردانی پرویز شیخ طادی و تهیه‌کنندگی سید حامد حسینی می باشد و آرزو تاج نیار در نقش بلقیس در این سریال هنرنمایی کرده است. این سریال که پیش از این «خداحافظ مادر» نام داشت، روایتگر قصه‌ای زنانه و در عین حال حماسی در خطه غرب کشور است که در سال ۱۳۵۸ اتفاق می‌افتد و مرضیه حدیدچی معروف به طاهره دباغ در شکل‌گیری این قصه احساسی حماسی نقش موثری دارد.

طاهره دباغ که به او لقب مادربزرگ انقلاب را داده‌اند، چریک مسلح و زندانی سیاسی در زمان حکومت پهلوی بود که در دوران تبعید امام خمینی (ره) در پاریس محافظ شخصی خانواده ایشان بود. مرجان قمری، پانته‌آ سیروس، فریدون محرابی، مهران نائل، فرید قبادی، داریوش فائزی، آرزو تاج‌نیا و مهری آل‌آقا بازیگران سریال «آتش در گلستان» هستند.

آرزو تاج‌نیا بازیگر سریال آتش در گلستان می‌گوید وی به واسطه زندگی با یک خواهر ناشنوا آشنایی به نقشش داشته است. ایشان با بیان اینکه فعالیت‌های خود را با تئاتر شروع کرده است، گفت: یک همکاری یا تورج اصلانی داشتم به همین دلیل مرا به عنوان یک بازیگر کرد می‌شناختند. برای سریال آتش در گلستان هم معرفی شدم، به دفتر آقای حسینی رفتم و چند مرحله برای نقش‌های مختلف آزمون دادم.

بازیگر نقش مینا در هفت سر اژدها کیست؟ / بیوگرافی آرزو تاج نیا

وی با اشاره به اینکه یکی از نقش‌هایی که آزمون داده نقش ناشنوا بوده است، ادامه داد: زمانی که خود آقای شیخ‌طادی آزمون مرا دیدند یک لبخند کوچک روی صورت او نقش بست.من در تئاتر هم نقش ناشنوا بازی کرده بودم و از طرفی خواهر ناشنوا هم دارم. این عوامل باعث شد در ارتباط با یک شخصیت ناشنوا خیلی بیگانه نباشم. این بازیگر با اشاره به حساسیت کارگردان روی نقش بلقیس، اظهار کرد: این شخصیت پیش برنده و البته بسیار هم سخت است. آقای شیخ‌طادی از ایفاگر نقش بلقیس تنها صحبت کردن به زبان اشاره انتظار نداشت.

او دوست داشت بازیگر بتواند دنیا و جهان یک فرد ناشنوا و نگاهش به اتفاقات را درک کند. این اتفاق مستلزم این بود که یک فرد ناشنوا را از نزدیک دیده و با او زندگی کرده باشم تا بتوانم از نزدیک در درون خود پیدایش کنم. به گفته او، بلقیس مهارت بیان به عنوان یکی از ابزارهای مهم بازیگری را ندارد، از طرفی در سکانسی که می‌خواست خودش را از بالای کوه پرت کند، گریم طوری بود که تا حدودی میمیک صورت او را هم گرفتند.

تاج‌نیا درباره چگونگی ایفای این سکانس توضیح داد: تمرکزم بر این بود که بیشتر از بدن استفاده کنم، یعنی با تک تک سلول‌های بدنم ذن را بازی کردم. عذاب وجدانی به بلقیس دست داد که احساس کرد باید خودش را بکشد. وقتی مرگ عروج که عاشق او بود. و اتفاقات روستا که بخاطر دروغ او در آن گرفتار شده بود با چشم دید، با خود فکر کرد که تحمل این بارها برایش سخت بود.

من در آن لحظه که خیلی سخت بود باید ترس و ناامیدی را نشان می‌دادم، سعی کردم آن لحظه را زندگی کنم تابتوانم نشانش دهم. سکانس‌های احساسی تا مدت‌ها بازیگر را درگیر می‌کند. به گفته این بازیگر، پرویز شیخ‌طادی جزئی نگر است. کار در شهرستان سخت بود، اما به قدری مردم آنجا خونگرم بودند که این سختی‌ها به چشم عوامل نیامده است.

بازیگر نقش مینا در هفت سر اژدها کیست؟ / بیوگرافی آرزو تاج نیا

آرزو تاج نیا در سریال هفت سر اژدها

سریال هفت سر اژد‌ها مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی ابوالقاسم طالبی است که از ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ آغاز شده است در ادامه بیوگرافی آرزو تاج نیا وی در سریال هفت سر اژدها در نقش مینا مادر نیکو بازی کرده است.ذاسم ابتدایی سریال «طلاق» بود که بر خلاف آنچه از عنوان «طلاق» در ذهن متبادر می‌ شود، به مسایل خانوادگی نمی‌ پردازد و قصه یک درام اجتماعی و سیاسی است که به مفاسد اقتصادی ورود کرده است. در نهایت عنوان سریال به «هفت سر اژدها» تغییر پیدا کرد.

موضوع سریال «هفت سر اژدها» درباره مفاسد اقتصادی و مسائل بحث برانگیزی است که در قالب یک درام سیاسی تولید شده است. این سریال در ژانر پلیسی ساخته شده است و یکی از بازیگران آن حمیدرضا امیری صفت معروف به حمید صفت خواننده رپ است. هم چنین حمید گودرزی، مجید واشقانی، قطب الدین صادقی و … از بازیگرانی هستند که در این سریال به ایفای نقش پرداخته اند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.