آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

اسامی سریال های ماه محرم شبکه آی فیلم همراه با زمان پخش

شبکه آی فیلم طبق روال هر سال ماه محرم سریال هایی آماده پخش می کند که در طی این ماه آماده نمایش کرده است در این مطلب با نام و زمان پخش سریال های ویژه ماه محرم آشنا خواهید شد.

پخش سریال‌های ویژه ماه محرم از ۱۶ تیر از آی‌فیلم فارسی شروع خواهد شد. بر این اساس ۳ سریال مختارنامه، شب دهم و وارث با موضوع ماه محرم از آیفیلم فارسی پخش خواهند شد.

اسامی سریال های ماه محرم شبکه آی فیلم همراه با زمان پخش

سریال مختارنامه (۱۳۸۲-۱۳۸۸)

کارگردان داوود میرباقری

تاریخ شروع پخش: ۱۶ تیر ۱۴۰۳

ساعت پخش: ۲۲

خلاصه داستان: “مختار ثقفی” که از جنگ و جهاد کناره گرفته است، در گندمزارهای پربار مدائن به زراعت مشغول می‌شود. تا آنکه دوست جنگجو و ایرانی‌اش “کیان”، به ملاقات او آمده و برایش از غم و غربت امام حسن مجتبی (ع) می‌گوید؛ امامی که سرداران دور و نزدیکش او را تنها گذارده و به بهای زر و زیور معاویه، خیانت پیشه کرده‌اند. با ادامه یافتن ظلم‌های معاویه و بی‌وفایی مردم نسبت به اهل‌بیت (ع)، واقع عاشورا رخ می‌دهد و مختار به خونخواهی سید و سلار شهیدان قیام می‌کند .

اسامی سریال های ماه محرم شبکه آی فیلم همراه با زمان پخش

سریال شب دهم (۱۳۸۰)

کارگردان: حسن فتحی

تاریخ شروع پخش: ۱۸ تیر ۱۴۰۳

ساعت پخش: ۲۰

خلاصه داستان: جوان شروری به نام حیدر خوش مرام(حسین یاری)عاشق یکی از شاهزاده های قجری(کتایون ریاحی) می شود. حیدر خوش مرام که لوطیهای طهران قدیم هست می خواهد با این شاهزاده ازدواج کند اما شاهزاده نمی پذیرد. اما با اصرارهای حیدر خوش مرام مواجه می شود و وقتی که میبیند این شخص دست بردار نیست،شرط می گذارد که اگر بتوانی ده شب تعزیه در زمان حکومت نظامی رضاخان برگزار کنی با تو ازدواج خواهم کرد. دلیل این شرط شاهزاده بعدها مشخص می شود که به دلیل خاطراتی است که از این مراسم در دوران کودکی خود داشته است،حیدر به اتفاق دوست خوب خود،یاور و بقیه نوچه هایش این مراسم را برگزار می کنند تا اینکه در شب دهم و…

اسامی سریال های ماه محرم شبکه آی فیلم همراه با زمان پخش

سریال وارث ( ۱۳۸۲ )

کارگردان: کاظم بلوچی

تاریخ شروع پخش: ۱۶ تیر ۱۴۰۳

ساعت پخش: ۱۷

خلاصه داستان: داستان شخصی به نام آقاجان را دنبال می‌کند که متولی یک تکیه است. آقاجان سال‌های درازی است که از دو امانت مهم یعنی خنجر جواهرنشان و کتاب با ارزشی نگهداری می‌کند که از پدر همسرش به وی ارث رسیده‌است. شبی پیرمردی در رؤیا به سراغ او می‌آید و از او می‌خواهد تا آن امانت‌ها را به وارث اصلی آنها بازگرداند. آقاجان تصمیم می‌گیرد خنجر و کتاب را به ناصر، خواهرزاده‌اش بسپارد.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.