آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

آخرین اخبار نقل و انتقالات پرسپولیس ۲۱ تیر ۱۴۰۳

با آخرین اخبار نقل و انتقالات پرسپولیس در روز ۲۱ تیر در این مطلب از صفحه فردا با ما باشید.

پرسپولیس یکی از ضعیف ترین نقل و انتقالاتش را پشت سر می گذارد. چند ستاره این تیم رفتنی شدند. سرمربی تیم قهرمان هم جدا شد و هیچ بازیکن جدیدی هم به پرسپولیس اضافه نشده است. اینکه تیم قهرمان ایران و نماینده کشور در لیگ نخبگان آسیا برای خریدن یک بازیکن هم عاجز است، نشان می دهد یک جای کار می لنگد و حتما مشکلاتی در باشگاه پرسپولیس وجود دارد.

این درحالی است که درویش مدیرعامل پرسپولیس یک ماه قبل خبر از توافق با دو بازیکن داخلی خبر داده بود و حالا پرسپولیسی ها این سوال را مطرح می کنند که اگر درویش با این دو بازیکن توافق کرده، چرا از آن ها رونمایی نمی کند؟ تا چند هفته قبل مدیران پرسپولیس به دنبال سرمربی بودند و بهانه آن ها برای عدم موفقیت در یارگیری نداشتن سرمربی بود. حالا بماند که تمام مذاکرات انجام شده با همه بازیکنان چه برای تمدید و چه برای خرید، بدون اطلاع سرمربی این تیم انجام شده است.

سرنوشت علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند به شدت از این تیم فاصله گرفته و قرارداد گئورگی گولسیانی به پایان رسیده و به شکلی عجیبی هنوز مذاکره با این بازیکن شروع نشده است. عبدالکریم حسن به وضوح تمایل دارد از ایران برود. با علی نعمتی و عیسی آل کثیر هم هنوز توافقی انجام نشده است.

پرسپولیس در جذب بازیکنان جدید مثل مهدی لیموچی و علی علیپور هم توفیقی نداشته است. همه این اتفاقات باعث شده است که هواداران پرسپولیس در فضای مجازی به شدت به مدیریت باشگاه حمله کنند و بابت این وضعیت عجیب توضیح بخواهند. احتمالا به همین دلیل است که ظرف چند ساعت گذشته خبر ورود جدی پرسپولیس به بازار نقل و انتقالات منتشر شده است.

این خبرها حول محور نام‌های بزرگی منتشر شده است. رامین رضاییان، میلاد محمدی و کریم انصاری‌فرد بازیکنانی هستند که رسانه‌های نزدیک به باشگاه پرسپولیس خبر از مذاکره با آنها می‌‌دهند. حتی از قول مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس هم برخی اسامی مطرح شد. این نام‌ها قطعا هواداران پرسپولیس را خوشحال می‌کند اما جذب این بازیکنان چقدر امکان پذیر است؟

ساعتی پیش مصطفی لشگری مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در صفحه شخصی خودش در اینستاگرام یک استوری منتشر کرد که در آن نوشته بود: ” امروز صحبت‌‌هایی را با برخی از هواداران عزیز پرسپولیس داشتم از هیچ بازیکنی در پروسه نقل و انتقالات نام نبرده و هر نام و نقل قول نسبت داده شده به اینجانب را تکذیب می‌کنم.”

از دو حالت خارج نیست. یا پرسپولیسی‌ها می‌خواهند با تکذیب مذاکره با این نام‌ها، از هیجان و شتابزدگی که ممکن است در روند مذاکرات تاثیرگذار باشد جلوگیری کنند. یا این که واقعا جذب این نفرات با توجه به بودجه باشگاه و قیمت بالای آنها امکان‌پذیر نیست و باشگاه نمی‌خواهد تحت فشار افکار عمومی دست به خرید بازیکنان گران قیمت بزند. به هر حال ۳ بازیکنی که امروز نام‌شان برای انتقال به پرسپولیس مطرح شده بزرگ و گران‌قیمت هستند و جذب‌‌شان دشوار. خیلی از هواداران پرسپولیس با شنیدن این نام‌ها به یاد ضرب‌المثل «سنگ بزرگ علامتِ نزدن است» افتاده‌اند.

گفته می‌شود یکی از اهداف پرسپولیس مدافع ملی‌پوشی است که فصل گذشته در سپاهان بازی کرد و در پایان فصل مدعی شد قراردادش تمام شده و بازیکن آزاد است. هر چند باشگاه سپاهان مدعی است که رامین با این تیم قرارداد دارد اما رضاییان روی موضع خودش مبنی بر آزاد بودن و جدایی از سپاهان پافشاری می‌کند. بخش قابل توجهی از هواداران پرسپولیس علاقه دارند رامین دوباره به این تیم برگردد. اما او چند پیشنهاد دیگر هم دارد. آن هم از تیم‌‌هایی که ظاهرا تمکن مالی بهتری از پرسپولیس دارند. جالب است که یکی از این پیشنهادها از باشگاه استقلال رسیده است اما دو طرف بر سر مبلغ قرارداد اختلاف دارند. مدیران استقلال امیدوارند که بتوانند رضایت این بازیکن را برای حضور در این تیم جلب کنند. این خبر هم مطرح شده که رامین از دو باشگاه عربستانی و یک باشگاه از امارات هم پییشنهادهای خوبی دارد.

میلاد محمدی؛ قیمتِ بالا و حاشیه‌هایِ برادرِ استقلالی

برادران محمدی سال‌ها قبل اعلام کرده بودند که طرفدار متعصب پرسپولیس هستند و آرزو دارند در این تیم بازی کنند. اما سال گذشته مهرداد پیشنهاد خوبی از استقلال دریافت کرد و به این تیم رفت. قل دوم یعنی میلاد مدت زیادی نیست که به تیم آدانا دمیر اسپور ترکیه پیوسته است اما احتمال خروج عبدالکریم حسن از پرسپولیس باعث شده میلاد یکی از گزینه‌های جایگزینی مدافع قطری در پرسپولیس باشد. در این میان دو نکته وجود دارد. یکی این که برادر او بازیکن استقلال است. شاید آمدن میلاد به پرسپولیس باعث یک رقابت شدید خانوادگی بین این دو نفر ایجاد کند. اما این رقابت همان قدر که برای رسانه‌ها و هواداران دو تیم جذاب است برای این دو نفر می‌تواند دردسرساز شود. مقایسه دائمی مهرداد و میلاد می‌تواند روی کیفیت کار هر دو نفر تاثیر منفی بگذارد. بنابرین خیلی منطقی نیست که وقتی مهرداد در استقلال بازی می‌کند میلاد به پرسپولیس بیاید. مساله دوم هم این است میلاد چند فصل در خارج از ایران بازی کرده و درآمد دلاری خوبی داشته است. بعید است پرسپولیس قادر به پرداخت مبلغی باشد که او در این سال‌ها گرفته است.

عبدالکریم حسن احتمالا در روزهای آینده از پرسپولیس جدا خواهد شد.

مرتضی پورعلی‌گنجی که در ابتدای نقل و انتقالات به دلیل شایعات پیرامون جدایی در کانون توجهات قرار داشت، حالا آماده حضور در تمرین پرسپولیس می‌شود.

در حالی که پرسپولیس و آلومینیوم هنوز به توافق رسمی نرسیده‌اند، لیموچی فعلا به مباحث پیش آمده برای نقل و انتقالش توجهی نداشته ولی احتمالا تا ۴۸ ساعت آینده بهترین تصمیم را برای آینده فوتبالی خود می‌گیرد و تیمی انتخاب می‌کند که پیشرفت و فضای بازی بیشتری داشته باشد.

پرسپولیس هفته گذشته علاقه خود به جذب رضاییان را نشان داد و تماس‌هایی نیز بین طرفین برقرار شد اما از یک سو تاکید سپاهان به داشتن قرارداد رامین و همچنین تمایل این بازیکن به حضور در خارج از کشور باعث شده تا فعلا راه بازگشت ستاره راست پا به اردوگاه سرخ بسته شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.