آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ + وضعیت بورس امروز

در این مطلب از صفحه فردا درباره پیش بینی بورس فردا یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ و وضعیت بورس ۱۲ اسفند خواهیم گفت. با ما همراه باشید!

پیش بینی بورس فردا ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ چگونه است. این سوالی است که اکثر سهام داران قبل از شروع ساعت کاری بورس می پرسند. ابتدا بهتر است وضعیت شاخص بورس امروز ۱۳ اسفند ماه را بررسی کنیم.
به گزارش صفحه فردا شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز در پایان معاملات دومین روز هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد ۲.۹ درصدی، معادل ۶۰ هزار و ۵۴۷ واحد، در ارتفاع دو میلیون و ۱۴۷ هزار و ۸۸ واحدی قرار گرفت.

افزایش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن، به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی هم‌جهت را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن با رشد ۲.۱۵ درصدی (معادل ۱۵ هزار و ۵۷۴ واحد)، در ارتفاع ۷۴۰ هزار واحدی قرار گرفت.

نماگر اصلی بازار سهام در جریان دومین روز معاملاتی هفته، ۲.۹ درصد رشد کرد. به این ترتیب شاخص کل، ریزشی را که از ابتدای بهمن‌ماه تجربه کرده بود، طی سه روز معاملاتی اخیر جبران کرد.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز یکشنبه، هفت هزار و ۵۸۶ میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات دومین روز هفته را هم ۱۲.۲ میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از ورود سرمایه آن‌ها به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز یکشنبه بورس، خبر از ورود ۶۵۹ میلیارد تومانی پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.

پیش بینی بورس دوشنبه

روز میانی هفته طوفانی تالار شیشه‌ای فرا رسید و کارشناسان انتظار دارند بازار، همچنان روند افزایشی حجم و ارزش معاملات را ادامه دهد. آغاز روند تازه با حرکت نماد‌های خودرویی بود و به نظر می‌رسد، لیدر نماد‌های مثبت، دوباره از نماد‌های خودرویی بازار باشد.

طی رشد اخیر کلیت بازار سهام، صندوق‌های اهرمی از جمله نماد «اهرم» به باکس مقاومتی خود رسیده‌اند. همین موضوع باعث شد تا کمی از فشار تقاضا در انتهای بازه معاملاتی یکشنبه، کاسته شود.

با توجه به این موضوع در راستای پیش بینی بورس دوشنبه، به نظر می‌رسد، حجم تقاضای بازار و سفارشات صف خرید نماد‌ها اندکی کاهش یابد. از این رو، به عقیده کارشناسان، در جریان دادوستد‌های بورس در روز دوشنبه، عیار روند تازه بازار سنجیده خواهد شد.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.