آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

وقتی نفس طلا ۱۳ تیر ۱۴۰۳ قطع شد!

طلا امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۲۳۲۹ دلار و ۴۰ سنت معامله می‌شود.

براساس گزارش رویترز، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه تغییری نداشته است. سرمایه‌گذاران منتظر انتشار جزئیات آخرین اجلاس سیاستگذاری فدرال رزرو آمریکا هستند تا سرنخ‌های بیشتری در مورد زمان کاهش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور به دست آورند.

طلا امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۲۳۲۹ دلار و ۴۰ سنت معامله می‌شود. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۱۹ درصدی به ۲۳۳۷ دلار و ۸۰ سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند بازار طلا ثابت بوده و هفته‌هاست در یک محدوده کوچک قرار دارد. قیمت طلا در سال جاری میلادی با توجه به انتخاب‌های متعددی که برگزار خواهد شد، احتمالا افزایش می‌یابد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در آستانه انتشار گزارش آخرین جلسه این بانک گفت آمریکا به روند نزولی تورم بازگشته، اما سیاستگذاران قبل از آغاز کاهش نرخ بهره به اطلاعات بیشتری نیاز دارند تا مطمئن شوند این کاهش تورم تصویر درستی از اقتصاد آمریکا نشان می‌دهد.

به علاوه، سرمایه‌گذاران منتظر انتشار اطلاعات مربوط به اشتغال و گزارش نرخ حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی در آمریکا هستند.

تاجران حالا ۶۷ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو در ماه سپتامبر نرخ بهره را پایین بیاورد. کاهش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۶۶ درصد افزایش به ۲۹ دلار و ۸۶ سنت رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۲۱ درصدی ۹۹۷ دلار و ۱۲ سنت معامله می‌شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.