آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

مالک کوروش کمپانی کیست و چرا تحت تعقیب است؟

کوروش کمپانی که مدتی بود توسط سلبریتی ها تبلیغ می شد حالا مدیریت این کمپانی تحت پیگرد پلیس قرار پرفته است در اینجا با مالک کوروش کمپانی و علت تحت تعقیب بودن او آگاه خواهیم شد.

امیرحسین شریفیان مالک کوروش کمپانی، کسی است که اکنون به علت کلاهبرداری متواری شده است و پلیس در صدد یافتن وی است. شرکتی که این مدت بر سر زبان‌ها افتاده بود و حتی برخی از چهره‌های سینمای ایران از جمله سید جواد هاشمی، یوسف صیادی، رضا شفیعی جم، یوسف تیموری و خیلی از دیگر هنرمندان و اینفلوئنسرها از آن حمایت کردند. حالا این کلاهبرداری از مردم آشکار شده و علیرغم این تهدیدها عملاً مردم سرمایه خود را از دست داده‌اند و کالایی نیز دریافت نکرده‌اند.

امیرحسین شریفیان فراری شد

کوروش کمپانی یکی از شرکت‌های مستقر در غرب تهران است و چند وقتی است که از این شرکت شکایت‌های فراوانی از سوی مردم در یکی از کلانتری‌های غرب تهران مطرح شده است. چندی بعد که کلاهبرداری این شرکت فروش آیفون از سوی مردم علنی شد، یک منبع آگاه فراجا تایید کرد که مالک کوروش کمپانی که فردی به نام امیرحسین شریفیان است، از کشور فرار کرده است و البته این مقام آگاهی به ایرنا گفت که پیگیری‌ها برای دستگیری شریفیان ادامه خواهد داشت و از پلیس اینترپل کمک گرفته خواهد شد. همچنین او گفت: « پیگیری‌های کارآگاهی از اطرافیان و نزدیکان این فرد برای کسب اطلاعات بیشتر و احقاق حقوق مالباختگان در دست اقدام است.»

مالک کوروش کمپانی کیست و چرا تحت تعقیب است؟

کوروش کمپانی کیست؟

کوروش کمپانی یکی از شرکت‌های فروش آیفون است که با تبلیغات بسیار از طریق اینفلوئنسرها و هنرمندان نام دار سعی کرد تا بتواند محصولات خود را به فروش برساند. این شرکت به مردم وعده می‌داد که آیفون ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومانی را به قیمت ۲۰ میلیون تومان به مردم خواهد فروخت و اینکار را از طریق حذف واسطه‌ها و رساندن مستقیم دستگاه‌های گوشی موبایل آیفون به مردم محقق می‌کند. به این ترتیب این شرکت مبالغی را به عنوان مبلغ پیش خرید از شهروندان دریافت می‌کرد. از آنجا که قسمت‌ها مناسب به نظر می‌رسید این موضوع به سرعت در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی پخش شد و تعداد زیادی از مردم از این شرکت خرید کردند.

مالک کوروش کمپانی کیست و چرا تحت تعقیب است؟

با اینحال به علت عدم انجام تعهدات، تعداد زیادی شکایت از شسوی شهروندان در کلانتری غرب تهران صورت گرفت. این در حالی است که قراردادهای پیش خرید به گونه‌ای تنظیم دچشده است که در صورت تاخیر در اجرای تعهدات از سوی شرکت ماتهامی متوجه شریفیان و شرکتش نباشد.

مالک کوروش کمپانی کیست و چرا تحت تعقیب است؟

اجرای مدل شرکت‌های پانزی در کوروش کمپانی

مدل شرکت‌های پانزی به این صورت است که شرکت با جمع کردن سرمایه از مردم از طریق تبلیغات و غیره کار را به راه می‌اندازد به تعهدات اولیه خود عمل می کند اما با کاهش ورودی سرمایه این شرکت‌ها هم دچار مشکل می‌شوند و عملاً سرمایه تعداد زیادی از خریداران از بین می‌رود. براساس گزارش شهروندان این شرکت نتوانسته‌ بود در ماه‌های اخیر به تعهدات خود به مردم عمل کند و در نهایت با فرار امیرحسین شریفیان بسیاری از خریداران نگران بازگشت مبلغی هستند که در اختیار این شرکت گذاشته بودند. با ورود پلیس به پرونده کوروش کمپانی ، دفتر این شرکت پلپ شد. منبع آگاه در فراجا گفته بود: «از آنجا که این شرکت دارای دفتر فیزیکی و فروش حضوری بوده، پرونده آن در پلیس امنیت اقتصادی پیگیری می شود.» براساس برخی گمانه‌ها امیرحسین شریفیان به کشور امارات گریخته است.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.