آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ فردا پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌹نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشی

🌱که بسی گل بدمد باز و تو در گل باشی

🌹من نگویم که کنون با که نشین و چه بنوش

🌱که تو خود دانی اگر زیرک و عاقل باشی

🔴تعبیر: 

⭐️برای کاری که نیت کرده اید اگر تلاش کنید خیلی زود به مرادتان می رسی. شانس به شما رو کرده، حیف است اگر آن را از خود دور کنید. روزگارتان آنقدر خوب می شود که تمام غم ها و غصه های گذشته را فراموش می کنید. برای رسیدن به مرادتان کمی سختی می کشید ولی اگر عاقل باشید به راحتی به نیات خودتان می رسید.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌹دست از طلب ندارم تا کام من برآید

🌱یا تن رسد به جانان یا جان ز تن برآید

🌹بگشای تربتم را بعد از وفات و بنگر

🌱کز آتش درونم دود از کفن برآید

🔴تعبیر: 

⭐️بسیار انسان سخت کوش و پشتکاری هستید و تا نتیجه ی کار حاصل نشود دست از عمل برنمی دارید. نتایج کارتان همیشه ماندنی است و بقیه نیز از آن استفاده می کنند. شما تا آخرین لحظات زندگی به تمام آرزوهایتان خواهید رسید. به فقرا کمک کنید. نام شما و ذکر خیرتان همه جا بر سر زبانهاست.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌹من ترک عشق شاهد و ساغر نمی‌کنم

🌱صد بار توبه کردم و دیگر نمی‌کنم

🌹باغ بهشت و سایه طوبی و قصر و حور

🌱با خاک کوی دوست برابر نمی‌کنم

🔴تعبیر: 

⭐️در کاری که می خواهید انجام دهید بسیار پافشاری می کنید و از خود نیز شجاعت و شهامت به خرج می دهید. خودتان می توانید بدون کمک، همه ی کارها را سر و سامان ببخشید و کارهای بزرگ انجام دهید از چیزی نترسید. در همه حال خداوند به شما کمک می کند و شما بر همه ی دشمنانتان غلبه می کنید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌹خستگان را چو طلب باشد و قوت نبود

🌱گر تو بیداد کنی شرط مروت نبود

🌹ما جفا از تو ندیدیم و تو خود نپسندی

🌱آن چه در مذهب ارباب طریقت نبود

🔴تعبیر: 

⭐️مردانگی و مروت نیست که بخواهی به ضعیفان زور بگویی. گاهی تحت تاثیر حرف های مرددم آنچه را که برای خود نمی پسندی انجام می دهی. اگر دهن بین باشی شمع دلت خاموش شده و قلبت تیره می گردد. همیشه از خداوند کمک بخواه نه از بنده ی او. هر کاری را با وضو انجام بده تا لایق درگاه حق باشی.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌹بیا که رایت منصور پادشاه رسید

🌱نوید فتح و بشارت به مهر و ماه رسید

🌹جمال بخت ز روی ظفر نقاب انداخت

🌱کمال عدل به فریاد دادخواه رسید

🔴تعبیر: 

⭐️شما پیروز می شوید و خبر بسیار خوبی نزدیک است که شما را به حد کمال می رساند و حق خودتان را می گیرید، به شرط اینکه در کارتان قاطع باشید و غفلت نکنید. به حضرت مهدی(ع) توکل کنید. مواظب اطرافیان باشید. خوابتان نبرد زیرا کسانی در کمینتان نشسته اند تا شما را به انحراف بکشانند.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌹ای آفتاب آینه دار جمال تو

🌱مشک سیاه مجمره گردان خال تو

🌹صحن سرای دیده بشستم ولی چه سود

🌱کاین گوشه نیست درخور خیل خیال تو

🔴تعبیر: 

⭐️از زمانی که به دنیا آمدید تا آخر عمر خویش روی بدی را نخواهید دید. چهره و طینت زیبایتان ورد زبانهاست پس چرا غمگین شده اید و اینقدر اشفته حالید. دست از قهر و کینه بردارید که فالتان بسیار فرخنده است. پیشقدم شوید، مژده ای به شما می دهند و حق وفا را به جا آورید.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌹سال‌ها پیروی مذهب رندان کردم

🌱تا به فتوی خرد حرص به زندان کردم

🌹من به سرمنزل عنقا نه به خود بردم راه

🌱قطع این مرحله با مرغ سلیمان کردم

🔴تعبیر: 

⭐️به هر کسی زود اطمینان می کنید. قسم خورده بودید دیگر کارهای ناشایست انجام ندهید ولی عهد خود را شکسته و بسیار پشیمانید. رو به خدا آورید که شما را هدایت می کند و در زیر سایه ی اوست که به نیت و مقصود خودتان می رسید. صبر داشته باشید، نمازهایتان را به موقع بجا آورید و قرآن بخوانید که هر چه به دست می آورید از دولت قرآن می باشد.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌹در نظربازی ما بی‌خبران حیرانند

🌱من چنینم که نمودم دگر ایشان دانند

🌹عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی

🌱عشق داند که در این دایره سرگردانند

🔴تعبیر: 

⭐️شما پیشنهاد خودتان را داده اید حالا منتظر جواب هستید از سرگردانی نجات پیدا می کنید. عهدی خواهید بست و امانتی خواهید گرفت که باید تا آخر از او مراقبت کنید. در کاری که انجام می دهید از دروغ و بزرگنمایی پرهیز کنید. اگر دروغ بگویید مستحق هجران و دوری هستید. قرآن زیاد بوانید تا شیطان همیشه از شما دور باشد.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌹رواق منظر چشم من آشیانه توست

🌱کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

🌹به لطف خال و خط از عارفان ربودی دل

🌱لطیفه‌های عجب زیر دام و دانه توست

🔴تعبیر: 

⭐️تو مقبول درگاه خداوندی و رحمت او شامل حالت می باشد. دولت و عزت نصیب تو شده و به لطف خداوند است که به ثروت می رسی. کاری را که می خواهی انجام بدهی بسیار سودمند است اما مواظب باش، خدا را فراموش نکنی که هر چه داری از اوست. همه در مقابلت هیچ اند پس از قدرت خود بصورت تازیانه استفاده نکن.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌹به سر جام جم آن گه نظر توانی کرد

🌱که خاک میکده کحل بصر توانی کرد

🌹مباش بی می و مطرب که زیر طاق سپهر

🌱بدین ترانه غم از دل به در توانی کرد

🔴تعبیر: 

⭐️جوانیت را به نحو احسن بگذران خوش باش نه آن که در پی اش غم باشد. رسیدن به مراد بسیار سهل است به شرط اینکه غلام خدا باشی و گدایی در خانه ی او را بکنی. به سفری می روی که بسیار سودمند است. در کارت طمع نباشد وگرنه کارها را خراب می کنی بسیار خوش شانسی و دست به هر چه بزنی طلا می شود.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌹به دور لاله قدح گیر و بی‌ریا می‌باش

🌱به بوی گل نفسی همدم صبا می‌باش

🌹نگویمت که همه ساله می پرستی کن

🌱سه ماه می خور و نه ماه پارسا می‌باش

🔴تعبیر: 

⭐️تو کار خیرات را انجام بده و ار بنده ی خدا تمنای جواب نداشته باش خداوند در جای دیگر جواب کار خوبت را می دهد. رحمت خداوند شامل حالت شده و مالی خوب به تو می رسد. گره از کارت باز می شود. تو کار خودت را بکن دشمن شکست می خورد و دست به هر چه بزنی طلا می شود.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌹سمن بویان غبار غم چو بنشینند بنشانند

🌱پری رویان قرار از دل چو بستیزند بستانند

🌹به فتراک جفا دل‌ها چو بربندند بربندند

🌱ز زلف عنبرین جان‌ها چو بگشایند بفشانند

🔴تعبیر: 

⭐️با یک اتفاق کوچک خیلی زود از پا در می افتی و فکر می کنی دیگر کارت تمام است. همه ی کارهایت نیمه تمام باقی مانده است. خودت می دانی اگر اراده کنی همیشه بهترین ها مال توست ولی تنبلی کرده و تدبیر کارت را به دست دیگری می سپاری. خودت را کنار نکش و همیشه در میدان کار و کوشش باش. تو موفق می شوی.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.