آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ فردا شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌼دیشب به سیل اشک ره خواب می‌زدم

🌱نقشی به یاد خط تو بر آب می‌زدم

🌼ابروی یار در نظر و خرقه سوخته

🌱جامی به یاد گوشه محراب می‌زدم

🔴تعبیر: 

⭐️با خواب و خیال به جایی نخواهید رسید. با نشستن و فکر کردن کاری از پیش نخواهید برد اگر می خواهید به مراد و کام دلتان دست پیدا کنید یا علی بگویید و خیالپردازی را کنار بگذارید و توکل به خدا کنید. راه هموار است. انشاالله که موفق می شوید.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌼گلبن عیش می‌دمد ساقی گلعذار کو

🌱باد بهار می‌وزد باده خوشگوار کو

🌼هر گل نو ز گلرخی یاد همی‌کند ولی

🌱گوش سخن شنو کجا دیده اعتبار کو

🔴تعبیر: 

⭐️با صدای بلند اعتراض کنید که چرا قدرت و اختار را از شما گرفته اند. با یاد و خیال پردازی زنده اید. فکرمی کنید پیش هیچ کسی سخنانتان اعتبار ندارد. مسائل روزمره و دنیوی راضی تان نمی کند به دنبال مراد و هدف که خودتان می دانید چیست می روید باید مشکلات را تحمل کنید تا به مرادتان برسید

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌼روزگاریست که ما را نگران می‌داری

🌱مخلصان را نه به وضع دگران می‌داری

🌼گوشه چشم رضایی به منت باز نشد

🌱این چنین عزت صاحب نظران می‌داری

🔴تعبیر: 

⭐️آنقدر بی تابید که دیگران از وضع شما نگران و ناراحت هستند. در این زمان است که نباید از یاد خدا غافل باشید. اتفاقاتی در شرف انجام است که شما از آن بی خبرید. هم شما را دوست دارند از تجربه های خودتان استفاده کنید. زیاده طلبی را کنار بگذارید و روزهای خوش جوانیتان را با غم نگذرانید و توقع خودتان را کم کنید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌼بنفشه دوش به گل گفت و خوش نشانی داد

🌱که تاب من به جهان طره فلانی داد

🌼دلم خزانه اسرار بود و دست قضا

🌱درش ببست و کلیدش به دلستانی داد

🔴تعبیر: 

⭐️مقدمات رسیدن به مرادت مهیا شده. دست قضا همه چیز را روبراه کرده و درهای بسته به رویت باز می شوندو دوباره جوان می شوی و شادابی خود را به دست می آوری. فقط مواظب حریفان خود باش که اینبار هم سرمایه ی تو را از بین نبرند. اسرارت را هم برای خودت حفظ کن.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌼جهان بر ابروی عید از هلال وسمه کشید

🌱هلال عید در ابروی یار باید دید

🌼شکسته گشت چو پشت هلال قامت من

🌱کمان ابروی یارم چو وسمه بازکشید

🔴تعبیر: 

⭐️یارتان حاضر به هر گونه فداکاری برای شما می باشد. هر ملامتی را به خاطر شما تحمل می کند و برای رسیدن به تو بهای سنگینی پرداخت کرده است. بدون شما زندگی برایش چون شب است. تو هم طلب او را برآورده ساز تا خوبی های او را جبران کرده باشی.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌼ای خرم از فروغ رخت لاله زار عمر

🌱بازآ که ریخت بی گل رویت بهار عمر

🌼از دیده گر سرشک چو باران چکد رواست

🌱کاندر غمت چو برق بشد روزگار عمر

🔴تعبیر: 

✨توبه ی تو مورد قبول حق واقع می شود، کینه ها را کنار بگذار و گذشت داشته باش هر چند که عمرت می گذرد و تو تا به حال به فکر خویش نبوده ای و همیشه با حوادث جنگیده ای اما از این به بعد تصمیم گرفته ای که فرد دیگری شوی. پس کاری کن که نامت را در آینده به خوبی یاد کنند.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌼این خرقه که من دارم در رهن شراب اولی

🌱وین دفتر بی‌معنی غرق می ناب اولی

🌼چون عمر تبه کردم چندان که نگه کردم

🌱در کنج خراباتی افتاده خراب اولی

🔴تعبیر: 

⭐️مرحبا بر شما هر آنچه دارید از حق تعالی می دانید حتی نعمت سلامتی را. وقتی به گذشته تان فکر می کنید می بینید چندان کار مفیدی انجام نداده اید. در حال حاضر مصلحت در این است که خاموش باشید. رازتان را با خدایتان در میان بگذارید وگرنه اگر فاش کنید دشمنانتان شکست سختی به شما می دهند، تحمل کنید، خداوند با صابران است.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌼سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد

🌱وان چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد

🌼گوهری کز صدف کون و مکان بیرون است

🌱طلب از گمشدگان لب دریا می‌کرد

🔴تعبیر: 

⭐️دست نیاز کسی را رد نکنید. اگر مشکلی دارید فقط رو به سوی خدا کنید که او حلال مشکلات است. در همه حال با خدا باشید کسانی هستند که شما را بازیچه قرار می دهند، به آنان اطمینان نکنید زیرا اسرار شما را فاش می کنند و باعث ناراحتی تان می شوند.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌼دوش آگهی ز یار سفرکرده داد باد

🌱من نیز دل به باد دهم هر چه باد باد

🌼کارم بدان رسید که همراز خود کنم

🌱هر شام برق لامع و هر بامداد باد

🔴تعبیر: 

⭐️یاد ایام قدیم دلت را شاد می کند. به یاد روزهایی می افتی که صبح و شام آزاد بودی. درد دل زیادی داری و به دنبال یک هم راز و هم سخن می گردی. خود را ضعیف می پنداری اما دلت قوی است. حالا می فهمی که نصیحت بزرگان چقدر باعث موفقیتت شده. تمام خاطرات با قید تاریخ روی قلبت حک شده است و تو تا آخر عمرت به نیک نامی و کامروایی زندگی می کنی.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌼نسیم صبح سعادت بدان نشان که تو دانی

🌱گذر به کوی فلان کن در آن زمان که تو دانی

🌼تو پیک خلوت رازی و دیده بر سر راهت

🌱به مردمی نه به فرمان چنان بران که تو دانی

🔴تعبیر: 

⭐️شما همچون زمین تشنه ای هستید که با قطره قطره ی باران سراب می شود و همچون پرنده ایی که آرزوی پرواز دارد. این امیدواری است که نجات بخش شماست. سرگشتگی تان از فرمانبرداری از نادانان است. پس زیرک باشید معامله ای انجام خواهید داد که بسیار سودمند و ناجی شما از بند گرفتاری است.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌼چه مستیست ندانم که رو به ما آورد

🌱که بود ساقی و این باده از کجا آورد

🌼تو نیز باده به چنگ آر و راه صحرا گیر

🌱که مرغ نغمه سرا ساز خوش نوا آورد

🔴تعبیر: 

⭐️همه چیز به خیر و خوبی تمام می شود. عجله نکن گره از کار بسته ی تو باز می شود. یک خبر خوش در راه است. منتظر باش. با شنیدن این خبر بیماریت نیز شفا پیدا می کند ولی یادت باشد نذری که کرده ای حتما” ادا کنی. وعده ای هم که داده ای بجا آور.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌼بالابلند عشوه گر نقش باز من

🌱کوتاه کرد قصه زهد دراز من

🌼دیدی دلا که آخر پیری و زهد و علم

🌱با من چه کرد دیده معشوقه باز من

🔴تعبیر: 

⭐️یکان تصمیم نادرست تان باعث یک عمر پشیمانی شما شده است. به ایمان خویش تکیه کنید با گریه و زاری کردن کاری از پیش نمی برید. از چیزی نترسید دوباره یا علی گفته و شروع کنید. با داشتن قدم اول نسیم پیروزی وزیدن می کند تا حالا فکر می کردید نقشه هایتان عملی نیست ولی با کمی تدبیر به حقیقت می پیوندد.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.