آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز ۴ بهمن ۱۴۰۲ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸ای در رخ تو پیدا انوار پادشاهی

🍃در فکرت تو پنهان صد حکمت الهی

🌸کلک تو بارک الله بر ملک و دین گشاده

🍃صد چشمه آب حیوان از قطره سیاهی

🔮تعبیر: 

🔸بخت و اقبال و سعادت همراه تو است. به زودی به کام و آرزوی خود می رسی. در هنگام توانایی و سعادت به نیازمندان خدمت کن تا به این وسیله از نعمت های خداوند سپاسگزار باشی. غرور و خودپسندی را از خود دور کن.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸قسم به حشمت و جاه و جلال شاه شجاع

🍃که نیست با کسم از بهر مال و جاه نزاع

🌸شراب خانگیم بس می مغانه بیار

🍃حریف باده رسید ای رفیق توبه وداع

🔮تعبیر: 

🔸کاری از دست کسی برنمی آید فقط به خدا توکل کن. کاری کرده ای که نتیجه ای منفی دارد. فقط خداست که می تواند تو را از ورطه ی خطر نجات بخشد. دست به دعا بردار و مطیع درگاه حق باش به مرحمت خدا همه چیز روبراه می شود.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸خرم آن روز کز این منزل ویران بروم

🍃راحت جان طلبم و از پی جانان بروم

🌸گر چه دانم که به جایی نبرد راه غریب

🍃من به بوی سر آن زلف پریشان بروم

🔮تعبیر: 

🔸آرزویی دارید که رسیدن به آن را محال می دانید و مدام به خودتان می گوئید که این کار انجام نمی شود. خودتان را بیمار و رنجور کرده اید و غصه می خورید. نذری کرده اید و متوسل به ائمه شده اید. با خود عهدی بسته اید که اگر انجام شود، تولد دیگری می یابید. انسان های مؤمنی به شما کمک می کنند تا غم این ایام را آسان تر تحمل کنید و از این ورطه نجات یابید و به ستاره ی بخت و اقبال خودتان برسید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸روز وصل دوستداران یاد باد

🍃یاد باد آن روزگاران یاد باد

🌸کامم از تلخی غم چون زهر گشت

🍃بانگ نوش شادخواران یاد باد

🔮تعبیر: 

🔸خیلی غمگین هستی. فکر می کنی همه تو را فراموش کرده اند و دیگر وفا وجود ندارد. تدبیری برای غم خود کن. رازت را به کسی نگو. فعلا” در دام بلا هستی که با سعی خودت نجات پیدا می کنی. به عنایت خداوند امیدوار باش.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸جهان بر ابروی عید از هلال وسمه کشید

🍃هلال عید در ابروی یار باید دید

🌸شکسته گشت چو پشت هلال قامت من

🍃کمان ابروی یارم چو وسمه بازکشید

🔮تعبیر: 

🔸یارتان حاضر به هر گونه فداکاری برای شما می باشد. هر ملامتی را به خاطر شما تحمل می کند و برای رسیدن به تو بهای سنگینی پرداخت کرده است. بدون شما زندگی برایش چون شب است. تو هم طلب او را برآورده ساز تا خوبی های او را جبران کرده باشی.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸ای خونبهای نافه چین خاک راه تو

🍃خورشید سایه پرور طرف کلاه تو

🌸نرگس کرشمه می‌برد از حد برون خرام

🍃ای من فدای شیوه چشم سیاه تو

🔮تعبیر: 

🔸از سر جنگ بذ خواسته اید و با خوبی ها می جنگید. از راه خویش برگردید. شما مرد جنگ و خونریزی نیستید. درونتان مملو از آرامش .و آشتی است و همه از شما تقلید می کنند. در حسرت چیزی هستید می خواهید دوباره همه را به دور هم جمع کنید. رسیدن به مقصود در یک قدمی شماست کمی صبر کنید.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸آن یار کز او خانه ما جای پری بود

🍃سر تا قدمش چون پری از عیب بری بود

🌸دل گفت فروکش کنم این شهر به بویش

🍃بیچاره ندانست که یارش سفری بود

🔮تعبیر: 

🔸در مقطع زمانی، کمی دچار مشکلات می شوی که بسیار زود حل می شود گاهی اوقات خود را به بطالت می گذرانی و بعد پشیمان می شوی. قدر مال خود را ندانسته و بی خود آن را خرج کرده ای که حالا افسوس می خوری. حالا هم دیر نشده از خدا بخواه تا دوباره تو را از مال بی نیاز کند.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸معاشران ز حریف شبانه یاد آرید

🍃حقوق بندگی مخلصانه یاد آرید

🌸به وقت سرخوشی از آه و ناله عشاق

🍃به صوت و نغمه چنگ و چغانه یاد آرید

🔮تعبیر: 

🔸شما فراموش نشده اید. باز هم عدا هی هستند که قدرتان را بدانند و جواب زحمتتان را بدهند. شما کسی هستید که در عین خوشی و رسیدن به مراد دیگران را هم در شادی و خوشی خود سهیم کرده اید، اما دیگران در حق تان کم لطفی کرده اند ولی باز هم مرحمت خدا نصیب شما شده و خواهد شد.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸روضه خلد برین خلوت درویشان است

🍃مایه محتشمی خدمت درویشان است

🌸گنج عزلت که طلسمات عجایب دارد

🍃فتح آن در نظر رحمت درویشان است

🔮تعبیر: 

🔸فریب مال و منال دنیا را نخور و در پی آرزوهای دور و دراز نباش. با قناعت و سادگی زندگی کردن بهتر از زندگی ای است که هر روزش پر از سختی و غم است. تکبر و غرور را رها کن و با ایمان باش.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸اگر رفیق شفیقی درست پیمان باش

🍃حریف خانه و گرمابه و گلستان باش

🌸شکنج زلف پریشان به دست باد مده

🍃مگو که خاطر عشاق گو پریشان باش

🔮تعبیر: 

🔸از ستم و بلایی که بر سرت آورده اند شکایت می کنی و به فر انتقام هستی ولی همگی را به خدایشان واگذار کن. مهربان باش تا دلت آرام گیرد. به عهدی که بسته ای عمل کن خدا با توست. اگر می خواهی همیشه شاد باشی، دل و زبانت یکی باشد. عمرتان طولانی است.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸ای که دایم به خویش مغروری

🍃گر تو را عشق نیست معذوری

🌸گرد دیوانگان عشق مگرد

🍃که به عقل عقیله مشهوری

🔮تعبیر: 

🔸خود را از بقیه جدا می دانی و به خودت مغرور شده ای. فکر می کنی از تو عاقل تر کسی دیگر نیست، اگر به خدا نزدیک شوی عشق به حق تعالی تو را از بندهای غرور و ریا جدا می کند و از غم ها و دردهای دنیوی خلاص می شوی و نامت به نیکی همه جا یاد می شود و به حاجات خودت می رسی.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸گفتم کی ام دهان و لبت کامران کنند

🍃گفتا به چشم هر چه تو گویی چنان کنند

🌸گفتم خراج مصر طلب می‌کند لبت

🍃گفتا در این معامله کمتر زیان کنند

🔮تعبیر: 

🔸اراده ای بسیار قوی و راسخ داری که هر چه بخواهی به دست می آوری. پس یا علی بگو تا دنیا را تسخیر کنی. دل ها را شاد کن. با خدا باش و قرآن بخوان تا غم ها از دلت پاک شود و راه دین را پیدا کنی تا با سرعت هر چه تمام تر به قله ی موفقیت صعود نمایی که در هفت آسمان همه تو را دعا کنند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.