آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸کلک مشکین تو روزی که ز ما یاد کند

🍃ببرد اجر دو صد بنده که آزاد کند

🌸قاصد منزل سلمی که سلامت بادش

🍃چه شود گر به سلامی دل ما شاد کند

🔮تعبیر: 

🔸قاصدی خوش خبر به سمت شما می آید که به همراه خود رسیدن به مراد و لطف یار را مژده می دهد. مدت درازی صبر کردید و از خدا طلب حاجت نموده اید. گوهری با ارزش به شما بخشیده اند سعی کنید آن را با کمال و جمال حفظ کنید.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸عاشق روی جوانی خوش نوخاسته‌ام

🍃و از خدا دولت این غم به دعا خواسته‌ام

🌸عاشق و رند و نظربازم و می‌گویم فاش

🍃تا بدانی که به چندین هنر آراسته‌ام

🔮تعبیر: 

🔸برای رسیدن به دولت و مقام و ثروت کاری که انجام داده اید دعا کردن است وای خداوند می گوید از تو حرکت از من برکت. هنرهای بسیای دارید که فقط آنها را برای خودتان حفظ کرده اید پس همت کنیدتا وقت تلف شده را جبران کنید. غم دلتان از بین می رود.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸من و انکار شراب این چه حکایت باشد

🍃غالبا این قدرم عقل و کفایت باشد

🌸تا به غایت ره میخانه نمی‌دانستم

🍃ور نه مستوری ما تا به چه غایت باشد

🔮تعبیر: 

🔸به عقل خودتان اعتماد ندارید و درایتتان را منکر می شوید. کارهای خودتان را که بسیار خوب هم هستند پنهان می کنید. لطف خدا همیشه با شماست. در هر کاری از هدایت بزرگان استفاده می کنید تا از نادانی رهایی یابید. غصه هایتان برطرف می شود به شرط آنکه دست از شکایت بردارید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود

🍃هرگز از یاد من آن سرو خرامان نرود

🌸از دماغ من سرگشته خیال دهنت

🍃به جفای فلک و غصه دوران نرود

🔮تعبیر: 

🔸یاد یار لحظه ای از تو جدا نمی شود به خاطر جفایی که دیده ای مدام غصه می خوری پیمان را با تو شکسته اند و بار غم روی دلت سنگینی می کند. برای اینکه از این بار غم رهایی پیدا کنی و از سرگردانی نجات یابی فکر نکن. با خدایت به رازو نیاز بپرداز تا دلت دوباره شاد شود.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸خواب آن نرگس فتان تو بی چیزی نیست

🍃تاب آن زلف پریشان تو بی چیزی نیست

🌸از لبت شیر روان بود که من می‌گفتم

🍃این شکر گرد نمکدان تو بی چیزی نیست

🔮تعبیر: 

🔸شکست تو در این راه پله ی صعودی است در راهی و هرگونه نقصان حکمتی دارد. چه بسا سلامتی تو در فقر باشد. امیدت را از دست نده. فعلاصلاح در این است که روزگار را اینطور طی کنی و یقین بدان راز بودن تو در این است که با روزگار صلح کنی.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸زان می عشق کز او پخته شود هر خامی

🍃گر چه ماه رمضان است بیاور جامی

🌸روزها رفت که دست من مسکین نگرفت

🍃زلف شمشادقدی ساعد سیم اندامی

🔮تعبیر: 

🔸از رسم روزگار بسیار گله مند هستید مدام در پی برآورده شدن حاجتتان می باشید. به زودی خبری به شما می رسانند که باعث حل شدن مشکلاتتان می شود. بسیار سخت و دشوار به مرادتان خواهید رسید طوری که در این راه پخته می شوید و تجربه های فراوان به دست می آورید. ماه رمضان ماه پر برکت و رسیدن به حاجات شما می باشد.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸گر تیغ بارد در کوی آن ماه

🍃گردن نهادیم الحکم لله

🌸آیین تقوا ما نیز دانیم

🍃لیکن چه چاره با بخت گمراه

🔮تعبیر: 

🔸بسیار انسان مصممی هستید حتی اگر سنگ هم از آسمان ببارد کاری را که اراده کرده اید به پایان می رسانید. در برابر حکم الهی تسلیممحض هستید. روش تان راه درستی است برای همین خیلی زود به تیجه می رسید. در برابر گناه می ایستید و شیطان را لعنت می کنید. برای رسیدن به حاجت باید راهی سخت و دشوار را تحمل کنید.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸تاب بنفشه می‌دهد طره مشک سای تو

🍃پرده غنچه می‌درد خنده دلگشای تو

🌸ای گل خوش نسیم من بلبل خویش را مسوز

🍃کز سر صدق می‌کند شب همه شب دعای تو

🔮تعبیر: 

🔸کم محلی و بی اعتنایی دیگر کافی است چون خودتان هم ناراحت می شوید. حالا وقت دعا و طلب دولت کردن است. وقت تلاش برای رسیدن به مقصد است. وقت آن است که با دیگران هم نفس شده و بههم کمک کینید تا زودتر به حاجتتان برسید.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸دیدم به خواب دوش که ماهی برآمدی

🍃کز عکس روی او شب هجران سر آمدی

🌸تعبیر رفت یار سفرکرده می‌رسد

🍃ای کاج هر چه زودتر از در درآمدی

🔮تعبیر: 

🔸خوابی را که دیده اید تعبیر بسیار خوبی دارد که رسیدن به مراد است. فالی بس مبارک و فرخنده ای دارید. از راهنمایی اطرافیانتان نهایت استفاده را بکنید. مال .و ثروت هنگفتی نصیبتان می شود اما یادتان باشد که گذشته ی خویش را فراموش نکنید. ظلم نکنید که باز همه چیز را از دست خواهید داد.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸ساقیا برخیز و درده جام را

🍃خاک بر سر کن غم ایام را

🌸ساغر می بر کفم نه تا ز بر

🍃برکشم این دلق ازرق فام را

🔮تعبیر: 

🔸یا علی بگو و از جا بلند شو، تلاش کن. تنبلی را کنار بگذار و غم ایام را مخور. مشکلات مادی تو حل می شود. بدنامی دامنت را نمی گیرد. نفس اماره ی خود را از بین ببر و راز دل خود را به کسی نگو. تو به دلآرام خودت می رسی. صبر داشته باش و مقاومت کن تا روزی به کام دلت برسی.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸یا مبسما یحاکی درجا من اللالی

🍃یا رب چه درخور آمد گردش خط هلالی

🌸حالی خیال وصلت خوش می‌دهد فریبم

🍃تا خود چه نقش بازد این صورت خیالی

🔮تعبیر:

🔸خودتان را با خیال و رویا گول نزنید و به واقعیات فکر کنید. ناامیدی را کنار بگذارید، خداوند توبه و بازگشت تان را می پذیرد و شما را از سر در گمی نجات می دهد. چهار چیز باعث نجاتتان می شود: خداوند، نماز، ایمان، قرآن. با این چهار چیز روزگارتان تغییر می کند و به شکوه و شوکت می رسید.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸از دیده خون دل همه بر روی ما رود

🍃بر روی ما ز دیده چه گویم چه‌ها رود

🌸ما در درون سینه هوایی نهفته‌ایم

🍃بر باد اگر رود دل ما زان هوا رود

🔮تعبیر: 

🔸درد دل زیادی داری که نمی توانی به هر کسی بگویی. رو به سوی معشوق خود می کنی ولی او هم صدای دل شما را نمی شنود و رو برمی گرداند و از بی تفاوتی همه دل تنگ هستی. خودت فردی پاکدل هستی به خدایت توکل کن و بدان اگز خدا بخواهد مراد دلت را خواهد داد.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.