آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸خوش آمد گل وز آن خوشتر نباشد

🍃که در دستت بجز ساغر نباشد

🌸زمان خوشدلی دریاب و در یاب

🍃که دایم در صدف گوهر نباشد

🔮تعبیر: 

🔸قدر جوانیت را بدان و به خاطر مسائل کوچک غمگین نباش. وجودت مثل گلستانی است که چند روزی سبز و با طراوت است و بعد خزان زندگی آن را از بین می برد. اگر می خواهی عمری دراز داشته باشی به مستمندان کمک کن. ناجی تو کسی غیر از خدا نیست و اوست که زینت دهنده ی دلهاست.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸خیز و در کاسه زر آب طربناک انداز

🍃پیشتر زان که شود کاسه سر خاک انداز

🌸عاقبت منزل ما وادی خاموشان است

🍃حالیا غلغله در گنبد افلاک انداز

🔮تعبیر: 

🔸بسیار انسان ناامیدی هستید و به جای کردار و عمل خوب صحبت از غم و غصه می کنید برای موفقیت اول اشک و آه را از خود دور کرده و برای چیزی که ماندنی نیست غصه نخورید. دلتان وقتی شفا پیدا می کند که سر بر آستان حق بنهید. بدبینی را دور بریزید و دلتان را مثل آینه صیقل بدهید.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸در این زمانه رفیقی که خالی از خلل است

🍃صراحی می ناب و سفینه غزل است

🌸جریده رو که گذرگاه عافیت تنگ است

🍃پیاله گیر که عمر عزیز بی‌بدل است

🔮تعبیر: 

🔸قدر جوانی خویش را بدانید. فرصتهای طلایی را یکی یکی دارید از دست می دهید. به یار خود اعتماد کنید. با چشم عق به دور دست نگاه کنید. با یک اتفاق کوچک میدان را ترک نکنید. مقاوم باشید اگر هنری دارید آن را نشان بدهید که به نفع شماست و هوشیاری بهترین روش برای پیروزیتان می باشد.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸زبان خامه ندارد سر بیان فراق

🍃وگرنه شرح دهم با تو داستان فراق

🌸دریغ مدت عمرم که بر امید وصال

🍃به سر رسید و نیامد به سر زمان فراق

🔮تعبیر: 

🔸کار خود را به دست خدا بسپار. از تو دیگر کاری بر نمی آید. تو فقط باید صبر پیشه کنی. سرنوشت آنچه را که باید برایت رقم می زند پس دعا کن تا آنچه را که می خواهی پیش آید. اگر بخواهی به زور چیزی را بدست بیاوری زود هم از دست می دهی. پس با خدا و توکل به او کن.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸به کوی میکده هر سالکی که ره دانست

🍃دری دگر زدن اندیشه تبه دانست

🌸زمانه افسر رندی نداد جز به کسی

🍃که سرفرازی عالم در این کله دانست

🔮تعبیر: 

🔸پل های پشت سر خود را خراب نکن. سرت را بالا بگیر. همنوز رموز زندگی را نمی دانی. ستاره ی دولت و اقبال تو چون ناهید درخشان است. پیشنهاد خود را مطرح کن و دل به دریا بزن. زمانی پیروز می شوی که خودت مشکلاتت را حل کنی و به امید دیگران ننشینی.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸حسب حالی ننوشتی و شد ایامی چند

🍃محرمی کو که فرستم به تو پیغامی چند

🌸ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید

🍃هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

🔮تعبیر: 

🔸به مقصود خودت نمی رسی.مگر با خدا باشی. حاجات تو زمانی برآورده می شوند که نماز حاجات بخوانی. تو باید خوبی خودت را به همگان ثابت کنی. حس خودت را نشان بده اگر در عین نداری به مستمندان کمک کنی مردی.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸برو به کار خود ای واعظ این چه فریادست

🍃مرا فتاد دل از ره تو را چه افتادست

🌸میان او که خدا آفریده است از هیچ

🍃دقیقه‌ایست که هیچ آفریده نگشادست

🔮تعبیر: 

🔸دست به هر چه بزنی طلا می شود. کسب و کارت رونق می گیرد. عجله کن وقت دارد می گذرد، دقیقه ها و ثانیه ها هم باید برایت مهم باشند. از دو دلی خلاصی خواهی یافت و راه درست برایت روشن می شود. از جور زمانه ناله نکن که از این به بعد همه چیز نصیبت می شود.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸آن غالیه خط گر سوی ما نامه نوشتی

🍃گردون ورق هستی ما درننوشتی

🌸هر چند که هجران ثمر وصل برآرد

🍃دهقان جهان کاش که این تخم نکشتی

🔮تعبیر: 

🔸از کاری که کرده اید سخت پشیمانید هر چند که تلاش زیادی می کنید تا به مقصود برسید ولی نتیجه ی خوبی برایتان ندارد. با گوشه گیری هم کاری از پیش نمی برید. آنقدر عاقل هستید که راهی برای رهایی از غم پیدا کنید. دست تقدیر برایتان اینچنین رقم زده اما چون دل پاکی دارید باز همه چیز درست می شود.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸در سرای مغان رفته بود و آب زده

🍃نشسته پیر و صلایی به شیخ و شاب زده

🌸سبوکشان همه در بندگیش بسته کمر

🍃ولی ز ترک کله چتر بر سحاب زده

🔮تعبیر: 

🔸خانه شما به زودی مجلس بزم و عروسی خواهد شد و همه به شوق این وصال کمر همت بسته اند. وصلت فرخنده ای است. مواظب عده ی باشید که می خواهند همه چیز را خراب کنند. از چیز نترسید دولت بخت با شماست و دعاهایتان مستجاب شده با کمی عقل و خرد همه کارهایتان نیز رو به راه می شود.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد

🍃وان چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد

🌸گوهری کز صدف کون و مکان بیرون است

🍃طلب از گمشدگان لب دریا می‌کرد

🔮تعبیر: 

🔸دست نیاز کسی را رد نکنید. اگر مشکلی دارید فقط رو به سوی خدا کنید که او حلال مشکلات است. در همه حال با خدا باشید کسانی هستند که شما را بازیچه قرار می دهند، به آنان اطمینان ننید زیرا اسرار شما را فاش می کنند و باعث ناراحتی تان می شوند.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸هر که شد محرم دل در حرم یار بماند

🍃وان که این کار ندانست در انکار بماند

🌸اگر از پرده برون شد دل من عیب مکن

🍃شکر ایزد که نه در پرده پندار بماند

🔮تعبیر: 

🔸به عهد و پیمانی که بسته ای پایبند باش. حریم خود را حفظ کن وگرنه خیلی زود آبرویت می رود. عشق را در دل خود جاودانه کن تا هیچ وقت دلت تیره نگردد. محبت و عشق تو همه را حیران می کند و نامت را بر سر زبان ها می اندازد.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸چراغ روی تو را شمع گشت پروانه

🍃مرا ز حال تو با حال خویش پروا نه

🌸خرد که قید مجانین عشق می‌فرمود

🍃به بوی سنبل زلف تو گشت دیوانه

🔮تعبیر: 

🔸دست به هر کاری می زنید برایتان سودی ندارد و رسیدن به هدف برای شما یک افسانه شده است آینده تان را تیره و تار می بینید. خسته شده اید، وقتی که می بینید دیگران چقدر راهت به هدف می رسند. مژده ای به شما می دهند که از شنیدن آن وجودتان گرم می شود و دوباره تلاش می کنید و نتیجه ی آن را هم می بینید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.