آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸نفس برآمد و کام از تو بر نمی‌آید

🍃فغان که بخت من از خواب در نمی‌آید

🌸صبا به چشم من انداخت خاکی از کویش

🍃که آب زندگیم در نظر نمی‌آید

🔮تعبیر: 

🔸بسیار بی قرار و بی تاب شده ای و همه چیز را از دست رفته می بینی . رسیدن به کام و مراد را محال می دانی. دعا هم می کنی ولی نتیجه نگرفته ای مطمئن باش آنقدر عمر می کنی که به تمام آرزوهایت برسی. دل از خدا جدا نکن و امیدوار باش که در آینده ای نزدیک به مراد خود خواهی رسید.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸صبحدم مرغ چمن با گل نوخاسته گفت

🍃ناز کم کن که در این باغ بسی چون تو شکفت

🌸گل بخندید که از راست نرنجیم ولی

🍃هیچ عاشق سخن سخت به معشوق نگفت

🔮تعبیر: 

🔸از حرف سنجیده و درست ناراحت نشو. بدان که مصلحتتورا می خواهند هر چند که فکر کنی کسی درکت نمی کند. کاری را که اصرار به انجام آن داری عاقبت خوشی ندارد. در افکارت تجدید نظر کن. مشورت با اهل فن به تو کمک می کند، خر در کنار صبرنیازهای تو را نیز برطرف می سازد.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸ببرد از من قرار و طاقت و هوش

🍃بت سنگین دل سیمین بناگوش

🌸نگاری چابکی شنگی کلهدار

🍃ظریفی مه وشی ترکی قباپوش

🔮تعبیر: 

🔸برای دیدن یار هوش و حواس خودتان را از دست داده اید اما مطمئن نیستید که او هم مثل شما هست یا نه و تمام فکر و اندیشه و قلب تان تسخیر او شده و دست از زندگی روزمره کشیده اید. عشق تان بسیار عمیق و پاک است، کمی صبر کنید خداوند داروی درد شما را می داند و اوست که درمانگر است.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸دوش بیماری چشم تو ببرد از دستم

🍃لیکن از لطف لبت صورت جان می‌بستم

🌸عشق من با خط مشکین تو امروزی نیست

🍃دیرگاه است کز این جام هلالی مستم

🔮تعبیر: 

🔸بسیار انسان وفا پیشه ای هستید و حاضر نیستید تحت هیچ شرایطی عهد خود را بشکنید. تا هر زمان که لازم باشد به پای معشوق می نشینید. تیر همه ی رقیبان و حسودان به خطا رفته است. بیماری شما به زودی شفا پیدا می کند. نگران نباشید. از غم رهایی یافته و به حاجاتتان می رسید.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸دیده دریا کنم و صبر به صحرا فکنم

🍃و اندر این کار دل خویش به دریا فکنم

🌸از دل تنگ گنهکار برآرم آهی

🍃کآتش اندر گنه آدم و حوا فکنم

🔮تعبیر: 

🔸دل به دریا زده اید. برای جبران کارهای گذشته حاضرید هر اقدامی بکنید. زمانی وجدانتان راحت می شود که همه کارها را سر و سامان دهید. مشکلات زندگی باعث شده تا سرتان به سنگ بخورد. تصمیم بگیرید برای رسیدن به مقصود کاری کنید که همه انگشت به دهان بمانند. حالا دیگر خوب و بد را تشخیص می دهید.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸زبان خامه ندارد سر بیان فراق

🍃وگرنه شرح دهم با تو داستان فراق

🌸دریغ مدت عمرم که بر امید وصال

🍃به سر رسید و نیامد به سر زمان فراق

🔮تعبیر: 

🔸کار خود را به دست خدا بسپار. از تو دیگر کاری بر نمی آید. تو فقط باید صبر پیشه کنی. سرنوشت آنچه را که باید برایت رقم می زند پس دعا کن تا آنچه را که می خواهی پیش آید. اگر بخواهی به زور چیزی را بدست بیاوری زود هم از دست می دهی. پس با خدا و توکل به او کن.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸ز در درآ و شبستان ما منور کن

🍃هوای مجلس روحانیان معطر کن

🌸اگر فقیه نصیحت کند که عشق مباز

🍃پیاله‌ای بدهش گو دماغ را تر کن

🔮تعبیر: 

🔸صبر و مقاومت را از دیگران یاد بگیر مقاومت و صبر تو باعث پیروزیت می شود تلاش هایت بی اجر نمی مانند تو پاداش خود را خواهی گرفت فقط عجله کن الان وقت مقاومت است. خجالت را کنار بگذار و بر حسب قراری که گذاشته ای عمل کن حاجت خود را از خدا بخواه که اوست دعایت را مستجاب می کند.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸ای نور چشم من سخنی هست گوش کن

🍃چون ساغرت پر است بنوشان و نوش کن

🌸در راه عشق وسوسه اهرمن بسیست

🍃پیش آی و گوش دل به پیام سروش کن

🔮تعبیر: 

🔸کار امروزتان را به فردا موکول نکنید. گاهی هوی نفس و شیطان بر شما غلبه کرده و از راه راست دور می شوید. ذکر و تسبیح خدا راریاد به جای آورید. در کاری که می خواهید انجام بدهید اول همت کنید و اراده داشته باشید. از تجربه ی پیران استفاده کنید در ایم صورت است که از مال و ثروت بی بهره نمی مانید. چشم عنایت خداوند به شماست.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸از من جدا مشو که توام نور دیده‌ای

🍃آرام جان و مونس قلب رمیده‌ای

🌸از دامن تو دست ندارند عاشقان

🍃پیراهن صبوری ایشان دریده‌ای

🔮تعبیر: 

🔸اینقدر سنگدل نباش. غرور کاذب خویش را دور بریز کسانی هستند که تو را بسیار دوست می دارند تو هم از محبت خود بخشش کن که اگر غفلت کنی در آینده خود را سرزنش خواهی کرد. زیاده روی باعث ضرر است و پشیمانی به بار می آورد.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸در این زمانه رفیقی که خالی از خلل است

🍃صراحی می ناب و سفینه غزل است

🌸جریده رو که گذرگاه عافیت تنگ است

🍃پیاله گیر که عمر عزیز بی‌بدل است

🔮تعبیر: 

🔸قدر جوانی خویش را بدانید. فرصتهای طلایی را یکی یکی دارید از دست می دهید. به یار خود اعتماد کنید. با چشم عق به دور دست نگاه کنید. با یک اتفاق کوچک میدان را ترک نکنید. مقاوم باشید اگر هنری دارید آن را نشان بدهید که به نفع شماست و هوشیاری بهترین روش برای پیروزیتان می باشد.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸آن سیه چرده که شیرینی عالم با اوست

🍃چشم میگون لب خندان دل خرم با اوست

🌸گر چه شیرین دهنان پادشهانند ولی

🍃او سلیمان زمان است که خاتم با اوست

🔮تعبیر: 

🔸آن کسی را که بسیار دوست می داری چند صباحی از او جدا می شوی و کسی را برای درد دل نمی یابی اما ایمان به خداوند و صبر باعث می شود این جدایی را تحمل کنی. فکر نکن که دیگر آخر زمان شده باز هم نکته ها و اتفاقات بسیار خوبی پیش خواهد آمد که دل مرده ی تو را زنده می کند. به امید بخشش خداوند باش.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸گفتند خلایق که تویی یوسف ثانی

🍃چون نیک بدیدم به حقیقت به از آنی

🌸شیرینتر از آنی به شکرخنده که گویم

🍃ای خسرو خوبان که تو شیرین زمانی

🔮تعبیر: 

🔸حسن و صفات ظاهری و باطنی شما بسیار است. گناه نمی کنید و هر سخنتان به شیرنی شکر است که همه از آن فیض می برند. مرادی دارید که رسیدن به آن را محال می دانید ولی آنقدر مقاوم و پابرا هستید که هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند شما را ناامید کند، پیش کسی گریه نکنید زیرا دشمنانتان شاد می شوند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.