آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸دیدی که یار جز سر جور و ستم نداشت

🍃بشکست عهد وز غم ما هیچ غم نداشت

🌸یا رب مگیرش ار چه دل چون کبوترم

🍃افکند و کشت و عزت صید حرم نداشت

🔮تعبیر: 

🔸چرا عاقل کند کاری ک باز آرد پشیمانی. از کاری که کرده ای بسیار نادم و پشیمانی. با شکست مواجه شده ای و فکر می کنی دیگر کسی تو را دوست ندارد و مورد احترام نیستی. اما مرور زمان همه چیز را دست می کند. مطمئن باش این شکست مقدمه ای است برای پیروزی بزرگ انشاالله.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸به غیر از آن که بشد دین و دانش از دستم

🍃بیا بگو که ز عشقت چه طرف بربستم

🌸اگر چه خرمن عمرم غم تو داد به باد

🍃به خاک پای عزیزت که عهد نشکستم

🔮تعبیر: 

🔸یارتان اگرچه از نظر مادی در مضیغه می باشد ولی بسیار مهربا و وفادار است. به او اعتماد کنید او تمام خوشی ها را بر خود حرام کرده تا بتواند شما را خوشبخت نماید. در رسیدن به حاجات شما هم کمکش کنید هر چند که او می گوید شرمنده است ولی شما باز هم یاری اش دهید.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸حسن تو همیشه در فزون باد

🍃رویت همه ساله لاله گون باد

🌸اندر سر ما خیال عشقت

🍃هر روز که باد در فزون باد

🔮تعبیر: 

🔸خویب های و محسناتتان همه را مجذوب خود ساخته و این یکی ار دلایل خوبی باطن شماست. دوستان و آشنایان جملگی شما را دوست دارند و هواخواهتان هستند. همه در مقابلتان خودشان را کوچک می دانند. فتنه را خاموش و آشتی ها را برپا می سازید. کسی از شما ناراحتی ندارد. همه در حق شما دعا و ثنا می گویند.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸تا سر زلف تو در دست نسیم افتادست

🍃دل سودازده از غصه دو نیم افتادست

🌸چشم جادوی تو خود عین سواد سحر است

🍃لیکن این هست که این نسخه سقیم افتادست

🔮تعبیر: 

🔸اجر ثوابی را که کرده اید زود خواهید دید. نشانه هایی از یار هویدا شده برای رسیدن به او جور خواهید کشید. بیماریتان خیلی زود درمان می شود نگران نباشید. به سفر زیارتی می روید و در آنجا گمشده ی دل خودتان را می یابید و با خدای خودتان پیمان می بندید.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸بعد از این دست من و دامن آن سرو بلند

🍃که به بالای چمان از بن و بیخم برکند

🌸حاجت مطرب و می نیست تو برقع بگشا

🍃که به رقص آوردم آتش رویت چو سپند

🔮تعبیر: 

🔸به قول هایی که داده ای عمل کن. به جای اینکه همه چیز را درست کنی همه را خراب تر کرده ای. دیگر روی برگشتن نداری. اسرارت فاش شده است. بی قراری، کار را از آنچه که هست بدتر نکن. رو به سوی خدا کن تا تو را از سرگردانی نجات دهد.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸ز گریه مردم چشمم نشسته در خون است

🍃ببین که در طلبت حال مردمان چون است

🌸به یاد لعل تو و چشم مست میگونت

🍃ز جام غم می لعلی که می‌خورم خون است

🔮تعبیر: 

🔸روشنایی و آفتاب خوبی ها در حال طلوع است و این طلعت بسیار مبارک است و سعادت به همراه دارد. اتفاقات شیرینی رخ خواهد داد . شما از در آشتی در می آیید. لحن کلامت را زیباتر کن. خاطرات دردآور را فراموش کن. کاری را که می خواهی انجام بده چون سود سرشاری برایت دارد.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸دل و دینم شد و دلبر به ملامت برخاست

🍃گفت با ما منشین کز تو سلامت برخاست

🌸که شنیدی که در این بزم دمی خوش بنشست

🍃که نه در آخر صحبت به ندامت برخاست

🔮تعبیر: 

🔸ایمانت را قوی تر کن تا از رنج ملامت نجات یابی. گرفتاریت برطرف می شود. اگر در عین غمگینی خندیدی شاهکار کرده ای. کسانی که طرفداری تو را می کنند و از آشوب و غوغا نجاتت می دهند. تغییری در خود و افکارت بده. بدی ها را آتش بزن و بخشندگی را در خود پرورش بده.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸ماهم این هفته برون رفت و به چشمم سالیست

🍃حال هجران تو چه دانی که چه مشکل حالیست

🌸مردم دیده ز لطف رخ او در رخ او

🍃عکس خود دید گمان برد که مشکین خالیست

🔮تعبیر: 

🔸زیاد عجله می کنی، هر چند که همه می دانند چه روزهای سختی را پشتسر می گذاری. همگان ظاهر را می بینند پس برای حفظ آبرو ظواهر را حفظ ک. بسیار بی تجربه ای اما ادعای با تجربه بودن می کنی. کاری نکن که انگشت نما شوی، تو جوهر خوبیبرای کار داری همین مسئله باعث م شود تو به مراد برسی و تن خسته ات التیام پیدا کند.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸یا رب این نوگل خندان که سپردی به منش

🍃می‌سپارم به تو از چشم حسود چمنش

🌸گر چه از کوی وفا گشت به صد مرحله دور

🍃دور باد آفت دور فلک از جان و تنش

🔮تعبیر: 

🔸فکر می کنید رسیدن به حاجت محال است ولی به زودی خبری بسیار خوش به شما می دهند. بی قرار و بی تاب شده اید. به هر کس که می رسید می خواهید خبری از او بگیرید اما بدانید انتظار امروز تلخ و وصال فردا بسیار شیرین است. خودتان را به دست سرنوشت سپرده اید و مطمئن هستید هر چه پیش آید رضای حق در اوست.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸مرا به رندی و عشق آن فضول عیب کند

🍃که اعتراض بر اسرار علم غیب کند

🌸کمال سر محبت ببین نه نقص گناه

🍃که هر که بی‌هنر افتد نظر به عیب کند

🔮تعبیر: 

🔸به زمین و زمان چنگ انداخته ای و به زور می خواهی همه چیز را به دست بیاوری. تا راه راست نروی و سر بر آستان خداوند فرود نیاوری به مرادت نمی رسی. کلید گنج خوشبختی تو قدم گذاشتن در راه راست می باشد.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸جز آستان توام در جهان پناهی نیست

🍃سر مرا بجز این در حواله گاهی نیست

🌸عدو چو تیغ کشد من سپر بیندازم

🍃که تیغ ما بجز از ناله‌ای و آهی نیست

🔮تعبیر: 

🔸از شر شیطان به خدا پناه ببر، جز خدا کسی با تو نیست. فعلا جور و ستم بر روی سرت سایه انداخته و با گوشه نشینی و آه کشیدن کار درست نمی شود. در راهی که قدم می گذاری کسی حمایتت نمی کند. با آرزوی مرگکردن هم کاری از پیش نمی بری. نه خود را آزار بده و نه دیگران را. پایان شب سیه سپید است. انشاالله.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸می خواه و گل افشان کن از دهر چه می‌جویی

🍃این گفت سحرگه گل بلبل تو چه می‌گویی

🌸مسند به گلستان بر تا شاهد و ساقی را

🍃لب گیری و رخ بوسی می نوشی و گل بویی

🔮تعبیر: 

🔸دیگر از خدا چه می خواهید. به دنبال چه چیزی می گردید همه چیز در کنار شماست، چشمانتان را باز کنید گلستانی از معرفت و دلجویی در کنارتان هست. امروز که خریداری دارید می توانید گنج عشق طلب کنید وگرنه فردا دیر است. خوش اخلاقی تان باعث جذب دیگران است و این نوای دلتان هست که حافظ را به غزل گویی تشویق می کند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.