آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸مرا چشمیست خون افشان ز دست آن کمان ابرو

🍃جهان بس فتنه خواهد دید از آن چشم و از آن ابرو

🌸غلام چشم آن ترکم که در خواب خوش مستی

🍃نگارین گلشنش روی است و مشکین سایبان ابرو

🔮تعبیر: 

🔸به خاطر مسائل مادی از خداوند دور شده اید. هر چند که تلاش کرده اید اما به جای اینکه به هدف نزدیکتر شوید از آن دور شده اید و این نشانه ی سستشدن ایمانتان است. باز هم به خدا توکل کنید. راه راست برایتان روشن می شود و حسودان و رقیبان شکست می خورند.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸مرا می‌بینی و هر دم زیادت می‌کنی دردم

🍃تو را می‌بینم و میلم زیادت می‌شود هر دم

🌸به سامانم نمی‌پرسی نمی‌دانم چه سر داری

🍃به درمانم نمی‌کوشی نمی‌دانی مگر دردم

🔮تعبیر: 

🔸جلوی هواهای نفسانی خویش را بگیرید. هر چند که به وصال یار فکر می کنید ولی مطمئن نیستید که او هم مثل شما فکر می کند یا نه. حاضرید سر و جان خودتان را فدای یار کنید و گاهی هم از سربی قراری می خواهید دل به دیا زده و همه چیز را به او بگوئید. کمی صبر کنید دست تقدیر همه چیز را بر وفق مرادتان درست می کند.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸منم که دیده به دیدار دوست کردم باز

🍃چه شکر گویمت ای کارساز بنده نواز

🌸نیازمند بلا گو رخ از غبار مشوی

🍃که کیمیای مراد است خاک کوی نیاز

🔮تعبیر: 

🔸از مشکلات فرار نکنید، مرد کار و عمل باشید. دلتان را با خون دل خوردن التیام ندهید بلکه با خواند نماز دلتان را آرام کنید. از نظر ایمان در مقام بالایی هستید به زیارت عتبات عالیات مشرف می شوید. به دوستان خودتان اطمینان کنید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد

🍃عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد

🌸ارغوان جام عقیقی به سمن خواهد داد

🍃چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد

🔮تعبیر: 

🔸تغییر و تحولات بسیار زیادی در زندگیت رخ می دهد. دوباره دلت جوان می شود. قدر سلامتی خود و اطرافیانت را بدان. ماه شعبان و رمضان فرصت بسیار خوبی است برای دعا و رسیدن به حاجات. بسیار خوش هستی چون همه چیز برایت آفریده شده است.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸من دوستدار روی خوش و موی دلکشم

🍃مدهوش چشم مست و می صاف بی‌غشم

🌸گفتی ز سر عهد ازل یک سخن بگو

🍃آن گه بگویمت که دو پیمانه درکشم

🔮تعبیر: 

🔸فکر می کنید همیشه جوان می مانید. از آینده بی خبر مانده اید و فقط به خوشگذرانی و عیش می پردازید. می گویید بهشت همین جاست ولی شما اسیر هوی نفس شده اید نمی خواهید قبول کنید که جهنمی هم وجود دارد اگر به همین منوال ادامه دهید اضطراب و نگرانی و مفلسی دامنتان را می گیرد. ظاهر پسند نباشید.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸سحرم دولت بیدار به بالین آمد

🍃گفت برخیز که آن خسرو شیرین آمد

🌸قدحی درکش و سرخوش به تماشا بخرام

🍃تا ببینی که نگارت به چه آیین آمد

🔮تعبیر: 

🔸بلند شو ببین که چگونه دشمنانت شکست خورده اند و غم هایت به پایان رسیده. مالی به تو می رسد که باعث می شود مشکلاتت حل شود. گرمای خوشبختی را حس می کنی و ابرهای تیره از آسمان دلت کنار می روند و تو پیروز و موفق می شوی.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸غلام نرگس مست تو تاجدارانند

🍃خراب باده لعل تو هوشیارانند

🌸تو را صبا و مرا آب دیده شد غماز

🍃و گر نه عاشق و معشوق رازدارانند

🔮تعبیر: 

🔸خواهان بیشمار داری که از نظر مقام و منزلت حتی از تو بالاترند. گاهی در بعضی موارد مدعی هستی وای خودت می دانی که هنوز دست چپ و راستت را نمی شناسی. هنوز اول راهی، از فراز و نشیب نترس. آینده ی بسیار مبارک و خوبی داری هر چند که گاهی گناه می کنی.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸مرا مهر سیه چشمان ز سر بیرون نخواهد شد

🍃قضای آسمان است این و دیگرگون نخواهد شد

🌸رقیب آزارها فرمود و جای آشتی نگذاشت

🍃مگر آه سحرخیزان سوی گردون نخواهد شد

🔮تعبیر: 

🔸به امید قسمت خود باش. از رقیب خود دوری کن کار را از روی عقل و منطق انجام بده. عجله نکن همه چیز بهموقع درست خواهد شد. با گریه و زاری کردن چیزی درست نمی شود. دست به دعا بردار. نماز صبح را فراموش نکن که هر چه حاجت بگیری از نماز صبح است.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸گلبرگ را ز سنبل مشکین نقاب کن

🍃یعنی که رخ بپوش و جهانی خراب کن

🌸بفشان عرق ز چهره و اطراف باغ را

🍃چون شیشه‌های دیده ما پرگلاب کن

🔮تعبیر: 

🔸همگان مجذوب شما می شوند و تو کسی هستی که از حسن و خوبی کم نداری. چشمهایت همه را افسون می کند و بدون هیچ کلامی با همه حرف می زند. پیمانی که بسته ای بسیار مبارک و فرخنده است روزگارت روز به روز بهتر می شود. لطف و محبت کسی دائم شامل حالت می شود. به آرزویت می رسی و جوانتر می شوی.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸عمریست تا به راه غمت رو نهاده‌ایم

🍃روی و ریای خلق به یک سو نهاده‌ایم

🌸طاق و رواق مدرسه و قال و قیل علم

🍃در راه جام و ساقی مه رو نهاده‌ایم

🔮تعبیر:

🔸آفرین بر شما که در زندگیتان ریا و دورویی وجود ندارد و پایه و بنیاد زندگی را بر مبنای مهر و محبت گذاشته اید. اما چندی است که چشم به راه و منتظر خبری هستید. به عافیت و سلامت می رسید و مقامتان روز به روز بالاتر می رود. همیشه امیدوار باشید . چشم طلب فقط از خدا داشته باشید که او بشارت رسیدن حاجت و مراد را به شما می دهد.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸خوش آمد گل وز آن خوشتر نباشد

🍃که در دستت بجز ساغر نباشد

🌸زمان خوشدلی دریاب و در یاب

🍃که دایم در صدف گوهر نباشد

🔮تعبیر: 

🔸قدر جوانیت را بدان و به خاطر مسائل کوچک غمگین نباش. وجودت مثل گلستانی است که چند روزی سبز و با طراوت است و بعد خزان زندگی آن را از بین می برد. اگر می خواهی عمری دراز داشته باشی به مستمندان کمک کن. ناجی تو کسی غیر از خدا نیست و اوست که زینت دهنده ی دلهاست.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸کی شعر تر انگیزد خاطر که حزین باشد

🍃یک نکته از این معنی گفتیم و همین باشد

🌸از لعل تو گر یابم انگشتری زنهار

🍃صد ملک سلیمانم در زیر نگین باشد

🔮تعبیر: 

🔸تا زمانی که غمگین و ناراحت باشی، نی توانی تصمیم درست بگیری. با طعنه ی حسودان میدان را خالی نکن به روی خودت نیاور و خودت را مترل کن. از خداوند کمک بخواه. فعلا” اوضاع همین است باید بسازی ولی دست بدخواهان رو می شود و تو دوباره نامت بر سر زبان ها افتد و روزگارت از گذشته بهتر می شود.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.