آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

فال حافظ امروز جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ واقعی با تفسیر دقیق

در این پست از صفحه فردا فال حافظ امروز جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ همراه با تفسیر از نظرتان می گذرد. کافی است هنگامی که بر سر دوراهی مانده‌ای و دودل شده‌ای، دست در دامان خواجه شیرازی بزنی و زیر لب آرام بگویی: «ای حافظ شیرازی، تو محرم هر رازی، تو را به شاخ نباتت قسم می‌دهم که هر چه صلاح و مصلحت می‌بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده ساز»

ایرانیان به هنگام زدن فال حافظ کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌گویند:

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

فال حافظ امروز متولدین فروردین

🌸کلک مشکین تو روزی که ز ما یاد کند

🍃ببرد اجر دو صد بنده که آزاد کند

🌸قاصد منزل سلمی که سلامت بادش

🍃چه شود گر به سلامی دل ما شاد کند

🔮تعبیر:

🔸قاصدی خوش خبر به سمت شما می آید که به همراه خود رسیدن به مراد و لطف یار را مژده می دهد. مدت درازی صبر کردید و از خدا طلب حاجت نموده اید. گوهری با ارزش به شما بخشیده اند سعی کنید آن را با کمال و جمال حفظ کنید.

فال حافظ امروز متولدین اردیبهشت

🌸شب وصل است و طی شد نامه هجر

🍃سلام فیه حتی مطلع الفجر

🌸دلا در عاشقی ثابت قدم باش

🍃که در این ره نباشد کار بی اجر

🔮تعبیر:

🔸زمان هجران به سر آمده و صبح صادق دمیده است. شب سیاه به پایان رسیده و حالا نوبت تو می باشد به عهدی که بسته ای عمل کنی. نگرانی که دوباره همه چیز به هم بریزد و از وصال یار بی بهره بمانی. دیگر طاقت هجران نداری.

فال حافظ امروز متولدین خرداد

🌸بیا که ترک فلک خوان روزه غارت کرد

🍃هلال عید به دور قدح اشارت کرد

🌸ثواب روزه و حج قبول آن کس برد

🍃که خاک میکده عشق را زیارت کرد

🔮تعبیر:

🔸کسب و کارتان پررونق می شود و به سود کلانی دست پیدا می کنید. در حال معامله زهد و تقوی را کنار نگذارید چون برکت مالتان از بین می رود. به زیارت مکه ی مکرمه می روید. به کسی به چشم حقارت نگاه نکنید تا همیشه مقام و منزلت داشته باشید.

فال حافظ امروز متولدین تیر

🌸دیده دریا کنم و صبر به صحرا فکنم

🍃و اندر این کار دل خویش به دریا فکنم

🌸از دل تنگ گنهکار برآرم آهی

🍃کآتش اندر گنه آدم و حوا فکنم

🔮تعبیر:

🔸دل به دریا زده اید. برای جبران کارهای گذشته حاضرید هر اقدامی بکنید. زمانی وجدانتان راحت می شود که همه کارها را سر و سامان دهید. مشکلات زندگی باعث شده تا سرتان به سنگ بخورد. تصمیم بگیرید برای رسیدن به مقصود کاری کنید که همه انگشت به دهان بمانند. حالا دیگر خوب و بد را تشخیص می دهید.

فال حافظ امروز متولدین مرداد

🌸زلف بر باد مده تا ندهی بر بادم

🍃ناز بنیاد مکن تا نکنی بنیادم

🌸می مخور با همه کس تا نخورم خون جگر

🍃سر مکش تا نکشد سر به فلک فریادم

🔮تعبیر:

🔸کاری نکن که بعدها از کرده ی خویش هم خودت و هم دیگران ناراحت باشند. با همه کس نرد عشق مباز. کاری کن که دائم مثل گل همیشه بهار با طراوت بای و سرت همه جا بالا باشد. خداوند در همه حال و همه جا به فریادت رسیده و نجاتت داده است و باز هم با توست.

فال حافظ امروز متولدین شهریور

🌸گر تیغ بارد در کوی آن ماه

🍃گردن نهادیم الحکم لله

🌸آیین تقوا ما نیز دانیم

🍃لیکن چه چاره با بخت گمراه

🔮تعبیر:

🔸بسیار انسان مصممی هستید حتی اگر سنگ هم از آسمان ببارد کاری را که اراده کرده اید به پایان می رسانید. در برابر حکم الهی تسلیممحض هستید. روش تان راه درستی است برای همین خیلی زود به تیجه می رسید. در برابر گناه می ایستید و شیطان را لعنت می کنید. برای رسیدن به حاجت باید راهی سخت و دشوار را تحمل کنید.

فال حافظ امروز متولدین مهر

🌸دل من در هوای روی فرخ

🍃بود آشفته همچون موی فرخ

🌸بجز هندوی زلفش هیچ کس نیست

🍃که برخوردار شد از روی فرخ

🔮تعبیر:

🔸آنقدر در حال و هوای یار به وصال فکر کرده ای که زندگی را فراموش کرده و تمام سختی ها را به جان خریده ای. دل . دیده ات را با گریه به تاراج داده دیگر اشکی باقی نمانده است. هر چه مقدر و قسمت باشد همان می شود. امیدت را هیچ وقت از دست نده چون خداوند ارحم و الراحمین است.

فال حافظ امروز متولدین آبان

🌸بارها گفته‌ام و بار دگر می‌گویم

🍃که من دلشده این ره نه به خود می‌پویم

🌸در پس آینه طوطی صفتم داشته‌اند

🍃آن چه استاد ازل گفت بگو می‌گویم

🔮تعبیر:

🔸مرحبا بر شما که اصول و احکام خداوند را مو به مو انجام می دهید ولی هرگاه از خدا چیزی خواسته اید بهشما نداده است و دوستان از شما خرده می گیرند. گوهر شما اسمان شماست. ناراحت نباشید این جزئی از وجودتان می باشد. روزی می رسد که قدرتان را بدانند هم اکنون نیز همراهی دارید که قدرتان را می داند.

فال حافظ امروز متولدین آذر

🌸سحر ز هاتف غیبم رسید مژده به گوش

🍃که دور شاه شجاع است می دلیر بنوش

🌸شد آن که اهل نظر بر کناره می‌رفتند

🍃هزار گونه سخن در دهان و لب خاموش

🔮تعبیر:

🔸رازها و درد دلهایت را حفظ کن و سرپوشی روی آن بگذار. خداوند تو را از بندی که در آن گرفتار هستی نجات می دهد، به شرط آنکه برای رسیدن به ایمان و صفای دلت تلاش کنی. خودت صلاح کار را بهتر می دانی اگر از نتیجه اش باخبری پس یاعلی بگو که عده ای نیز به تو کمک می کنند.

فال حافظ امروز متولدین دی

🌸خوشا دلی که مدام از پی نظر نرود

🍃به هر درش که بخوانند بی‌خبر نرود

🌸طمع در آن لب شیرین نکردنم اولی

🍃ولی چگونه مگس از پی شکر نرود

🔮تعبیر:

🔸همگان به تو غبطه می خورند و این به خاطر این است که در هیچ کاری طمع نمی کنی و برای مال دنیا حریص نیستی. دل بزرگی داری و برای همین خدا تو را از مال دنیا بی نیاز می سازد. عهدی را که بسته ای فراموش نکن. تاج دانایی بر سرت می نهند فقط مواظب شیطان باش تا صید او نشوی.

فال حافظ امروز متولدین بهمن

🌸زلف آشفته و خوی کرده و خندان لب و مست

🍃پیرهن چاک و غزل خوان و صراحی در دست

🌸نرگسش عربده جوی و لبش افسوس کنان

🍃نیم شب دوش به بالین من آمد بنشست

🔮تعبیر:

🔸چرا کاری را که به نفع تو نیست انجام می دهی و چیزی را که ارزشی ندارد به بهای گزاف می خواهی به دست آوری. گره کارت به دست خودت باز می شود. پس منتظر غیب منشین. متکی به بازوی خودت باش تا به مراد خود برسی.

فال حافظ امروز متولدین اسفند

🌸ای دل مباش یک دم خالی ز عشق و مستی

🍃وان گه برو که رستی از نیستی و هستی

🌸گر جان به تن ببینی مشغول کار او شو

🍃هر قبله‌ای که بینی بهتر ز خودپرستی

🔮تعبیر:

🔸غافل از عشق و محبت به اطرافیان شده اید آنقدر مشغول خودتان گشته اید که قبله تان خودپرستی و غرور شده است و فقط خودتان را می بینید. بدون عشق بودن یعنی از خدا دور شدن یعنی بی معرفت بودن و سقوط کردن. اگر می خواهید حاجتتان روا شود توبه کنید و به محبت و عشق بپردازید.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.