آخرین مطالب سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، هنری و ورزشی را در پایگاه خبری صفحه فردا دنبال کنید.

عجیب ترین عکس در صحنه آتش سوزی بیمارستان گاندی!

در ۵ بهمن ۱۴۰۲، ضلع شرقی بیمارستان گاندی در خیابان گاندی در تهران، ایران دچار آتش‌سوزی شد. علت این آتش‌سوزی به‌طور رسمی اعلام نشده‌است. دادستان تهران اعلام کرد در رابطه با این حادثه پرونده قضائی تشکیل شده‌است. گزارش شده آتش‌سوزی در بخشی رخ داد که در حال بازسازی بوده‌است.

سخنگوی آتش‌نشانی گفت: تاکنون ۵ مرتبه به بیمارستان گاندی اخطار ناایمن بودن داده شده‌ بود.

آبان ماه سال جاری آخرین باری بود که به این بیمارستان در جلسه کمیته ایمنی منطقه هشدار و اخطار دادیم و قول رفع ایرادات را داده بودند اما ترتیب اثر نداده‌اند.

 گاندی یک مرکز درمانی خصوصی است که در سال ۱۳۹۲ بازگشایی شد. مدیران بیمارستان گاندی از این ساختمان به عنوان نخستین هتل بیمارستان ایران نام برده‌اند. این مجموعه شامل بیمارستانی در ۱۷ طبقه و هتلی در ۲۱ طبقه است. به گفتهٔ سید جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی، پیش از این پنج بار به بیمارستان گاندی اخطار ناایمن بودن داده شده بود.

به گفتهٔ ملکی، تقریباً بیماران و افراد داخل بیمارستان به بیرون منتقل شدند. ملکی افزود: «آتش‌سوزی از قسمت نمای ساختمان آغاز شده و به دلیل جنس آن به سرعت پیش‌روی کرده بود … همچنین شعله‌های آتش از طریق نما به بخش‌هایی از داخل ساختمان نیز سرایت کرده بود.» سخنگوی وزارت بهداشت نیز اعلام کرد هیچ‌یک از افراد و بیماران آسیب ندیدند و ۹۳ نفر بیمار در بیمارستان هنگام رخ دادن حادثه حضور داشتند که ۹۱ نفر از آن‌ها به دیگر مراکز درمانی منتقل شدند.

مطالب مرتبط
دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.